Asgari ücrette işverenin yükü azaltıldı
Ekonomi
Asgari ücrette işverenin yükü azaltıldı
Yeni istihdam yaratılmasına teşvik etmek ve çalışanların yetkinliklerini arttırarak işsiz kalma risklerini azaltmak için işverenlere sağlanan prim desteğinin süresi 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.
DHA
Asgari ücrette değişiklik
Ekonomi
Asgari ücrette değişiklik
Asgari ücret artışı nedeniyle işverene sağlanacak aylık 110 liralık devlet desteği, 100 liraya düştü. Ancak destekten yararlanabilecek işçi sayısı, 8,5 milyondan 11 milyona çıktı.
Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika asgari ücret açıklaması:  2023 asgari ücret ne kadar zamlanacak?
Özgün Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika asgari ücret açıklaması: 2023 asgari ücret ne kadar zamlanacak?
Asgari ücret zammı 2023 için son açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’in yeni yasama yılının açılışında yaptığı konuşmada Ocak 2023 asgari ücret zammına ilişkin konuştu. Asgari ücret 2023 zam oranı ne olacağı konusunda milyonlarca çalışanın gözü kulağı 2023 yılı Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısından çıkacak yeni asgari ücret net zammına olurken, Asgari ücret 2023 zammı son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, “Refah kaybını önlemek için asgari ücret, memur maaşları, emekli maaşları ve sosyal yardımları düzenledik. Önümüzdeki yılın başında kayıpları yeniden gözden geçireceğiz. Hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.” dedi. Peki 2023 yılında asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? İşte merak edilen soruların cevabı...
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İşverene asgari ücret desteği belli oldu
Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İşverene asgari ücret desteği belli oldu
Asgari ücret rakamlarının belli olmasıyla birlikte işverene devlet desteği de merak edilmeye başlandı. 2018 yılında 9 ay boyunca uygulanan SGK prim teşviklerinin devam edip etmeyeceği işverenler tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesel istihdam teşviklerinin bir yıl daha uzatıldığını açıklayarak, "Bu destek, 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 101 lira, 500'ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için ise 150 lira olacaktır" dedi.
Yeni Şafak
Şirketlere 100 TL prim desteği Mart'ta başlıyor
Ekonomi
Şirketlere 100 TL prim desteği Mart'ta başlıyor
Asgari ücret artışının işverene maliyetini azaltmak için brüt 2 bin 550 lira ve altı maaş alan işçileri kapsayan destek, martta başlayacak. 100 liralık devlet desteğinden işverenlerin yanı sıra gündelikçi, bakıcı, kapıcı, bahçıvan çalıştıranlar da yararlanacak.
Diğer
Asgari ücrete büyük destek
Ekonomi
Asgari ücrete büyük destek
Türk Telekom ile İŞKUR arasında 2 bin 500 tekniker alımı için protokol imzalanan törende konuşan Bakan Sarıeroğlu, "Asgari ücret seviyesi ile 5 bin 412 TL arasındaki ücret seviyelerinde, 883 TL ile 2 bin 142 TL arasında değişen oranlarda bir prim desteğimiz olacak" dedi.
IHA
Asgari ücret desteği bu yılda devam edecek
Ekonomi
Asgari ücret desteği bu yılda devam edecek
Asgari ücret desteğinin 2019'da devam etmesi, 250 liraya kadar eksik ödemelerin vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmemesi gibi düzenlemeleri içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret talimatı: Arkadaşlar bu böyle olmaz asgari ücreti güncellememiz lazım
Özgün Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret talimatı: Arkadaşlar bu böyle olmaz asgari ücreti güncellememiz lazım
Asgari ücret zammı ilgili son dakika haberleri ardı ardına geldikçe milyonlarca çalışan da yeni yılda maaşlara yapılacak zam oranını araştırıyor. Ocak ayında hem asgari ücret hem de memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı belirleyecek olan kriterlerden biri olan enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklanıyor. TÜİK eylül ayına ilişkin enflasyon oranın açıklandı. Buna göre, senelik bazda enflasyon yüzde 83,45'e yükseldi. Gelen enflasyon rakamı sonrası "asgari ücrete zam oranı" yeniden merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısındaki asgari ücret talimatı heyecan uyandırdı. Peki asgari ücrete zam oranı ne kadar? 2023 asgari ücret ne kadar olacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asgari ücret talimatı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.