Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Fransa’da yeni darbe bildirisi
Dünya
Fransa’da yeni darbe bildirisi
Fransa, askerlerin Cumhurbaşkanı Macron’u hedef alan bildirileri ve darbe endişesiyle sarsılıyor. Son olarak Le Parisien gazetesi yüzlerce muvazzaf askerin yeni bir bildiriye hazırlandığını duyurdu. Bu iddiadan bir gün sonra Macron’un genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarıyla fotoğraf vermesi dikkatlerden kaçmadı.
Yeni Şafak
FETÖ askeri liseye böyle girdi: Deneme
soruları
sınavda çıktı
Gündem
FETÖ askeri liseye böyle girdi: Deneme soruları sınavda çıktı
İtirafçı olan 2 mahrem imam FETÖ bağlantılı 67 kişinin ismini verip, örgütün askeriyeye nasıl sızdığını deşifre etti. Salim A., öğrencilere dağıttıkları deneme sınavındaki soruların aynısının askeri lise sınavında çıktığını anlattı.
Yeni Şafak
Mehmetçikten moral mektubu gönderen öğrencilere videolu teşekkür
Gündem
Mehmetçikten moral mektubu gönderen öğrencilere videolu teşekkür
Muğla'da eğitim gören öğrencilerin duygularını yansıttıkları mektuplar, okul idarelerince sınır birliklerine gönderildi. Mektupları okuyan Mehmetçik de öğrencilerin duygulandıran davranışına aynı güzellikte karşılık verdi. Askerlerin yazdığı mektuplar, hediyeler ve hazırladıkları videolu mesajlar öğrencilere ulaştı. Bazı mektuplarda Türk bayraklı apolet, öğrencilerin adı yazılı asker künyesi, kalem gibi hediyelerin de bulunduğu dikkati çekti.
AA
İtirafçı albay 32 isim verdi: NATO'daki Türk askerlerini fişlemiş
Gündem
İtirafçı albay 32 isim verdi: NATO'daki Türk askerlerini fişlemiş
FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan emekli albay F.M., itirafçı oldu. Kendisiyle aynı grupta olan örgüt üyesi askerler ile FETÖ imamlarından 32 kişinin ismini veren F.M., görev yaptığı Belçika’daki NATO karargahındaki askerlerle ilgili bilgileri FETÖ’ye aktardığını söyledi.
Yeni Şafak
Türkiye-Almanya-Fransa: Askerî rahatsızlıklar…
Türkiye-Almanya-Fransa: Askerî rahatsızlıklar…
Biden Washingtonu’nun yeniden oyuna ‘dönmesiyle’ ortaya çıkan, Avrupa’nın transatlantik ittifaka/NATO’ya sadakatini talep eden duruşu zorluklarla karşılaşmıştı… Avrupa’nın merkez ülkeleri Almanya ve Fransa’nın, ABD ve NATO tarafından ‘rakip-düşman’ ilan edilen Çin-Rusya ile ilişkilerini farklı kurma arzuları artık biliniyor. Almanya, Rusya ve Çin’le çıkar ilişkilerini sürdürmek, arada husumet yaratabilecek tuzakların üzerinden atlamak istiyor. Elbette Batı değerlerine hassasiyet göstererek! Tabi...
Hayalet ordular
Hayalet ordular
Yaklaşık iki hafta önce Karadeniz’de Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim farklı bir boyut alarak Rusya ile ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’ni karşı karşıya getirmişti. Rusya Kırım’a asker yığarken ABD, İngiltere ve AB Ukrayna’nın yanında yer almışlardı. 3’üncü dünya savaşının çıkıp çıkmayacağı dünya kamuoyunda ve Türkiye’de tartışılmaya başlanmıştı. Rusya lideri Vladimir Putin’in Kırım ve Ukrayna sınırına bir ordu yığmasıyla neredeyse Karadeniz üzerinde şimşek yüklü bulutlar çarpışıyordu. Put...
ABD'den Azerbaycan'a askeri yardımlara devam etme kararı
Dünya
ABD'den Azerbaycan'a askeri yardımlara devam etme kararı
ABD Başkanı Joe Biden, Karabağ'daki çatışmalar nedeniyle Azerbaycan'a askeri yardımların engellenmesine yönelik kısıtlamalara getirilen muafiyeti uzattı. Karar sonucu ABD yönetimi, Azerbaycan'a askeri yardımlara devam edecek.
AA
Eller tetikte: Pençe operasyonları aralıksız sürüyor
Gündem
Eller tetikte: Pençe operasyonları aralıksız sürüyor
Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde Mehmetçik her bir teröristi etkisiz hale getirmek için operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, bölgeden zorlu arazi şartlarına rağmen teröristlere göz açtırmayan Mehmetçik'in fotoğraflarını paylaştı.

AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.