ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Suriyeli çocukların hikayesi: Bırakma Beni
Hayat
Suriyeli çocukların hikayesi: Bırakma Beni
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan yetim çocukların gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan "Bırakma Beni" filmi, 22 Eylül'de vizyona girecek.
AA
Assam yeni Arakan mı oluyor?
Assam yeni Arakan mı oluyor?
Hindistan’ın Kuzeydoğusunda, Bangladeş sınırında bulunan Assam eyaletinin yöneticileri nesiller boyu burada yaşayan Müslümanları göçmen kabul ederek vatandaşlık haklarını ellerinden alırken, 6 yıldan fazla Hindistan’da kalan Bangladeşli gayri Müslümleri vatandaşlığa almak için kanun çıkardı.
IHA
Kalemini ve 
vicdanını 
kirletmemiş 
bir yazar
Hayat
Kalemini ve vicdanını kirletmemiş bir yazar
Tarık Buğra’nın yazar olarak her zaman inandığı doğruların peşinden gittiğini söyleyen eşi Hatice Buğra, “Yazdıklarından bir an bile pişman olmamış, dürüst ve namuslu bir insan, kalemini ve vicdanını kirletmemiş bir yazar olarak huzur içinde yaşamıştır” dedi.
Yeni Şafak
Evden uzakta hikayeler
Hayat
Evden uzakta hikayeler
Mülteci olmak tercih edilerek yapılan bir şey midir? Sınırlar neden var? Savaşanlar insanlar ve sonuçlarına katlananlar da insanlar ve bu durumdan herkes muzdarip iken neden savaş var? Bu ayki kitap seçkimizi savaşın mecburi sonuçlarından biri olan “mülteci” sorununa eğilen eserlerden derledik.
Yeni Şafak
Nijer çölünde 439 göçmen kurtarıldı
Dünya
Nijer çölünde 439 göçmen kurtarıldı
Afrika ülkesi Nijer'in Cezayir sınırına yakın çölde 439 göçmenin kurtarıldığı bildirildi. Göçmenler, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra ülkelerine gönderilecek.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.