Robot garsonlar iş başında
Ekonomi
Robot garsonlar iş başında
Ataköy'de bir restoranda robot garsonlar hizmet vermeye başladı. "Robi" ismi verilen 3 robot müşterilerden büyük ilgi gördü.
IHA
Çocuğu olan futbolcular okula yakın ev bakıyor
Ekonomi
Çocuğu olan futbolcular okula yakın ev bakıyor
Türkiye’ye transfer olan yabancı futbolcuların konut tercihlerinin evli ya da çocuklu olup olmadıklarına göre değiştiğini söyleyen Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “Evli ve çocuklu futbolcuların eşleriyle birlikte baktığı ilk konu evin okula ve kulübün tesislerine uzaklığı. Galatasaraylı futbolcular Florya, Fenerbahçeliler Kadıköy, Beşiktaşlılar ise Çekmeköy çevresinde oturuyor. Bekâr futbolcular ise daha çok Beykoz, Etiler ve Bebek gibi semtlerdeki lüks loft daireleri tercih ediyor” dedi.
AA
Sandığa giden başörtülü kadına çirkin muamele
Gündem
Sandığa giden başörtülü kadına çirkin muamele
İstanbul Ataköy'de oy kullanmak için sandığa giden başörtülü kadına CHP'lilerin 'başörtünü çıkar' dediği iddiası tepkilere neden oldu.
Diğer
Binlerce kişi evini taşıyacak
Ekonomi
Binlerce kişi evini taşıyacak
Aylardır planı yapılan dev taşınma işlemi 33 saatte tamamlandı. Atatürk Havalimanı'ndaki tüm ekipmanlar ve uçaklar İstanbul Yeni Havalimanı'na aktarıldı. Taşınma işlemi sadece ekipman ve uçak boyutunu kapsamıyor. Yeni Havalimanı'na geçiş yapan binlerce personel de evini taşımak için harekete geçti. Bölgede iş yapan gayrimenkul uzmanları önümüzdeki günlerde yoğunluğun giderek artacağına dikkat çekerken kiralık tarafta yeni havalimanına yakın en uygun fiyatlı evler Hadımköy'de yer alırken, en yüksek kiralar ise Göktürk'te isteniyor.
Yeni Şafak
İstek şarkı kanlı bitti: 1 ölü 1 yaralı
Gündem
İstek şarkı kanlı bitti: 1 ölü 1 yaralı
Ataköy'deki istek şarkı çatışmasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Bir yerde eğlenen iş adamı ve iki arkadaşı, sanatçıdan istekte bulundu. Olumsuz yanıt alan 3 kişi önce şarkıcı sonra mekan sahibi ile tartıştı. Mekan sahibi 7 kurşunla hayatını kaybetti. Olaya karışanlardan biri cezaevinden tahliye olduktan 8 saat sonra yeniden tutuklandı ve cezaevine gönderildi.
DHA
Baruthane'nin Millet Bahçesi’nde
çalışmalar başladı
Gündem
Baruthane'nin Millet Bahçesi’nde çalışmalar başladı
Tarihte padişahların kahve içtiği Baruthane Kulesi’nin de içinde bulunduğu İstanbul Ataköy’deki 60 dönümlük arazide "Millet Bahçesi" yapımına başlandı. Eski İstanbul'un en bilinen ve en gözde plajının da yer aldığı arazideki çalışmalar hızla devam ediyor.
Yeni Şafak
Baruthane arazisinde Millet Bahçesi'nin yapımına başlandı
Ekonomi
Baruthane arazisinde Millet Bahçesi'nin yapımına başlandı
Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) ait olan İstanbul Bakırköy Ataköy’de 564 ada 160 parselde bulunan tarihi Baruthane arazisinde Millet Bahçesi yapımı çalışmaları başladı. Ataköy sahilindeki tek yeşil alan olan, Padişahların kahve içtiği tarihi Baruthane Kulesi’nin de içinde bulunduğu 60 dönümlük arazi üzerindeki gayrimenkul projesini iptal eden TOKİ, Baruthane arazisini, günübirlik turizm ve rekreasyon alanı olarak ilan etti.
DHA
Crate and Barrel Türkiye faaliyetini sonlandırıyor
Ekonomi
Crate and Barrel Türkiye faaliyetini sonlandırıyor
Crate and Barrel, yaklaşık 5 yıl önce Zorlu Center'da açtığı mağazayla başlattığı Türkiye operasyonlarını Ataköy'deki Galleria AVM'de bulunan son mağazasını da kapatarak sonlandırıyor. ABD'li dev mobilya perakendecisi daha önce de Akasya AVM, İstinye Park, Nurolpark, Next Level ve Nişantaşı mağazalarını kapatmıştı.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.