AVM kiraları için TÜFE ortalamasına üst sınır önerisi
Ekonomi
AVM kiraları için TÜFE ortalamasına üst sınır önerisi
Konuttan sonra AVM kiralarına yönelik de kira artışlarına esas olan yıllık TÜFE ortalamasında bir üst sınır belirlenmesi, mülk sahiplerine kira gelirleri için belli bir süre vergi muafiyeti ya da indirim getirilmesi, genel gider yönetmeliğinin de sektörün beklentileri doğrultusunda güncellenerek bir an önce çıkarılması önerisi getirildi.
IHA
AVM'ler kaça kadar açık? İstanbul'da AVM'ler kaçta kapanıyor?
Özgün Haberler
AVM'ler kaça kadar açık? İstanbul'da AVM'ler kaçta kapanıyor?
İstanbul'da günlerdir etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı tedbirler alındı. Bunlarda biri ise alışveriş merkezlerinin erken saatte kapatılması oldu. İstanbul'da AVM'lerin çalışma saatlerindeki değişiklik sonrası vatandaşlar "AVM'ler kaçta kapanıyor? AVM'ler erken mi kapacak?" gibi sorgulamalar yapıyor. Peki, 24 Ocak itibariyle AVM çalışma saatleri nasıl değişti? AVM'ler kaçta kapanacak? İşte son durum...
Yeni Şafak
AVM'ye yabancı akını
Ekonomi
AVM'ye yabancı akını
İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İstanbul'daki AVM'lerde satışların yüzde 30'undan fazlasının yabancılara yapıldığını bildirdi.
AA
AVM'de yeni dönem
Ekonomi
AVM'de yeni dönem
Ankara Emniyet Müdürlüğünce, Başkentteki 25 alışveriş merkezinde üst araması, araç araması, çanta, paket kontrolü ve çevre güvenliği gibi güvenlik hizmetlerinin daha kontrollü ve sağlıklı yürütülmesini sağlamak amacıyla polis irtibat büroları oluşturuldu.
AA
Bursa'daki AVM'de bir mağazada çökme meydana geldi
Gündem
Bursa'daki AVM'de bir mağazada çökme meydana geldi
Bursa'da bir alışveriş merkezinde (AVM) bulunan mağazada çökme meydana geldi. Bursa Valisi Yakup Canbolat,"İlk belirlemelere göre enkaz altında kalan kimsenin olmadığını düşünüyoruz." dedi.
IHA
AVM'lerin çalışma saati ayarına tepki
Ekonomi
AVM'lerin çalışma saati ayarına tepki
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayı dolayısıyla AVM'lerin geç saatlerde kapanmasının küçük esnafa zarar verdiğini belirterek, "AVM'lerin açılış ve kapanış saatlerine düzenleme getirilmeli ve küçük esnaf mutlaka büyüklere karşı korunmalı" ifadesini kullandı.
AA
Erzurum'a 400 milyon liralık yatırım
Ekonomi
Erzurum'a 400 milyon liralık yatırım
Erzurum'da MNG tarafından yapımına başlanan, 400 milyon liralık alışveriş merkezinin inşaatında son aşamaya gelindi. Soğukların etkili olduğu kış mevsiminde çalışmaların devam ettiği merkezin bu yılın Eylül ayında hizmete girmesi planlanıyor. 160 bin metrekare kapalı alana sahip olan merkezde 175 işyeri ve 10 bin araçlık kapalı otopark bulunuyor. Doğu'nun en büyük AVM'si olan MNG Mall'da hem çocuklar hem de büyükler için 5 bin 500 metrekarelik bir yaşam alanı ayrıldı. AVM'nin Genel Müdürü Aydoğan Süer, "Doğu'da yapılan her türlü yatırım ekonomiye olan güvenin bir göstergesidir. Yaklaşık 400 milyon liralık bir yatırım bütçesine ship olan Erzurum MNG Mall ile sadece Erzurum'da değil Iğdır, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş, Bayburt ve Ağrı'da yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bölgenin en büyük yatırımı olan AVM'de yaklaşık 1500 gence uluslarası geçerliliği olan bir meslek edinme fırsatına dönüştürmeyi planlıyoruz" diye konuştu.
DHA
Bursa'da AVM'deki mağazanın tavanı çöktü: Enkazda arama yapılıyor
Gündem
Bursa'da AVM'deki mağazanın tavanı çöktü: Enkazda arama yapılıyor
Bursa'da, alışveriş merkezindeki giyim mağazasının tavanı çöktü. Enkaz altında 1 kişinin kaldığı iddiası üzerine arama çalışması başlatıldı. Osmangazi ilçesinde bulunan alışveriş merkezindeki giyim mağazasının tavanının bir kısmı, saat 12.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle çöktü. Bu sırada mağazada bulunan müşteriler ile çalışanlar, panikle dışarı çıktı.İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık, AFAD, UMKE ve İHH ekipleri sevk edildi. Alışveriş merkezi tahliye edilirken, ekipler de enkaz altında 1 kişinin kaldığı iddiası üzerine arama- kurtarma çalışması başlattı. Tarihi Hanlar Bölgesi'ndeki çalışmalar kapsamında bina yıkımı yapılırken, sarsıntı meydana geldiği ve mağaza tavanının bu sırada çöktüğü iddia edildi.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.