Türk asıllı bakanı görevden aldılar
Dünya
Türk asıllı bakanı görevden aldılar
Avustralya’da Yerel Yönetimler ve Küçük İşletmeler Bakanı Adem Kubilay Somyürek, partiye usulsüz üye kaydı yaptığı iddialarının ardından görevden alındı. Avustralya’da Yerel Yönetimler ve Küçük İşletmeler Bakanı Adem Kubilay Somyürek, görevini kötüye kullandığına ilişkin görüntü ve ses kayıtlarının bir televizyon kanalında yayınlanmasının ardından görevden alındı.
IHA
Evinde beslediği kanguru yaşlı adamın sonu oldu
Dünya
Evinde beslediği kanguru yaşlı adamın sonu oldu
Avustralya'da evcil hayvan olarak beslediği vahşi kangurunun saldırısına uğrayan yaşlı bir adam olay yerinde hayatını kaybetti.
Diğer
Gökyüzünden yeryüzünün renkleri
Hayat
Gökyüzünden yeryüzünün renkleri
Drone’lar ve kaydettikleri anlar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. 2022 Drone Fotoğraf Yarışması’nda sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar kamuoyuyla paylaşıldı. Kasım ayında İtalya’nın Siena kentinde gerçekleşecek Fotoğraf Festivali’nde sergilenecek görseller dünyanın farklı coğrafyalarını bir araya getiriyor. Alışık olunanın aksine izleyicilere kuş bakışı bir perspektif sağlayan fotoğraflar oldukça ilgi çekiyor.
Yeni Şafak
Eyüp’te nitelikli çiftçi yetiştirme merkezi
Yaşar Süngü
Eyüp’te nitelikli çiftçi yetiştirme merkezi
Türkiye’nin bir belediye öncülüğünde açılan ilk Tarım 4.0 Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ekolojik Yaşam Çiftliği’ni gezdik geçenlerde.Geziyi metropolün dibinde tarım çalışmalarını öne çıkarmak isteyenYeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) bünyesinde faaliyet gösteren Güvenilir Ürün Platformu düzenlemiş.Tarıma destek için bir merkez bir de çiftlik kuran Eyüp Sultan Belediyesi sınırları içinde tarım ve hayvancılık yapılan yedi tane köy var.İstanbul’un 39 ilçesinde köyü ...
Kraliçe Elizabeth'in ölümüyle birçok ülkede cumhuriyete geçiş tartışmaları hız kazandı
Dünya
Kraliçe Elizabeth'in ölümüyle birçok ülkede cumhuriyete geçiş tartışmaları hız kazandı
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümü, hükümdarı olduğu Yeni Zelanda'da ve Avustralya'da cumhuriyet tartışmalarını canlandırdı. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkesinin eninde sonunda cumhuriyete geçeceğine inandığını ancak hükümetin yakın zamanda yönetim değişikliğine ilişkin plan yapmadığını söyledi. Avustralya Başbakanı Anthony Albanese ise yeniden seçilirse İngiltere’den ayrılmak için bir referandum düzenleyebileceğini aktardı.
Diğer
Başörtülü kadın Avustralya'da kahraman oldu
Başörtülü kadın Avustralya'da kahraman oldu
Avustralya'da kız çocuğunu tren raylarından son anda çekip kurtaran başörtülü kadın ülkede kahraman oldu. Tren istasyonunda oyun oynayan iki çocuktan birinin oyuncağı raylara yuvarlandı. Raylardan oyuncağını almak isterken gelen treni fark eden çocuk yukarı çıkamayınca son anda yetişen kadın tarafından elinden tutularak çekildi ve ölümden son anda kurtuldu.
Diğer
Ev değil toplu mezar
Dünya
Ev değil toplu mezar
Avustralya’nın Queensland eyaletinin Cairns kentindeki bir evde bıçaklanarak öldürülmüş 8 çocuğun cesedi ile 34 yaşında bir kadının yaralı bulunduğu belirtildi. Çocukların kim ya da kimler tarafından öldürüldükleri henüz bilinmiyor. Diğer yandan olay
AA
İlk teravih namazı kılındı
Ramazan
İlk teravih namazı kılındı
Türkiye’den 7 saat ileride bulunan Avustralya’da yaşayan Müslümanlar, yılın ilk teravih namazı için camilere akın etti. Avustralya, coğrafi konumu nedeniyle Pasifik ülkeleriyle birlikte Ramazan’a ilk giren ülkelerde biri.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.