Aydın Ünal'ın acı günü
Gündem
Aydın Ünal'ın acı günü
AK Parti Ankara Milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Aydın Ünal'ın babası Hüseyin Ünal, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede vefat etti. 73 yaşındaki Ünal'ın cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Ankara'nın Güdül ilçesine bağlı Çukurören Köyü'nde defnedilecek.
Yeni Şafak
Aydın Ünal: AYM hukuku katletmiştir
Gündem
Aydın Ünal: AYM hukuku katletmiştir
Anayasa Mahkemesi'nin gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili verdiği hak ihlali kararına AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal "Anayasa Mahkemesi bir kez daha cinayet işleyip, hukuku katletmiştir ve kendisini siyasetin üzerinde görmüştür" ifadeleri ile tepki gösterdi.
Diğer
Allah rahmet eylesin
Gündem
Allah rahmet eylesin
Gazetemiz yazarlarından AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal'ın babası Hüseyin Ünal (73) geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede vefat etti.
Yeni Şafak
Danışmanlar Meclis yolunda
Gündem
Danışmanlar Meclis yolunda
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun danışmanları da aday listelerindeki yerlerini aldı. 7 Haziran'da seçilen isimlerden 53'ü bu sefer aday gösterilmedi. Geçen listedeki toplam 238 kişi 1 Kasım yarışında yok.
Yeni Şafak
Karamsarlığa dikkat
Karamsarlığa dikkat
Karamsarlık bulaşıcıdır. Virüs bünyeye girip çoğalmak için uygun şartları bulursa, karamsarlık milleti de, devleti de sarsabilir.

Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Özellikle son birkaç yıl çok meşakkatli geçti. Türkiye'nin huzuruna, istikrarına, milletin seçtiği hükümete, Cumhurbaşkanı'na saldırılar yapıldı. Terör kimi zaman araziden şehirlere indi. Çok canımızı yitirdik. Algı operasyonlarıyla yalan ve tahrik pompalandı. Üzerine bir de, askerimizin arasına sızmış hainlerin darbe girişimlerini yaşadık.

Yeni Şafak
Kılıçdaroğlu’na operasyona
Kılıçdaroğlu’na operasyona
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında bazı kağıtlar sallayarak Cumhurbaşkanı ve yakınlarıyla ilgili çok ağır iddiaları dile getirdi. Çok kısa bir süre içinde, elinde salladığı kağıtların iddialarıyla ilgili olmadıkları ortaya çıktı.
Yeni Şafak
100. yıldönümünde Mondros Mütarekesi
100. yıldönümünde Mondros Mütarekesi
1. Dünya Savaşı 1914 yılında başladı. Osmanlı Devleti'nin taraf olmaktan, bu savaşa girmekten başka seçeneği yoktu. Irak ve Hicaz'daki petrol Batılı devletlerin iştahını kabartıyordu. İstanbul merkezli hilafet Müslümanları bir arada tutuyordu. Filistin topraklarında bir Yahudi devleti kurulması için çalışmalar hızlanmıştı. Yunanistan, Ermenistan topraklarımızda hak iddia ediyordu. Haçlılar, bin yıldır yeniliyor, Müslümanlar karşısında zafer kazanmak için yanıp tutuşuyorlardı…


Yeni Şafak
Yerel seçim ve riskler
Yerel seçim ve riskler
İktidardaki partinin yerel seçimlerde genel seçimlere nazaran bir miktar daha az oy aldığını geçmiş tecrübelerimizden biliyoruz. Son seçimde AK Parti yüzde 42 oy almıştı. Şimdi yerel seçimlerde 42'nin bir miktar altında oy alınması tabii karşılanacaktır. Ancak oy düşüşünün tabii sınırların altında gerçekleşmesi, Türkiye'nin siyasetini olduğu kadar sosyolojisini ve psikolojisini de olumsuz etkileyecektir.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.