Bu koku insanlığımızı hatırlatıyor
Hayat
Bu koku insanlığımızı hatırlatıyor
Suriyeli mültecilerin Avrupa’ya göç ederken kullandıkları yolları takip edip onların yolculuğuna ortak olan gazeteci- yazar Ayşe Böhürler, “Mülteci Parfümü” adlı kitabıyla yaşadıklarını kaleme aldı. Yolculuğu sırasında kamplarda gönüllü olarak çalışan Kemal’in yardımseverliğinden çok etkilendiğini söyleyen Böhürler “Kemal, kendisini sanki kamplara çeken bir parfümün olduğunu söylemişti. Yardımseverliğin aslında bir parfüm çekiciliği var. Bu koku bize insanlığımızı hatırlatıyor” diyor.
Yeni Şafak
Toplumsal bozulmanın kötü kişisi kim?
Toplumsal bozulmanın kötü kişisi kim?
Toplumsal değişimin keskin olduğu her dönem bir önceki döneme göre bozulma kabul edilir. Teknolojik değişimlerin yıldırım hızıyla hayatımıza girdiği bu çağda ise “bozulma” algısı ise her kesimde çok daha tedirgin edici bir şekilde hissediliyor. Bir iletişim biçiminin ortaya koyduğu değişimi algılayamadan bir diğeri olumlu veya olumsuz etikleriyle birlikte hayatımıza giriyor ve çocuklarımızın eğitiminden, karı-koca ilişkilerine, yüzeysellikten derinliğe hayatımızdaki birçok sorunun sebebi ille de bu iletişim araçlarına bağlanıyor…
Yeni Şafak
Haluk Levent: Param pulum bitti
Hayat
Haluk Levent: Param pulum bitti
Ayşe Böhürler'in TVNET ekranlarında yayınlanan Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu şarkıcı Haluk Levent. Yaptığı iyilik hareketleriyle adından sıkça söz ettiren Levent, yıllar önce başına gelen bir olayı ilk kez TVNET, ekranlarında anlattı. Ekonomik olarak zor günler geçirdiği bir dönemin üstesinden uzun yıllar ziyaret ettiği hasta bir genç kızın sayesinde çıkan Levent, "Derya'ya yaptığım ziyaretlerin karşılığını o dar günümde gördüm. Ben hayır yaptığımı düşünürken Derya bana hayır yaptı" dedi.
Yeni Şafak
'İranlılar için milli dava halini aldı'
Gündem
'İranlılar için milli dava halini aldı'
Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Akif Emre köşesinde İran toplumunun gelecek tahayyülatına işaret etti. Ayşe Böhürler, Yasin Aktay, Taha Kılınç ve Ali Saydam da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Şafak
'Hamas'ın manifestosu olarak sunulan yeni belge'
Gündem
'Hamas'ın manifestosu olarak sunulan yeni belge'
Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Taha Kılınç köşesinde Hamas'ın yeni vizyon belgesini değerlendirdi. Ayşe Böhürler, Akif Emre, Ali Saydam ve Leyla İpekçi'nin gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Şafak
'Bölgenin şahitlik ettiği trajik DAEŞ tecrübesi'
Gündem
'Bölgenin şahitlik ettiği trajik DAEŞ tecrübesi'
Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Taha Kılınç köşesinde Irak'ta asıl işin bundan sonra olduğuna işaret etti. İsmail Kılıçarslan, Hatice Karahan, İbrahim Tenekeci ve Ayşe Böhürler de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Şafak
Bakan Ziya Selçuk: Hayalim TIR şoförü olmaktı
Bakan Ziya Selçuk: Hayalim TIR şoförü olmaktı
Ayşe Böhürler'in TVNET'teki Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Ayşe Böhürler'in 'Çocukluk hayalinizle bugün geldiğiniz yer uyuşuyor mu?' sorusuna Bakan Selçuk, küçükken hep TIR şoförü olmak istediğini anlatarak yanıtladı.
Tvnet
Geliştirici ve onarıcı eğitim
Geliştirici ve onarıcı eğitim
2023 Milli Eğitim Vizyon Belgesi Türkiye'nin geleceğini biçimlendirecek bir politikanın da temelini atıyor. Felsefesi Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımız tarafından açıklanan bu önemli stratejik belgenin ilk on sayfası eğitimde yapılmak istenen revizyonun ruhunu özetliyor. Bu bölüm anlaşılmadan, yapılacaklara ilişkin yorumların eksik kalacağına inanıyorum. Yabancı dil ve meslek yapılandırmasının yeniden oluşturulması, ders çeşitliliğinin azaltılması, erken çocukluk eğitimine ve öğretmene odaklanılması gibi birçok özellik bu felsefenin arka planını ve paradigma değişimini yansıtıyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.