Realizm ekseninde
Suriye politikası
Realizm ekseninde Suriye politikası
BAE ile yeniden başlayan diyalog; “Esad ile de görüşülsün” söylemini beraberinde getirdi. Ancak Suriye’de meşru bir rejim ortaya konulmadıkça çıkarlarımız, mevcut rejimle “sınırlı bir ilişki” modelini ortaya koymaktadır. Buna karşın iç siyasette BAAS ve Esad sempatisi ile PKK/PYD terörüne yönelik güzellemeler ve farklı ideolojik saplantılarla yapılan değerlendirmeler tam olarak ibretlik bir hâli yansıtmaktadır.
Yeni Şafak
Kamu işçisi alım ilanı
Ekonomi
Kamu işçisi alım ilanı
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul Beşiktaş ve Kartal adreslerinde bulunan iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 18 meslek için 46 kamu işçisi alımı yapılacak.
Yeni Şafak
Taliban bizi diskoya götürsün mü?
Taliban bizi diskoya götürsün mü?
Bizim sekülerlere söyleyecek hiçbir şeyim, ama hiçbir şeyim yok bu hususta. Neticede bizim sekülerler iki başı açık-eteği dizinde kadınla bir ceket giymiş erkek fotoğrafı üzerinden “1979, Taliban gelmeden önce Kabil sokakları” yazılı tweetlere inanıp samimiyetle dehşete kaplıyorlar burka-cübbe kombinleri karşısında. Öyle dehşete kapılıyorlar ki Afganistan’ın tek, yegâne, biricik sorununu “kadın özgürleşmesi” olarak belirleyip “soyunma eylemi” yapıyorlar.Kendi içlerinde ve kendi koyu cehaletleri ...
Kanal İstanbul projesi için basılan gümüş hatıra parası satışa çıktı
Ekonomi
Kanal İstanbul projesi için basılan gümüş hatıra parası satışa çıktı
İlk temeli atılan Kanal İstanbul projesi için Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nce gümüş hatıra parası basıldı. Hazırlanan hatıra parası 300 liradan satışa sunuldu.
IHA
İki tarz
İki tarz
Suriyeli müfessir Muhammed Ali es-Sâbûnî, geçtiğimiz cuma (19 Mart 2021) sabahı Yalova’daki evinde vefat etti. İstanbul Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, merhum hocanın naaşı Topkapı Merkezefendi Camii haziresine defnolundu. Sâbûnî’nin ilmî yolculuğu, birikimi ve bıraktığı eserler hakkında, Prof. Dr. Yasin Aktay, gazetemizde mufassal bir yazı kaleme aldı. Sâbûnî’nin bir “Kur’ân âlimi” olarak portresi için, Yasin Hoca’nın pazartesi günkü makalesine müracaat edebilirsiniz.Ben bu y...
Darphane 16 işçi alacak
Ekonomi
Darphane 16 işçi alacak
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 16 işçi alacağını duyurdu. Alım, 15 Şubat'ta resmi gazetede yayımlandı.
Yeni Şafak
İkinci adam
İkinci adam
Saddam Hüseyin’in yardımcısı ve sağ kolu İzzet İbrahim ed-Dûrî, nihayet öldü. “Nihayet”, çünkü bundan önce en az dört defa öldüğü yönünde şâiyalar çıkmış, hepsinden sonra da görüntülü veya sesli mesaj yayınlayarak “Ben burdayım, yaşıyorum” demişti. Son olarak, önceki gün -26 Ekim Pazartesi- Baas Partisi’nden yapılan resmî açıklamada Dûrî’nin 78 yaşında hayatını kaybettiği, küçük bir cenaze töreninin ardından Salahaddîn vilayetinde sessiz-sedasız defnedildiği belirtildi. Irak yakın tarihinin en ö...
Demba Ba'dan Fransız gazeteciye Türkiye dersi
Spor
Demba Ba'dan Fransız gazeteciye Türkiye dersi
Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain'i ağırlayacak Medipol Başakşehir'in Senegalli santrforu Demba Ba, maçın Türkiye ile Fransa arasındaki gerginlikten etkilenmesinden endişelenen Fransız gazeteciye, “Parisliler İstanbul’da güvende olacak" yanıtını verdi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.