Kilosu 40 lira, isteyene ücretsiz verilecek
Ekonomi
Kilosu 40 lira, isteyene ücretsiz verilecek
Mersin'in Aydıncık ilçesinde, bazı Avrupa ülkelerinde rağbet gören kurbağa bacağını ihraç edecek girişimcilere destek olmak amacıyla kurulan tesiste üretilen binlerce kurbağa, talep eden yatırımcılara ücretsiz verilecek. Kurbağaların kilogramının 40 lirayı bulduğu ifade ediliyor.
AA
Dünyada tek ve Türkiye'de yaşıyor
Hayat
Dünyada tek ve Türkiye'de yaşıyor
Dünyanın tek ötmeyen kurbağa türü olan Toros Kurbağası'nın (Rana Holtzi), ve Ulukışla İlçesi sınırlarında bulunan Bolkar Dağları'ndaki Karagöl ve Çiniligöl'de yaşayan koruma altındaki bu canlılar dağcılar kadar turistlerin de büyük ilgisini çekiyor.
DHA
Bağ-Kur’lunun borcu siliniyor
Ekonomi
Bağ-Kur’lunun borcu siliniyor
Toplumun her kesiminden milyonlarca kişinin beklediği iş güvenliği tasarısı Meclis'ten geçti. Getirilen düzenlemelerden birisi, prim borcunu yapılandırmayan 1.3 milyon Bağ-Kur'luyu ilgilendiriyor. 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin borcu olan Bağ-Kur
Yeni Şafak
Fosforlu kurbağa bulundu
Teknoloji
Fosforlu kurbağa bulundu
Arjantin'deki Amazon havzasında bulunan kurbağa, mor ötesi ışının altında yeşil ışık yayıyor. bilim insanları yarı şeffaf deriye sahip kurbağanın lenf ve bezelerini kullanarak ışık yaydığını ve ortam ışığına bağlı olarak kurbağanın parlaklığının yüzde 19 ila 29 arttığını belirtti.
AA
'Ermeni işgalini tanımıyoruz'
Gündem
'Ermeni işgalini tanımıyoruz'
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Ülke ve millet olarak Karabağ'daki Ermeni işgalini hiçbir şekilde tanımıyoruz" diye konuştu.
AA
Bağ-Kur’lu  esnafın prim borcu siliniyor
Ekonomi
Bağ-Kur’lu esnafın prim borcu siliniyor
Bağ-Kur ülkemizdeki sigorta kollarından birisidir. Bağ-Kur’da da vatandaşlar prim ödeyerek sağlık hizmeti alabilirler ve emekliliklerini garantiye alırlar. Ödedikleri primlerle emekli olduktan sonra alacakları maaşın temelini atarlar. Bazı durumlarda Bağ-Kurluların borcu da olmaktadır ve devlet onlara borç sildirme hakkı tanımıştır. Bağ-Kur borcu nasıl silinir? Bağ-Kur borç silme nasıl yapılır?
Yeni Şafak
Dilekçeni ver borçtan kurtul
Ekonomi
Dilekçeni ver borçtan kurtul
Bağ-Kur’lu 1.3 milyon vatandaşı ilgilendiren borç silme yöntemi belirlendi. Yeni çıkan genelgeye göre, SGK’ya dilekçeleri ile müracaat eden esnafın prim borçları hemen silinecek. Şartları taşıyanlar hemen emekli olacak. İsteyen vatandaşlar, üç ay içinde bir dilekçeyle başvurabilecek.
Yeni Şafak
"Kurbağa bacağı"na milyonlar ödediler
Ekonomi
"Kurbağa bacağı"na milyonlar ödediler
Türkiye'nin "kurbağa ihracatı"nın yüzde 65'ini gerçekleştiren Balıkesir'de kurulu firmanın geçen yılki dış satımı, önemli bölümü "kurbağa budu" olmak üzere 7,2 milyon liraya ulaştı. Ağırlıklı olarak Fransa ve İtalya'ya kurbağa ürünü satan firmanın ihracatı 1 yılda değer bazında yüzde 38 artış gösterdi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.