Almanya’da uyuşturucu bağımlılığı artıyor
Dünya
Almanya’da uyuşturucu bağımlılığı artıyor
Federal Kriminal Polis Dairesi (BKA) yaptığı açıklamada, Duisburg’daki gümrük yetkililerinin, Ekvador’dan bir deniz konteyneriyle gelen; muzların arasına gizlenmiş 635 kilogram kokain ele geçirildiğini belirtti. BKA, 2021’de yaklaşık 56 bin uyuşturucu kaçakçılığı suçunun kaydedildiğini, bunun bir önceki yıla göre yüzde 2,9’luk artış anlamına geldiğini ifade etti.
Diğer
Teknolojik bağımlılıkla mücadele dönemi başlıyor
Hayat
Teknolojik bağımlılıkla mücadele dönemi başlıyor
Sağlıklı Yaşam Merkezleri Türkiye’de ilk kez ‘Teknolojik Bağımlılıkla Mücadele Birimi’ne sahip olacak. Türkiye'de ilk kez Bursa’da Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde ‘Teknolojik Bağımlılıkla Mücadele Birimleri’ açılacak.
IHA
Sanal bağımlılık tehlikesi giderek büyüyor
Hayat
Sanal bağımlılık tehlikesi giderek büyüyor
Bağımlılık yaşının çok düştüğünü ve sadece ergenlerin değil yetişkinlerin de sorunu haline geldiğini belirten uzmanlar, internet bağımlılığı sebebiyle üniversiteyi bitiremeyen bir sürü insan olduğunu söylüyor.
AA
Bağımlılık tedavisinde en etkili yöntem
Hayat
Bağımlılık tedavisinde en etkili yöntem
Bağımlılık tedavisinde kullanılmaya başlanan yeni yöntem sayesinde kişi bağımlılık yapan maddeyi bıraktıktan sonra tekrar kullanmaya başlarsa madde etkili olmuyor.
AA
Bağımlılıkla topyekûn mücadele şart
Gündem
Bağımlılıkla topyekûn mücadele şart
Türkiye’de ve dünyada uyuşturucu madde, tütün ve alkol bağımlılığı hızla artıyor. Maddeye başlama yaş oranları ise gittikçe düşüyor. İnsanlık için büyük bir risk olan ‘bağımlılık’ dosyasını yenisafak.com açıyor. İşte Türkiye ve dünyadaki uyuşturucu madde bağımlılığı, adım adım ölüme giden hayatlar ve bağımlıları kurtarmanın yolları…
Yeni Şafak
Dijital esaret genç beyinleri köreltiyor
Hayat
Dijital esaret genç beyinleri köreltiyor
6-12 yaş arası çocuklar, telefon, tablet ve dijital oyunlar nedeniyle bağımlılık kıskacında. Sınırsız oyun oynayan çocukların 10 sene sonra tüm yetenekleri körelebiliyor. Dr. Mehmet Dinç, “Karşımızda büyük bir endüstri var. Bu endüstri gece gündüz daha fazla bağımlı yetiştirmek için çalışıyor” dedi.
Yeni Şafak
Biorezonans nedir? Ne işe yarar?
Özgün Haberler
Biorezonans nedir? Ne işe yarar?
Vücudun sağlıklı forma dönüşmesi, alerjilerin tedavisi, ağır metallerin atılması, bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, hastalıkların tedavi edilmesi gibi kimyasal ilaçların kullanılmadığı bir enerji tıbbı yöntemi olarak bilinmektedir. Uzmanlar kilo problemi çeken vatandaşların da Biorezonans yöntemiyle hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceğini söylüyor. Dünyanın birçok ülkesinde kullanım alanı yaygınlaşan Biorezonans tedavisi, acı ve ağrı hissedilmesine neden olmadığı içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Peki Biorezonans kimlere uygulanabilir? Hangi hastalıklarda kullanılır? Tedavi yöntemi grupları nelerdir? İşte soruların cevapları.
Yeni Şafak
Bağımlılıkta erkek kadın arasındaki oran bozuldu
Yaşar Süngü
Bağımlılıkta erkek kadın arasındaki oran bozuldu
İstanbul gibi 18 milyonluk bir şehirde 70 yıl önce 1 milyonu bulmayan nüfus varken kurulan ve kurulduğu gibi kalan, günün şartlarına göre güncellenmeyen, yenilenmeyen bağımlı hastalara hizmet veren Bakırköy ile Erenköy hastanesinin yetmediğini herkes görüyor.Erkek ve kadınlar arasında uyuşturucu bağımlılığında 5’e 1 olan oran bugün bütün dünyada 3’e 1’e çıktı.Yani bağımlılığa yönelik tedavi merkezleri kurulurken 5 erkek 1 kadın oranı esas alınmıştı. Buna göre yatırımlar yapılmış buna göre yatma ...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.