Baş ağrısından ilaçsız kurtulun
Hayat
Baş ağrısından ilaçsız kurtulun
Baş ağrısı tedavisinde ilaçlar önemli yer kaplıyor ancak migren gibi kronik hastalıklarda uzun süre ilaç kullanmak özellikle karaciğerde ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Uzmanlara göre, bu yüzden baş ağrısıyla mücadelede doğal yolların denenmesinde fayda var.
Diğer
Bir avuç buz bakın neye iyi geliyor
Hayat
Bir avuç buz bakın neye iyi geliyor
Hemen herkesin yaşadığı özellikle de çok stresli ortamlarda bulunan insanların çok sık başına gelen baş ağrısı, günümüzü dayanılmaz kıldığı gibi yaşam kalitemizi de aşağıya çekiyor. Yoğun iş ortamları, sınav stresleri, aşırı trafik, kirli hava, susuz kalmak gibi saymakla bitmeyen nedenlerden dolayı ortaya çıkan baş ağrısıyla nasıl baş edebiliriz? Eğer çok ciddi bir sağlık probleminin tetikçisi değil ise baş ağrısıyla baş etmenin birçok pratik yöntemi var.
Yeni Şafak
En çok kadınların başı ağrıyor
Hayat
En çok kadınların başı ağrıyor
Kadınlarda baş ağrısı erkeklere oranla daha fazla görülüyor. Özellikle migren kadınlarda erkeklerden 3-4 kat daha fazla görülüyor.
IHA
Baş ağrısı yapan 5 gıda
Hayat
Baş ağrısı yapan 5 gıda
Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Dyt. Ceylan Özateş, migren hastalarının bazı besinlerden uzak durması gerektiğini belirtti. İçerdikleri maddeler nedeniyle baş ağrısına sebep olabilecek gıdalar...
IHA
Baş ağrısına elle tedavi
Hayat
Baş ağrısına elle tedavi
Sık sık tekrarlanan baş ağrılarının hafife alınmaması gerektiğini belirten Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, migren ve gerilim tipi baş ağrılarında medikal tedavinin yanı sıra elle tedavinin de faydalı olduğunu söyledi.
IHA
Baş ağrısının 5 gizli nedeni
Hayat
Baş ağrısının 5 gizli nedeni
Baş ağrısı, insanların özellikle kapalı alanlarda çalışan kişilerin en sık şikayetlerinden biridir. Birbirinden farklı sebeplerin yol açtığı bu ağrılar asla hafife alınmamalıdır. Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, baş ağrılarının gizli nedenleri hakkında şunları söyledi;
IHA
Oruçluyken baş ağrısı nasıl önlenir?
Oruçluyken baş ağrısı nasıl önlenir?
KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı ve Uluslararası Beslenme Derneği Başkanı Prof. Dr. Nurhan Ünüsan, oruçta baş ağrısını önlemenin doğru beslenmeye bağlı olduğunu söyledi. Peki, oruçluyken baş ağrısı nasıl önlenir? İşte ayrıntılar...
IHA
Dondurma baş ağrısı yapar mı?
Hayat
Dondurma baş ağrısı yapar mı?
Baş ağrısı; kafatası içinde veya dışında yer alan ağrıya duyarlı oluşumların değişik nedenlerle etkilenmesi sonucu ortaya çıkan bir semptom. Çocuklarda en sık görülen baş ağrısı çeşidinin 'gerilim baş ağrısı' olduğunu ifade eden dondurmaya bağlı baş ağrısının çocukların yüzde 33'ünde, migrenli hastaların yüzde 90'ında görüldüğünü söyledi.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.