Vakıf, dua, beddua
Vakıf, dua, beddua
“İhtibas, tahbîs ve tesbîl” diye de ifade edilen vakıf için çeşitli tarifler verilmiştir. Genellikle benimsenen bir tarife göre vakıf, bir mülkün aynını (kökünü) Allah’ın mülkü haline getirip başkasının mülkiyetine geçmesini engellemek ve menfaatini halka bırakmaktır. Bu tarife göre vakfedilen mal, mülkiyetin intikalini sağlayan herhangi bir yol ile hakikî veya hükmî şahısların özel mülkü haline getirilemez, vakıf konusu mal, hususi mülkiyet mevzûu olmaktan çıkmıştır. Malın menfaati ise halka bı...
Beddua seansları güncellendi: Ardıç'ın eşinde ele geçti
Gündem
Beddua seansları güncellendi: Ardıç'ın eşinde ele geçti
FETÖ’cü 9 firaride ele geçen videolarda Gülen, özellikle polis ve yargı mensuplarına beddualar ediyor. İstanbul’da ‘futbolda şike’ kumpasçılarından 1972 yıla mahkûm eski polis müdürü Nazmi Ardıç’ın eşi Nuray Ardıç’ın da yakalandığı gaybubet evlerinde terörist başı Gülen’e ait yeni kayda alınmış videolar bulundu. Videolarda, “örgüt mallarını kurtarmak için dua!” da yer alıyor.
Yeni Şafak
Siyonist Yahudilerden yeni koalisyon hükümetine karşı toplu beddua
Dünya
Siyonist Yahudilerden yeni koalisyon hükümetine karşı toplu beddua
İsrail'deki aşırı sağcı Siyonist Yahudiler, koalisyon hükümeti için güven oylamasının yapılacağı Meclis oturumu sürerken, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın Burak (Ağlama) Duvarı'nda bedduaya çıktı. Ayinde, 'Tanrı'nın onlara devletin Yahudiliğini ve ülkenin her yerinde Yahudi yerleşim birimleri inşa projelerini zayıflatmaya yönelik planlarını gerçekleştirme fırsatı vermemesini diliyoruz' şeklinde dualar okundu.
AA
Hem suçlular hem pişkin: Kırmızı ışık ihlali yapan çift 'ceza yiyince' polise beddua etti
Gündem
Hem suçlular hem pişkin: Kırmızı ışık ihlali yapan çift 'ceza yiyince' polise beddua etti
Antalya’da polis yaptığı denetimde kırmızı ışık ihlali yapan bir sürücüye ceza yazmak istedi. Bir haftada 2 kez ceza yediğini belirten sürücü ve eşi polislere beddua etti. Plakasının yabancı olması sebebiyle ceza kesildiğini iddia eden sürücünün eşi "Haram olsun" derken, sürücü ceza tutanağını imzalamadı, makbuzunu da almadan aracına binip gitti. Kırmızı ışık cezası yiyen sürücünün bir hafta önce aracının muayenesinin geçmesi nedeniyle ceza yediği belirlendi.
IHA
FETÖ'den talimat: Aralıksız beddua edin
Gündem
FETÖ'den talimat: Aralıksız beddua edin
Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 206'sı tutuklu 534 sanık hakkında hazırlanan iddianamede örgütün, üyelerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "aralıksız" beddua edilmesi için talimat verdiği belirtildi. İtirafçı Ü.Ö,"Belirlenen dua saatlerinde verilen sayfa aralıklarındaki duaları okumaya ikinci bir emre kadar devam edeceğimiz söylendi. Bu şekilde her gün aralıksız Cumhurbaşkanı'na ve mevcut hükümete beddualar edildi" dedi.
AA
FETÖ lideri Gülen'den yine beddua seansı!
Gündem
FETÖ lideri Gülen'den yine beddua seansı!
Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen, örgüt üyelerine yaptığı son konuşmada itirafçı olan kişileri yerden yere vurarak yine beddua seansı düzenledi. Malikanesinde örgüt üyelerine konuşan Fetullah Gülen, FETÖ operasyonlarına ateş püskürerek: "Bunu, bu hale getirenlerin Allah belasını versin! Bunların böyle olduğunu gördüğü halde susan dilsiz şeytanların, bunlara yağcılık yapan teologların, Allah onların da belasını versin" dedi.
Yeni Şafak
FETÖ'nün sapkınlık ve hezeyanları 3
Gündem
FETÖ'nün sapkınlık ve hezeyanları 3
FETÖ darbe girişiminin mimarı teröristbaşı Fetullah Gülen, birbirinden hadsiz açıklamalarıyla her zaman Türkiye'yi hedef aldı ve almaya devam ediyor. Darbe planları yaptığını açıkça itiraf eden Gülen, İslam dünyasını yakıp yıkan Haçlılar için 'zararsız' diyor. Göz boyamak, örgüt mensuplarına istediğini yaptırmak için Kur'an'a dahi dil uzatmaktan FETÖ liderinin yaptığı açıklamalardan bir derleme hazırladık… İşte, Türkiye'de 250'ye yakın kişinin canına kast eden darbecilerin elebaşı Fetullah Gülen'in birbirinden skandal sözleri…
Yeni Şafak
FETÖ'den 'namazdan sonra beddua' talimatı
Gündem
FETÖ'den 'namazdan sonra beddua' talimatı
FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturmada gözaltına alınanlara nasıl ifade vereceklerine yönelik hazırlanan talimatname deşifre edildi. Talimatnamenin sonunda ise beddua yazdığı görüldü. FETÖ'nün örgüt mensuplarından bu bedduayı her namazdan sonra 10 kez okumasını istediği öğrenildi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.