Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Türkiye'yi denklemin dışına itmek için kur ve faiz üzerinden oynanan oyunların görüldüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız.' dedi.
Tvnet
Sandık ABD’yi keser mi?
Sandık ABD’yi keser mi?
2. Dünya Savaşı’ndan sonra ABD öncülüğünde kurulan küresel düzenin çökmek üzere olduğunu artık herkes görüyor. Bu savaştan sonra oluşturulan Birleşmiş Milletler ve NATO başta olmak üzere tüm uluslararası kuruluşların etkilerini ve dolayısıyla caydırıcılıklarını kaybettikleri âşikâr. İki yıldır yaşadığımız pandemi süreci de bu küresel gerçeği iyice gözler önüne serdi. 2. Dünya Savaşı’nın ardından kurulan ‘yeni dünya düzeni’ni Türkiye açısından kabul edilemez olmasına rağmen kabullendik. O zamank...
'Bu evde ölmek istiyorum' demişti: Üstün hizmet madalyalı gazi tahliye etmesi istenen evinde yaşamını yitirdi
Hayat
'Bu evde ölmek istiyorum' demişti: Üstün hizmet madalyalı gazi tahliye etmesi istenen evinde yaşamını yitirdi
Kore Savaşı'nda esir kamplarında salgın hastalıklarla mücadele eden 244 Türk askerin, uyguladığı tedavilerle hayatta kalmasını sağlayan, üstün hizmet madalyalı gazi Sıhhiye Onbaşı Veli Atasoy (92), kentsel dönüşüm kapsamında tahliye etmesi istenen gecekonduda yaşamını yitirdi. 1 hafta önce son röportajını veren Veli Atasoy, "Ölünceye kadar evimde kalmak istiyorum" demişti.
DHA
Tarihi Mostar Köprüsü 28 yıl önce bugün yıkıldı
Dünya
Tarihi Mostar Köprüsü 28 yıl önce bugün yıkıldı
Osmanlı'nın Neretva nehrine taktığı taş gerdanlık, 28 yıl önce bugün saat 10:16'da Hırvat topçularının ateşiyle yıkılmıştı. Bosna savaşının en acı hadiselerinden biri olan tarihi köprünün 9 Kasım 1993'te yıkılmasıyla birlikte şehir, "medeniyetleri birleştiren" simgesinden mahrum kaldı. Bosna Hersek'teki en önemli Osmanlı eserlerinden Mostar Köprüsü'nün Hırvat birliklerinin yoğun top atışları sonucu yıkılmasının 28'inci yılında tören düzenlendi.
AA
İstanbul'da yaşayanlar varlığından bile habersiz: D-100'ün yanında harabeye dönmüş anıt mezar
Hayat
İstanbul'da yaşayanlar varlığından bile habersiz: D-100'ün yanında harabeye dönmüş anıt mezar
İstanbul'da yaşayan çoğu kişinin varlığından bile habersiz olduğu Hasköy'de D-100 kara yolunun hemen yanındaki Abraham Salomon Kamondo'nun anıt mezarı harabeye dönmüş durumda. Kırım Savaşı'nı finanse ettiği gibi Osmanlı hazinesine borç veren ünlü Osmanlı bankeri Salomon Kamondo, aynı zamanda Osmanlı finans sisteminin de kurucusu. 1873 yılında Paris'te hayatını kaybeden Kamondo'nun cenazesi vasiyeti üzerine İstanbul'a getirilerek Hasköy Mezarlığı'nda önceden inşa ettirdiği anıt mezarda toprağa verildi. Kamondo'nun anıt mezarı şu an bakımsızlıktan çöplüğe dönmüş durumda. Tasarımıyla dikkat çeken anıt mezarı, evsizler ve uçucu madde bağımlıları da barınak olarak kullanıyor.
DHA
106 yıllık emanet
Türkiye’de
Dünya
106 yıllık emanet Türkiye’de
Filistinli Alul ailesi, 1. Dünya Savaşı sırasında görev yapan bir Osmanlı askerinin kendilerine bıraktığı emaneti Türkiye’ye teslim etti. 106 yıllık emaneti teslim alan Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer de kardeşliğimizin şahidi olan bu emanetin korunacağına söz verdi.
Yeni Şafak
Filistinli aile 106 yıldır Osmanlı askerinin emanetine gözü gibi baktı:  Türk Büyükelçi'ne teslim edildi
Dünya
Filistinli aile 106 yıldır Osmanlı askerinin emanetine gözü gibi baktı: Türk Büyükelçi'ne teslim edildi
Filistinli Alul ailesi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Filistin'de görev yapan bir Osmanlı askerinin bez parçasına sararak bıraktığı içi para dolu emaneti Türkiye'nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer'e teslim etti.
AA
Ermenistan'ın yakıp yıktığı gence gelecek nesiller unutmasın diye müze olacak
Dünya
Ermenistan'ın yakıp yıktığı gence gelecek nesiller unutmasın diye müze olacak
İkinci Karabağ Savaşı'nda Ermeni Silahlı Kuvvetleri'nin saldırılarından en çok etkilenen bölgelerden biri olan Azerbaycan Gence şehrinde inşaat ve onarım çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da Ermeni terörünün izlerinin korunmasına karar verildi. Bu kapsamda füzenin düştüğü alanlardan biri açık hava müzesi gibi korunacak.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.