İsrail büyükelçisini
okuldan kovdular
Dünya
İsrail büyükelçisini okuldan kovdular
İsrail’in Londra Büyükelçisi Tzipi Hotovely, konuşma yapacağı London School of Economics öğrencileri tarafından ‘savaş suçlusu’ sloganlarıyla protesto edildi. Öğrencilerin ellerinde Filistin bayraklarıyla karşıladıkları Hotovely, ‘Terör devleti İsrail’ tepkileri üzerine okulu terk etmek zorunda kaldı. Hotovely, Netanyahu döneminde, işgalci yerleşimlerden sorumlu bakandı.
Yeni Şafak
Vaktin değeri
Vaktin değeri
Bir bardak çay için ömrünüzden dört dakika, bir Akbil geçişi için yirmibeş dakika ödediğiniz bir dünya hayal edin. Nakit, kart ve dijital ödemelerin artık geçersiz olduğu, tek geçerli para biriminin insan nakdi değil, insan vakti olduğu bir dünya...
Yeni Şafak
Bir yıl boyunca adım adım takip edildiler: 5 milyon liralık sahte para ve dövizi piyasaya sürmüşler
Gündem
Bir yıl boyunca adım adım takip edildiler: 5 milyon liralık sahte para ve dövizi piyasaya sürmüşler
Ankara merkezli 20 ilde yüzlerce polisin katılımıyla düzenlenen 'Benjamin' isimli sahte para operasyonunda 'Azat' kod adlı örgüt lideri Ensari V.'nin de aralarında bulunduğu 96 şüpheli gözaltına alındı. Örgütün piyasaya yaklaşık 5 milyon lira sahte para sürdüğü tespit edildi. Polisin takibine takılmamak için şifreli dil kullanan örgüt üyelerinin dolara 'Benjamin' dediği, Türk Lirası için de 'halı', 'kumaş' ve 'çanta' gibi isimler kullandığı saptandı.

AA
Samsun'da Meral Akşener'e tepki: Cumhurbaşkanımızı niçin Netanyahu'ya benzettiniz?
Gündem
Samsun'da Meral Akşener'e tepki: Cumhurbaşkanımızı niçin Netanyahu'ya benzettiniz?
Ziyaret ettiği her şehirde halkın tepkisiyle karşılaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun'da da aynı durumu yaşadı. Bir esnaf, Akşener'e "Cumhurbaşkanımızı Netanyahu'ya benzettiniz. Çok içerlendim. Niçin böyle yaptınız. Aynı şeyi Fetullah Gülen'e de söyleyebilir misiniz?" sorusunu yöneltti. Akşener ise benzetme yapmadığını savunarak "Benim konuşmamı dikkatle okursan ne dediğim açık" yanıtını verdi.
Diğer
Sözde filozof
Sözde filozof
Dönemin İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, 2 Haziran 2011 Perşembe günü Kudüs’teki ofisinde Paris’ten gelen özel bir konuğu ağırlamıştı. İki tarafın da heyecan duyduğu bu görüşme 90 dakika sürmüş, sonrasında herhangi bir resmî açıklama yapılmamıştı. Ta ki Fransız konuk dilini tutamayıp, AFP ajansına şu cümleleri fısıldayana kadar: “Netanyahu’ya, Libya’da tesis edilecek olan yeni yönetimin, dünyadaki bütün demokratik ülkelerle temas kuracağını söyledim. Buna İsrail de dâhil. Müstakbel rejim hem...
Adana Demirspor'dan ses getiren bir transfer daha
Spor
Adana Demirspor'dan ses getiren bir transfer daha
Mario Balotelli ve Younes Belhanda'yı kadrosuna katan Adana Demirspor, Benjamin Stambouli'yi de renklerine bağladı.
AA
Casus yazılımı Netanyahu pazarlamış
Dünya
Casus yazılımı Netanyahu pazarlamış
Onlarca ülkede, siyasetçi, STK yetkilisi ve gazetecinin telefonunun izlendiği skandaldan, İsrail’in eski Başbakanı Netanyahu çıktı. Haaretz gazetesi İsrail başbakanlık ofisinin adeta “Pegasus” isimli casus yazılımın sahibi NSO için “ön satış ofisi” gibi çalıştığını yazdı. Buna göre Netanyahu’nun ziyaret ettiği özellikle Arap ülkeleri kısa sürede “Pegasus”a sahip oldular.
Yeni Şafak
Un değirmende, elek duvarda
Un değirmende, elek duvarda
En zor soruların bile cevapları çok basit olsun, kolayca kavranabilsin, ezberlenip tekrar edilebilsin ve bir kere öğrenmekle o konuyla ilgili muhtemel bütün sorulara nihai cevap teşkil edebilsin istiyoruz. Oysa ne insanın ne hayatın tabiatı donukluğa müsait değil; her şey her an değişiyor, dünya her an yeniden kuruluyor, yaşadıklarımızın kompozisyonu sürekli yenileniyor. Bugün çoğumuzun yapmaya çalıştığı gibi statik zihinlerle hayatın dinamik süreçlerini, sonsuz ihtimal barındıran değişkenlerini...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.