Beştepe’de  3’lü zirve
Gündem
Beştepe’de 3’lü zirve
Kritik Yüksek Askeri Şura(YAŞ) toplantısı öncesinde dün Beştepe'de önemli bir zirve gerçekleşti.
Yeni Şafak
Beştepe’de bir ilk: 10 bin kişi yürüdü
Beştepe’de bir ilk: 10 bin kişi yürüdü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen geçit töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çeşitli sivil toplum kuruluşları öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne "Cumhuriyet Yürüyüşü" düzenlendi. Çiftlik Kavşağı'nda toplanan 10 bin kişilik grup, ellerindeki Türk bayraklarıyla Külliye'nin önüne yürüdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sırada Külliye'nin balkonuna çıkarak gençlere hitap etti.
IHA
Beştepe’de kadınlara özel resepsiyon
Beştepe’de kadınlara özel resepsiyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resepsiyon verdi. Resepsiyona, aralarında vali, rektör, temizlik görevlisi, polis, şehit annesi, şehit eşi ve köy korucularının da yer aldığı 250 kadın katıldı.


IHA
Aliyev Beştepe'de
Aliyev Beştepe'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
IHA
Cumhurbaşkanlığı Sarayı çevresinde alarm
Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sarayı çevresinde alarm
Cumhurbaşkanlığı Sarayı etrafında dolanan şüpheli şahıs güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Ankara'yı teyakkuza geçiren olayın ardından Saray'ın etrafında adeta güvenlik zinciri oluşturuldu.
IHA
Asıl hedefleri yüzlerce kişiyi bombalamakmış
Gündem
Asıl hedefleri yüzlerce kişiyi bombalamakmış
Darbe girişimi sırasında savaş uçağıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni bombalayan eski F-16 pilotu sanık Macit, cezaevinde görüştüğü ablasına, mahkemedeki savunmasının aksine dikkati çeken itiraflarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kavşağını bombaladığını kabul eden zanlı, asıl hedefin ise Jandarma Genel Komutanlığı karargahın önünde darbecilere karşı sokaklara dökülen yüzlerce kişinin bulunduğu kalabalık olduğunu aktardı.
AA
Erdoğan: Srebrenitsa'dan tanırız
Hayat
Erdoğan: Srebrenitsa'dan tanırız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Tıp Bayramı programında konuştu. 1919 yılında tıbbiyelilerin beyaz önlükleriyle İngiliz askerlerine direndiğini ve bu direnişin 15 Temmuz gecesi gazi ve şehitlerin yardımına koşan doktorların direnişine benzediğini söyleyen Erdoğan, terörün gölgesinde görev yapan doktorları da hatırlattı. Hollanda'da yapılan insanlık dışı muameleye değinen Erdoğan, "Biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa'dan tanırız" diye konuştu.
Yeni Şafak
Millet Camii dualarla açıldı
Gündem
Millet Camii dualarla açıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı içindeki Millet Camii'nin açılışında konuştu. Yaptığı konuşmada camiinin özelliklerine dair pek çok ayrıntıyı paylaşan Erdoğan, camiye girildiğinde Müslümanları karşılayan ayeti açıkladı. Cami, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in dualarıyla açıldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.