Adana'da değişik bina yıkım tekniği
Adana'da değişik bina yıkım tekniği
Adana'da 2 bloktan oluşan binalar, yenilenmek üzere damına çıkartılan iş makinasıyla kat kat yıkıldı. 10 katlı binanın patlatma yöntemi ile yıkılması halinde, çevredeki başka apartmanlara zarar vereceğini düşünen firma, 'kat eksiltme' yöntemini kullanmaya karar verdi.
DHA
Çökme riski bulunan binadan korkunç görüntüler
Ekonomi
Çökme riski bulunan binadan korkunç görüntüler
İstanbul Kartal'da çöken binanın ardından çökme riski bulunan 8 bina için yıkım işlemleri sürerken binalardan birinin bodrum katında çekilen görüntüler olası bir facianın pusuda beklediğini gözler önüne serdi. Görüntülerde bodrum katında yer alan kolon ve kirişlerde kırılmalar meydana geldiği, demirlerin ise kullanılamaz halde olduğu görüldü.
Yeni Şafak
Koca bina kepçenin üzerine yıkıldı
Koca bina kepçenin üzerine yıkıldı

Koca bina yıkım işlemi yapan kepçenin üzerine yıkıldı. Çin'de olduğu tahmin edilen görüntülerde, bir kepçe binanın ana krişini kırınca bina bir anda kepçenin üzerine yıkıldı. Etrafında bulunan kişiler koşaracak canlarını kurtarmaya çalıştılar. Ancak kepçe ve operatörü bina yığınının altında kaldı. O anları kaydeden başka bir işçi binanın yıkıldığını görünce kaçmaya başladı. 

Diğer
Beyoğlu’nda ahşap bina alev alev yandı
Beyoğlu’nda ahşap bina alev alev yandı
Beyoğlu'nda metruk bir binada çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü. Alevler kısa sürede bütün binayı sararken, çevredeki apartmanlara sirayet eden yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.


IHA
Kütahya’da 2 tarihi alev alev yandı
Gündem
Kütahya’da 2 tarihi alev alev yandı
Kütahya'da çıkan yangında, tarihi 2 ahşap bina kullanılamaz hale geldi.Alınan bilgiye göre, kentin en eski yerleşim merkezlerinden Saray Mahallesi Gümüşeşik Sokak'ta, M.A.S'ye ait tarihi iki katlı ahşap binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.Kısa sürede tüm binayı saran alevler, bitişiğindeki tarihi ahşap binaya sıçradı.Yangın ihbarının ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.Kütahya Belediyesinin itfaiye ekipleri, yaklaşık 1,5 saat süren çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı.Soğutma çalışmalarının sürdüğü tarihi binalar, kullanılamaz hale geldi.Öte yandan, yangın esnasında her iki binada da kimsenin olmadığı öğrenildi.
AA
Bu yıl 6 yeni havalimanı açılacak
Ekonomi
Bu yıl 6 yeni havalimanı açılacak
Bakan Binali Yıldırım, bu yıl içerisinde 6 yeni havalimanının hizmete gireceğini söylerken, illeri açıkladı.
Diğer
Binalar da hastalanır
Hayat
Binalar da hastalanır
Hasta bina nedir? Binalar hastalanır mı? Nasıl hastalanır? Hastalık bulaşıcı mıdır? Bina hastalanırsa bize neler olur? Bir binanın hastalanması birden çok faktörün bir araya gelmesi sonucu gelişiyor. Binanın yapı özellikleri, kullanılan malzeme çeşidi ve kalitesi, bakımı, mimari tarzındaki yanlışlar binalarla birlikte bizi de hasta edebiliyor.
Yeni Şafak
HDP ilçe binasında yangın
Gündem
HDP ilçe binasında yangın
HDP Beşiktaş ilçe binasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yangında, küçük çaplı hasar oluştu.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.