1. Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali sona erdi
Hayat
1. Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali sona erdi
"1. Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali" Kültür ve Turizm Bakanlığı, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Anadolu Kültür Sanat Meclisi’nin katkılarıyla 14 - 18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.
Yeni Şafak
Yıldırım nedeniyle bir askerimiz şehit
Gündem
Yıldırım nedeniyle bir askerimiz şehit
Hakkari Çukurca’da yıldırım düşmesi sonucu 20 yaşındaki Piyade Onbaşı Onur Yavan şehit oldu. Hakkari’de düzenlenen törenin ardından memleketi Samsun Havza’ya gönderilen şehit askerin naaşı burada defnedildi. Şehit Yavan’ın bekar ve henüz 2 aylık asker olduğu öğrenildi.
Yeni Şafak
Ortadoğu’da isyanlar ve mezhep savaşları
Ortadoğu’da isyanlar ve mezhep savaşları
Ortadoğu toplumlarında mezhepler en önemli bölünme fayları. Ortadoğu sosyolojisinde sınıf yerine mezhepler öne çıkıyor. Çatışmalar, rekabetler ve isyanlar da bu bölünme üzerinden yükseliyor. Mezhepler, hem çatışma ve isyanların hem de çözümlerin ve çoğulculuğun temsili. Ancak bugün daha çok çatışma ve isyanların tezahür alanları olarak öne çıkıyorlar. Mezhep taassupları ve siyasal stratejilerle birleşen yorumlar, bu meseleyi doğru anlamamızı engelledi. Mesela Vehhabiliğe “İngiliz siyaseti” damgasını vurarak “anlama”ya bile tenezzül etmedik. Hala bu konuda en doğru gözlemlerde bulunan şahsiyet, yüzyıl önce yaşamış Ahmet Cevdet Paşa. Ancak olayın yüzyıl bir geçmişi var ve de Paşa konuyu tarihçi olarak ele alıyor. Oysa konunun sosyolojik ve siyasal boyutları da çok önemli. Şiilik de bu topraklarda çoğunlukla politik rekabetler bağlamında ele alınmış. Teoloji de buna uygun seçmelerde ve yorumlarda bulunmuş.
Yeni Şafak
Aziz Yıldırım Kadıköy'de: Milli maçı tribünden takip etti
Spor
Aziz Yıldırım Kadıköy'de: Milli maçı tribünden takip etti
Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, Ülker Stadyumu'ndaki Türkiye-Arnavutluk karşılaşmasını izledi.
DHA
Binali Yıldırım: Allah kahraman Mehmetlerimizin yar ve yardımcısı olsun
Gündem
Binali Yıldırım: Allah kahraman Mehmetlerimizin yar ve yardımcısı olsun
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Büyük Çamlıca Camisi'nde sabah namazında Fetih Suresi okundu.
Büyük Çamlıca Camisi'nde Fetih Suresi'nin okunmasının ardından sabah namazı kılındı. Daha sonra Mehmetçik dualar edildi.
Burada sabah namazını kılan eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de iç savaş başladığı günden itibaren Türkiye'nin buradan göç edenlere ev sahipliği yaptığını söyledi.
AA
Hepimiz ümmetiz
Hepimiz ümmetiz
Arap dünyası paramparça. Emperyalizm İslam dünyasının göbeğine kadar inmiş durumda. Siyasal merkezler derin krizler geçiriyor. Kendi topraklarını, kaynaklarını ve varlığını muhafaza edecek siyasal merkezler darmadağın olmuş durumda. İç çatışmalar gün geçtikçe derinleşiyor. Mezhepçilik ve kavmiyetçilik almış başını gidiyor.
Yeni Şafak
Barış Pınarı Harekâtı, STK’lar ve sûfilik
Barış Pınarı Harekâtı, STK’lar ve sûfilik
Barış Pınarı Harekâtı, bütün halkın seferberliği ile yürüyor. Eskiden Türkiye, Kuzey Irak'a operasyonlar yaptığında halk buna dâhil edilmezdi. Ancak Ak Parti iktidarı döneminde Suriye'nin içine doğru yapılan hareketlerde ise oldukça farklı bir strateji izleniyor. Üçüncü hareket olan Barış Pınarı'nda da geniş-kapsamlı ve hareketle eş güdümlü olarak halk seferber ediliyor. Medya her dakikasını halka aktarıyor. Cumhurbaşkanı'nın konuşmaları ve Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatları ve yönetimi canlı tutuluyor.
Yeni Şafak
Sert sonbahar
Gündem
Sert sonbahar
İstanbul’da önceki gece saatlerinde özellikle Boğaz çevresinde yaşanan gök gürültülü yağış ve fırtına nedeniyle 18 evin çatısı uçtu, 32 ağaç devrildi ve 28 evi su bastı. Metrekareye ortalama 10 ila 35 kilogram yağış düştü. Bugün de sürecek yağmurun yarın şehri terk etmesi bekleniyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.