Tarım ve Orman Bakanlığından çiftçilere 300 milyon liralık hibe
Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığından çiftçilere 300 milyon liralık hibe
Tarım ve Orman Bakanlığı, Bireysel Modern Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi kapsamında 300 milyon liralık hibe desteğini çiftçilere tahsis etti.
AA
Milyonlarca örümcek bir arada!
Eğlence
Milyonlarca örümcek bir arada!
Terkedilmiş bir binanın içerisine kümelenen milyonlarca örümcek, görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. 
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ne yoğun ilgi: Bir milyonu aşkın ziyaret
Gündem
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ne yoğun ilgi: Bir milyonu aşkın ziyaret
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, açılışının ardından geçen yaklaşık 2 yılda, 1 milyon 39 bin 137 kişi tarafından ziyaret edildi. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin sosyal medya hesabından yapılan videolu paylaşımda, 'Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, yaklaşık 2 yılda 1 milyonu aşkın kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Yoğun ilginize teşekkür ederiz.' ifadelerine yer verildi. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde 140 farklı dilde, 4 milyon 100 bin basılı kaynak ve 200 milyonun üzerinde erişilebilir e-Kaynak yer alıyor.
Yeni Şafak
Film gibi soygun: 1 milyonluk vurgun yapıp kaçtılar
Gündem
Film gibi soygun: 1 milyonluk vurgun yapıp kaçtılar
İstanbul'da 7 kişilik çete, bir kuyumcunun bitişik dükkanının duvarını delerek bir milyon lira değerindeki altınları alıp kayıplara karıştı. Polis her yerde zanlıları arıyor.
IHA
Özel rehabilitasyon merkezi sahipleri haksız kazanç sağlamaktan tutuklandı: Sahte evrak kullanmışlar
Gündem
Özel rehabilitasyon merkezi sahipleri haksız kazanç sağlamaktan tutuklandı: Sahte evrak kullanmışlar
Kahramanmaraş'ta sahte evrakla yaklaşık bir milyon liralık haksız kazanç sağladıkları iddia edilen özel rehabilitasyon sahibi iki kişi tutuklandı. Yapılan incelemelerde, bazı öğrencilerin yaklaşık bir yıldır rehabilitasyon merkezine geliyormuş gibi gösterildiği ve yaklaşık 1 milyon liralık haksız kazanç elde edildiği belirlendi. Öte yandan 8 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, bir kişi de savcılık sorgusunun ardından serbest kaldı.
AA
10 yaşında 60 santim!
Hayat
10 yaşında 60 santim!
Türkiye'de üç, İnegöl'de ise eşi benzeri bulunmayan parmak çocuk, görenlerin ilgi odağı oldu. Milyonda bir görülen kemik deformasyonu hastalığına yakalanan 10 yaşındaki parmak çocuk, annesinin rahatsızlığı nedeniyle babası ile birlikte geldiği İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde sağlık çalışanlarının ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.10 YAŞINDA, 60 SANTİM, 5 KİLO10 yaşında olmasına rağmen boyu 60 santim, ağırlığı ise 5 kilogram olan parmak çocuk İlker Bayrak, anne ve babasının gözbebeği. Prematüre olarak 850 gram doğan İlker, 10 yıl önce vücut gelişimini olmaması şikayetiyle babası tarafından hastaneye götürüldü. Bursa'daki hastanelere götürülmesine rağmen hastalığına teşhis koyulamayan İlker, en son Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesine götürülerek gerekli tetkikleri yapıldı.MİLYONDA BİR GÖRÜLEN HASTALIKYapılan tetkikler sonucunda İlker'e, genellikle Amerika'da görülen ve dünyada milyonda bir doğumla birlikte görülen kemik deformasyonu hastalığı teşhisi konuldu. Bugün 10 yaşında olan Elif ve Adnan Bayrak çiftinin tek çocuğu parmak çocuk, ailesinin gözbebeği.Annesinin rahatsızlığı dolayısıyla İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen İlker Bayrak, görenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Acil servis önündeki çay bahçesine babası ile birlikte oturarak bir şeyler atıştıran çocuğu görenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Babasıyla konuşup sohbet eden çocuğu görenler, hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbiri ile yarıştılar.TÜRKİYE'DE 3. ÇOCUKİlker'in prematüre olarak 850 gram dünyaya geldiğini bildiren baba Adnan Bayrak, “Doğduğunda bir problem yoktu. Sadece doktorlar ufak doğduğunu söylediler. Bursa'daki hastanelere götürdük ancak bir netice alamadık. En son Ankara Hacettepe Hastanesinde teşhis konuldu. Oğlumuza, milyonda bir görülen kemik deformasyonu hastalığı tanısı koyuldu" Hastalığın daha çok Amerika'da görüldüğünü söyleyen Bayrak, “Türkiye'de benim çocuğumla beraber üç tane çocuğun olduğunu biliyoruz" diye konuştu.İLKER'LE YAŞAMAK ÇOK GÜZELİlker'le yaşamanın çok güzel olduğunu ifade eden Bayrak, “İlker'le çok güzel vakit geçiriyoruz. İlkokul 3. sınıf eğitimini evimizde alıyor. Onu çok seviyoruz. Boyu 60 santim, kilosu ise 5. İlker'i İnegöl'de tanımayan yok. İnsanlarla çok rahat diyalog kurabiliyor. İlgiden de ok memnun oluyor" şeklinde konuştu.
IHA
Yeşilçam'ın yufka yüreği
Hayat
Yeşilçam'ın yufka yüreği
Dün hayatını kaybeden usta oyuncu Zeki Alasya, Yeşilçam filmlerinin iyi yürekli, komik kahramanı olarak hafızalara kazındı. Oyuncu ve yönetmen olarak önemli filmlerde yer alan Alasya, mesleğindeki başarısı, renkli kişiliği ve son yıllardaki çıkışlarıyla dikkat çekmişti.
Yeni Şafak
İstanbul'da bir milyon dolarlık banknot ele geçirildi
Gündem
İstanbul'da bir milyon dolarlık banknot ele geçirildi
Kağıthane'de yapılan operasyonda, elinde 1 milyon dolarlık sertifikalı banknot para bulunduran ve bu parayı satmak isteyen şahıs yakalandı.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.