Bakan Soylu: Anne babasını kaybetmiş yetimleri yalnız mı bıraksaydık
Gündem
Bakan Soylu: Anne babasını kaybetmiş yetimleri yalnız mı bıraksaydık
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programında konuştu.

Bakan Soylu, 'İdlib'i gördünüz. Ne yapsaydık? Annesini babasını kaybetmiş yetimleri orada yalnız mı bıraksaydık? O zaman dönüp müslüman kimliğimize bakmamız gerekmez miydi? O zaman komşusu açken kendisi tok yatanla ilgili sözleri değerlendirmemiz gerekmez miydi? Amerika istemiyor, Batı istemiyor diye Filistin'deki çocukların gülüşlerini yarım mı bıraksaydık, onlara sahip çıkmasa mıydık?' dedi.
AA
Ekrem İmamoğlu'na vatandaştan trafik tepkisi: Beşiktaş'ı eski haline bıraksaydınız yürümüyor
Gündem
Ekrem İmamoğlu'na vatandaştan trafik tepkisi: Beşiktaş'ı eski haline bıraksaydınız yürümüyor
Beşiktaş'ta bulunan Türkan Sabancı Bebek Parkı yenilendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı parkı gezdi.

Bu sırada vatandaşlardan biri İmamoğlu'na Beşiktaş'taki düzenlemeyle ilgili tepki gösterdi. Vatandaş, Beşiktaş trafiğinin eski halinin daha rahat olduğunu söyleyerek, 'Eski haline bıraksaydınız. Şu anda kilitlendi yürümüyor, günün her saati kapalı' sözleriyle Ekrem İmamoğlu'na şikayetini dile getirdi.

İmamoğlu ise vatandaşı geçiştirerek, 'Yok eski haline bırakamayız. Ölçümlerimiz var, yürüyor' dedi. Bu sözlere karşı çıkan vatandaş ise 'Ben yaşıyorum orada, siz yaşamıyorsunuz. Lütfen geçin oradan' diyerek karşılık verdi.
DHA
İşte Taliban kabinesi
Dünya
İşte Taliban kabinesi
Afganistan’da günlerdir beklenen geçici hükümet ilân edildi. Kapsayıcı olacağı beklentisinin aksine, 27 bakandan oluşan kabine, Taliban’ın çekirdek kadrosundan oluştu. Devletin ismi Afganistan İslâm Emirliği olarak değiştirildi. Molla Hibetullah Ahundzade, Emir; Molla Muhammed Hasan Ahund, Başbakan; Molla Abdulgani Birader de Başbakan Yardımcısı oldu. Savunma Bakanlığı’na Taliban’ın kurucusu Molla Ömer’in oğlu Molla Yakup Mücahid getirildi.
Yeni Şafak
Yeni Afgan hükümeti şekilleniyor: 
Cumhurbaşkanı Birader olacak
Dünya
Yeni Afgan hükümeti şekilleniyor: Cumhurbaşkanı Birader olacak
Yeni Afgan hükümetinin başında Taliban’ın kurucularından Molla Abdülgani Birader’in olacağı belirtiliyor. Birader, CIA operasyonuyla yakalandıktan sonra 8 yıl cezaevinde kalmış ve 2019’da ABD ile yapılan anlaşma sonrasında serbest bırakılmıştı. Birader, Taliban lideri Hibadullah Akhunzade’nin üç yardımcısından biri.
Yeni Şafak
Afganistan'da hükümet başkanlığına Molla Birader getirildi
Dünya
Afganistan'da hükümet başkanlığına Molla Birader getirildi
Editörümüz Taha Hüseyin Karagöz'ün Kabil'den bildirdiği habere göre, Taliban yönetimi Afganistan'da Hükümet Başkanlığı görevine Abdulgani Molla Birader'i getirdi. Taliban’ın Siyasi Ofis Şefi Molla Abdulgani Birader, geçtiğimiz ay, 20 yıl aradan sonra Afganistan’a dönmüştü.
Yeni Şafak
CIA Başkanı Birader’le aynı masada: Biden Kabil’e
göndermek zorunda kaldı
Dünya
CIA Başkanı Birader’le aynı masada: Biden Kabil’e göndermek zorunda kaldı
ABD, Kabil Havaalanı’nda oluşan kaos ve uluslararası tepki nedeniyle Kabil’de Taliban ile bir araya geldi. ABD Başkanı Joe Biden’ın en güvendiği isimlerden, diplomat kökenli CIA Başkanı William J. Burns’ün, pazartesi günü Taliban’ın iki numarası Molla Abdülgani Birader’le görüştüğü ortaya çıktı. Gelişme, bugüne kadar Taliban ile Biden yönetimi arasındaki en üst düzey görüşme oldu.
Yeni Şafak
CIA Direktörü Burns Kabil'de Taliban liderlerinden Birader ile gizlice görüştü iddiası
Dünya
CIA Direktörü Burns Kabil'de Taliban liderlerinden Birader ile gizlice görüştü iddiası
ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns'ün, dün Afganistan'ın başkenti Kabil'de Taliban'ın önde gelen liderlerinden Molla Abdulgani Birader ile gizli bir görüşme yaptığı bildirildi.
AA
Pençşir’de gerilim büyüyor
Dünya
Pençşir’de gerilim büyüyor
Kabil’in Taliban’ın eline geçmesinin ardından bir hafta geçerken, ülkede kapsayıcı bir hükûmetin kurulması için trafik sürüyor. Ülkede silahlı muhalefetin merkezi konumundaki Pençşir’le yapılan görüşmeler başarısız oldu. Taliban bölgeye güç sevk ederken Ahmed Mesud da savaşmaya hazır olduklarını söyledi. Öte yandan Taliban temsilcileri, eski Başbakan Gulbeddin Hikmetyar’la bir araya geldi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.