Tarihi yeniden çocuklar yazacak
Hayat
Tarihi yeniden çocuklar yazacak
Tarihi Yazan Çocuklar Projesi 100 kitaplık seriden oluşuyor. Seride 20 lider, 20 bilim insanı, 10 gönül eri, 11 millî mücadelenin halk kahramanı, 22 edebiyatçı ve 17 büyük sanatçı ve sporcu yer alıyor.
Yeni Şafak
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan ebeveynlere çağrı: Ailenizle birlikte camiye gelin
Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan ebeveynlere çağrı: Ailenizle birlikte camiye gelin
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle gerçekleştirdiği sabah namazı buluşmaları kapsamında Yenimahalle Yahyalar Camii cemaatiyle bir araya geldi. Erbaş 'Ailenizle birlikte camimize gelin. Camilerimizi şenlendirelim. Çocuklarımız, gençlerimiz okullarının olmadığı zamanlarda camilerimize gelsinler. Birlikte secde edelim. Safların arasında koşsunlar. İsterlerse biz secdedeyken başımıza bassınlar hiç önemli değil. Çocukları camiye alıştırmak bu şekilde olur' ifadelerini kullandı.
IHA
Bakan Çavuşoğlu: Milli davamız Kıbrıs'ı sonuna kadar birlikte savunmaya devam edeceğiz
Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Milli davamız Kıbrıs'ı sonuna kadar birlikte savunmaya devam edeceğiz
New York'taki yeni Türkevi'nde Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya gelen Çavuşoğlu, eski Türkevi ile ilgili anılarına değindikten sonra, Türkiye'nin ve vizyonun gelişmesi ve ilerlemesiyle daha büyük bir Türkevi'ne ihtiyaç duyulduğunu anlattı. 35 katlı herkesin gıpta ettiği Türkevi'ni devletin ve milletin hizmetine sunduklarını söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğunun yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin temsilciliğinin de Türkevi binasında yer alacağını kaydetti.

Türkevi'ndeki Türk toplumuyla buluşmaya katılan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a teşekkür eden Çavuşoğlu, ''Milli davamız Kıbrıs'ı birlikte sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Kıbrıs sürecinde 54 yıl federasyon için müzakere ettik. Biz hep iyi niyetle yaklaştık ve hep ılımlı yaklaştık, süreçleri destekledik ama Kıbrıs Türkünü azınlık gören ve Kıbrıs Türkü ile hiçbir şeyi paylaşmak istemeyen Rum kesimi tüm planları, tüm çabaları elinin tersiyle itti ve biz en son Crans Montana'da demiştik ki artık bir daha federasyon için müzakere etmeyeceğiz, artık iki devlet için müzakere edeceğiz. Bugün sizinle birlikte, sizin liderliğinizde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve ortaya koyduğumuz vizyon çerçevesinde Kıbrıs Türkünün hakkının yenmemesi için bizler de sizin mahiyetinizde çalışıyoruz ve Kıbrıs Türkü'nün hakkını inşallah sonuna kadar birlikte savunacağız. Herkes KKTC'nin egemenliğini ve 1960 anayasasıyla da verilen haklarını tanımak zorundadır.' dedi.
AA
Gazze için uluslararası destek çağrısı
Hayat
Gazze için uluslararası destek çağrısı
Gazze Destek Derneği (GDD), Uluslararası Hayırseverlik Günü kapsamında, ‘Gazze’yi Birlikte Yaşatacağız’ konulu bir konferans gerçekleştirdi. Programda dernek adına açıklama yapan Türkiye Temsilcisi Caner Köktaş, “Kuşatma altında olan Gazze Şeridindeki hastaların hayatlarını kurtarabilmek için başta Dünya Sağlık Örgütü, UNRWA ve Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm ilgili taraflara çağrıda bulunuyoruz. İnşallah Gazze’yi Birlikte Yaşatacağız” dedi.
Diğer
Bakan Selçuk öğrencilerle Meclis'teki 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'na karanfil bıraktı
Gündem
Bakan Selçuk öğrencilerle Meclis'teki 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'na karanfil bıraktı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberindeki öğrencilerle FETÖ'nün darbe girişiminde bombalanan alanlarını ziyaret etti, 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'na karanfil bıraktı.

Selçuk, ilk olarak öğrencilerle TBMM Genel Kurul Salonuna gezdirdi. Ardından FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Meclis'e atılan bomlalar nedeniyle zarar gören alanlarda incelemede bulunan Selçuk ve beraberindeki öğrenciler, buradan 15 Temmuz Şehitler Anıtı'na geçti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, buradaki konuşmasında, 15 Temmuz 2016'da, Türk milletinin tüm evlatlarının birlikte verdiği mücadeleyle kazanılan demokrasi zaferinin 5. yıl dönümünü buruk bir şekilde ama gururla idrak ettiklerini söyledi. 15 Temmuz Milli Birlik Günü'nü anarken milletin tüm fertlerinin birlikte işbirliği ve dayanışma içerisinde bu hadiselerin önüne geçmesinin öneminin bir kez daha kavrandığını ifade eden Selçuk, '15 Temmuz gecesinde Meclis'imizin geçirdiği bu elim hadiseyi çok büyük inanç ve kararlılık içerisinde yenebilen bir anlayışla 15 Temmuzların unutulmasını, unutturulmasını engellemeye gayret ediyoruz. Cemil Meriç, 'Karanlıkları devirmek ve aydınlık bir çağın kapılarını açmak için en mükemmel silah bilimdir, kalemdir' diyor. Kalemle kazanılamayacak bir savaş yoktur. Sizler donanımınızla, eğitiminizle, bilim yolculuğunuzla en büyük güce sahip olacak, bu ülkenin geleceğini aydınlatacaksınız. O yüzden de eğitime, bilime sahip çıkan bir anlayışla yolculuğunuzu daha da güçlenerek sürdürmek bizim vazifemiz. Biz elbette sizlere güveniyoruz, inanıyoruz, sizleri seviyoruz ve sizlerin daha iyi yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.' dedi.
AA
HDP’li Sancar’dan muhalefete çağrı: Ortak mücadele edelim
Gündem
HDP’li Sancar’dan muhalefete çağrı: Ortak mücadele edelim
HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, dün katıldığı bir canlı yayında muhalefet partilerine “Ortak aday çıkaralım” diye seslenmesinin ardından bugün de "Ortak mücadele vermeliyiz. Hep birlikte hareket etmeliyiz" diyerek yeni bir çağrıda bulundu.
Yeni Şafak
Fransız vekil Mariani: Türkiye'ye karşı Sisi ile birlikte çalışmalıyız
Dünya
Fransız vekil Mariani: Türkiye'ye karşı Sisi ile birlikte çalışmalıyız
Fransız parlamenter ve Avrupa Parlamentosu milletvekili Thierry Mariani, Avrupa Birliği’ni Mısır’ın önemini görmezden gelmekle eleştirerek, “Türkiye'nin Akdeniz'deki etkisine karşı koymak için, Sisi ile birlikte çalışmalıyız” çağrısında bulundu.
Diğer
Kayseri'de altı kişinin yaralandığı kazada şoka giren adam kucağında çocuğu ile uzun süre ağladı
Gündem
Kayseri'de altı kişinin yaralandığı kazada şoka giren adam kucağında çocuğu ile uzun süre ağladı
Kayseri'de iki aracın kavşakta çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı. Yaralılardan biri şoka girerken kucağında tuttuğu çocukla birlikte uzun süre ağladı. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yetkililer, yapılan incelemenin ardından kaza ile ilgili işlem başlatıldığını bildirdi.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.