Gençler sahnede parlıyor
Hayat
Gençler sahnede parlıyor
İş Sanat’ın yeni sezon açılış konserinde Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Emir Kemancı ve Gamze Erengönül sahne alacak.
Yeni Şafak
Yöresel yemek kimliğimiz
Hayat
Yöresel yemek kimliğimiz
Ünlü şef Fikret Özdemir, Kahramanmaraş yerel lezzetlerini, Lizbon yemekleriyle ‘Kahramanmaraş’tan Lizbon’a Lezzet ve Kültür Yolculuğu’ kitabında bir araya getiriyor. Uzun yıllar Lizbon’da yaşamış olan Özdemir, ‘Yöresel yemekler senin kimliğindir’ sözünden hareket ettiğini söylüyor.
Yeni Şafak
Yeni bir hikaye yazacağız
Gündem
Yeni bir hikaye yazacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Çalıştayı'nın açılışında yaptığı konuşmada, son dönemde Türkiye'nin ekonomik saldırıya uğradığını, faiz, kur ve enflasyon üçgeninde ciddi manipülasyonlara maruz kaldığını belirtti.
Yeni Şafak
Marjinaliz diyerek
bağımlılık kutsanıyor
Hayat
Marjinaliz diyerek bağımlılık kutsanıyor
Bu yılki teması ‘Madde ve alkol bağımlılığı’ olan 8. Suç ve Ceza Film Festivali Altın Terazi Uzun Metraj Film yarışmasının jüri başkanı ve Onur ödülünü alacak olan usta yönetmen Derviş Zaim, sinemada bağımlılığın temsilinde çelişkiler olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Biz marjinaliz diye ortaya çıkıp bu marjinallerin görkemli kaybedenler olarak kutsandığı filmler var.”
Yeni Şafak
Selman ile konuştu
sonra öldürüldü
Gündem
Selman ile konuştu sonra öldürüldü
İstanbul’daki başkonsolosluğa giren Cemal Kaşıkçı’nın önce alıkonulduğu belirtiliyor. İddiaya göre Kaşıkçı, telefonla Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştürüldü. Selman, Kaşıkçı’dan Riyad’a dönmesini istedi. Ancak Kaşıkçı bunu reddetti. Cinayet de bundan sonra gerçekleşti.
Yeni Şafak
Türk şiirinin hazinesi Bahaettin
Karakoç
Hayat
Türk şiirinin hazinesi Bahaettin Karakoç
Geçtiğimiz hafta 88 yaşında vefat eden Bahaettin Karakoç Türk halk şiirinin hazinesiydi. Maraş’ta çıkardığı Dolunay dergisi ve düzenlediği şiir şölenleriyle Anadolu’nun dört bir yanından gelen şairleri evinde ağırlardı. Yazdığı şiirler ise buram buram Anadolu kokardı.
Yeni Şafak
24 saatte Adıyaman turu
Hayat
24 saatte Adıyaman turu
Bu hafta sonu Adıyaman’daydık. İlk kez geldiğimiz bu şehri gezmek için 24 saatimiz vardı. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’ın tarihi M.Ö 40 bin yılına kadar uzanıyor. Yani bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bir şehirdeyiz o zaman rotamızı yüzlerce yıl öncesine çevirelim ve yola çıkalım.
Yeni Şafak
Gelecekte
diploma
kalkacak
Hayat
Gelecekte diploma kalkacak
Bahçeşehir Üniversitesi ve Uğur Eğitim Kurumları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, kendini eğitime adamış. Müfredata dayalı eğitimin sona ereceğini dile getiren Yücel, eğitimin kişiselleşeceğine dikkat çekiyor ve gelecekte insanlar diplomaya ihtiyaç duymayacak diyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.