Gençler sahnede parlıyor
Hayat
Gençler sahnede parlıyor
İş Sanat’ın yeni sezon açılış konserinde Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Emir Kemancı ve Gamze Erengönül sahne alacak.
Yeni Şafak
Böyle kolay sıyrılamazsın
Gündem
Böyle kolay sıyrılamazsın
Riyad yönetiminin Veliaht Selman’ı koruyan açıklaması dünyayı tatmin etmedi. ABD’de Senato ve Temsilciler Meclisi’nin önemli isimleri, uluslararası soruşturma ve yaptırım istedi. Cemal Kaşıkçı’nın Selman’ın onayı dahilinde öldürüldüğüne kesin gözüyle bakılıyor.
Yeni Şafak
Yöresel yemek kimliğimiz
Hayat
Yöresel yemek kimliğimiz
Ünlü şef Fikret Özdemir, Kahramanmaraş yerel lezzetlerini, Lizbon yemekleriyle ‘Kahramanmaraş’tan Lizbon’a Lezzet ve Kültür Yolculuğu’ kitabında bir araya getiriyor. Uzun yıllar Lizbon’da yaşamış olan Özdemir, ‘Yöresel yemekler senin kimliğindir’ sözünden hareket ettiğini söylüyor.
Yeni Şafak
Yeni bir hikaye yazacağız
Gündem
Yeni bir hikaye yazacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Çalıştayı'nın açılışında yaptığı konuşmada, son dönemde Türkiye'nin ekonomik saldırıya uğradığını, faiz, kur ve enflasyon üçgeninde ciddi manipülasyonlara maruz kaldığını belirtti.
Yeni Şafak
Unsuz da olur
Hayat
Unsuz da olur
Çölyak yani gluten alerjisi, bütün sindirim sistemini alt üst ederek hastalara çok zor günler yaşatıyor. Dolayısıyla hastalar pirinç, mısır ve darı gibi glutensiz gıdalara yöneliyor. Bu hafta sizlere beyaz unsuz ve glutensiz tarifler hazırladık.
Yeni Şafak
Marjinaliz diyerek
bağımlılık kutsanıyor
Hayat
Marjinaliz diyerek bağımlılık kutsanıyor
Bu yılki teması ‘Madde ve alkol bağımlılığı’ olan 8. Suç ve Ceza Film Festivali Altın Terazi Uzun Metraj Film yarışmasının jüri başkanı ve Onur ödülünü alacak olan usta yönetmen Derviş Zaim, sinemada bağımlılığın temsilinde çelişkiler olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Biz marjinaliz diye ortaya çıkıp bu marjinallerin görkemli kaybedenler olarak kutsandığı filmler var.”
Yeni Şafak
Selman ile konuştu
sonra öldürüldü
Gündem
Selman ile konuştu sonra öldürüldü
İstanbul’daki başkonsolosluğa giren Cemal Kaşıkçı’nın önce alıkonulduğu belirtiliyor. İddiaya göre Kaşıkçı, telefonla Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile görüştürüldü. Selman, Kaşıkçı’dan Riyad’a dönmesini istedi. Ancak Kaşıkçı bunu reddetti. Cinayet de bundan sonra gerçekleşti.
Yeni Şafak
Ayağınızı
denk alın
Gündem
Ayağınızı denk alın
Doğu Akdeniz ve Ege'de artan Yunan tacizlerine karşı angajman değiştirildi. Deniz Kuvvetleri’ne misliyle karşılık verme serbestisi getirildi. Angajman, tahrik seviyesine göre tedricen uygulanacak. Gerilimin tırmanması halinde emir yetkisi gemi komutanına kadar devredilebilecek.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.