BM'den tarihi çağrı: 41 milyar dolarlık insani yardım lazım
Dünya
BM'den tarihi çağrı: 41 milyar dolarlık insani yardım lazım
Birleşmiş Milletler (BM), tarihinin en büyük yardım çağrısında bulunarak gelecek yıl dünya genelinde çatışmaların ve yoksulluğun pençesinde kalmış 183 milyon kişiye hayat kurtaran yardım ulaştırabilmek için 41 milyar dolara ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Acil yardım listesinde Afganistan, Suriye, Yemen, Etiyopya ve Sudan ilk 5 sırada yer aldı. Milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye'ye övgüde bulunan BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, "Türkiye gerçekten de oldukça misafirperver" ifadelerini kullandı.
AA
BM: Koronavirüs sebebiyle 2021'de 235 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyacak
Dünya
BM: Koronavirüs sebebiyle 2021'de 235 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyacak
Birleşmiş Milletler, koronavirüs sebebiyle önümüzdeki yıl dünya genelinde 235 milyon kişinin insani yardıma ve korumaya ihtiyaç duyacağını duyurdu. BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock "Zengin ülkeler artık tünelin sonundaki ışığı görebilir. En fakir ülkelerde ise aynı şey geçerli değil. Koronavirüs krizi milyonlarca insanı yoksulluğa sürükledi ve hızla artan insani ihtiyaçlara yol açtı. Önümüzdeki yıl kıtlığı önlemek, yoksullukla mücadele etmek, çocukları aşılamak ve okulda tutmak için 35 milyar dolara ihtiyacımız olacak." ifadelerini kullandı.
AA
BM'den 'rekor yardım' çağrısı
Dünya
BM'den 'rekor yardım' çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM), tarihinin en büyük yardım çağrısında bulunarak, gelecek yıl dünya genelinde acil yardım ve korumaya muhtaç 92,8 milyon insana ulaşabilmek için 22,2 milyar dolar yardıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
AA
Dünyanın
en cömert ülkesiyiz
Gündem
Dünyanın en cömert ülkesiyiz
Küresel İnsani Yardım Raporu’na göre Türkiye, 8,07 milyar dolarla 2017’de en çok insani yardım yapan ülke oldu. Türkiye, dünyada toplam 27,3 milyar dolar olan yardımların üçte birini tek başına sağladı. Türkiye’yi 6,68 milyar dolar ile ABD izledi. Türkiye milli gelire göre yapılan sıralamada da 0,85 ile birinci oldu. En yakın takipçiler Norveç ve Lüksemburg için bu oran yüzde 0,17’de kaldı.
Yeni Şafak
İstanbul'daki Dünya İnsani Zirvesi için küresel çağrı
Dünya
İstanbul'daki Dünya İnsani Zirvesi için küresel çağrı
Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), ilki İstanbul'da gerçekleştirilecek Dünya İnsani Zirvesi'ne katılım için küresel çağrıda bulundu. OCHA, halklara İstanbul Dünya İnsani Zirvesi'ne katılmaları için liderlerine baskı yapmaları gerektiğini belirtti.
AA
Dünyanın en cömert ülkesi
Gündem
Dünyanın en cömert ülkesi
Küresel İnsani Yardım 2016 Raporu’na göre, Türkiye, 2015’de en çok uluslararası insani yardım yapan ikinci ülke oldu. Türkiye 2015’de, milli gelirinin 0,37’sini insani yardım için ayırarak, son 2 yılda olduğu gibi bu sene de “dünyanın en cömert ülkesi”.
Yeni Şafak
İnsani yardım sektörü ve Kızılay
Hayat
İnsani yardım sektörü ve Kızılay
Türkiye'nin ve Ulusal İnsani Yardım Sektörümüzün büyüme ve etkinliğinin artması, birbirleri ile çok boyutlu olumlu ilişkileri olan bir süreç. Bu süreçte ülke içinde ve dışında Türkiye'nin Devleti ve Milleti ile büyüme, tarihsel ve coğrafi etki alanında çok taraflı gerçek ilişkiler kurma, sahip olduğu değerlerinden hareketle ihtiyaç sahiplerine el uzatma iradesi en belirleyici unsurlar.
Yeni Şafak
PAEM 1000 Komiser Yardımcısı başvuruları başladı! İşte PAEM başvuru ekranı
Özgün Haberler
PAEM 1000 Komiser Yardımcısı başvuruları başladı! İşte PAEM başvuru ekranı
2022 yılı 7. Dönem PAEM Sınav Takvimi ile amirlik sınavı gelen son dakika haberiyle açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi'nin yaptığı açıklamaların ardından, 7. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi için giriş sınavı yapılacağı duyuruldu. PAEM 1000 komiser yardımcısı alımı için süreç belli oldu. PAEM 1000 komiser yardımcısı alımı ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman başlıyor? 1000 komiser alımı sınavı hangi tarihte? İşte detaylar...
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.