Büyük başarı: 18 yaşında yerli elektronik ana kart üretti
Ekonomi
Büyük başarı: 18 yaşında yerli elektronik ana kart üretti
Bursa'da 18 yaşındaki Ferit Borku, yaklaşık bir milyon liralık yatırım yaparak yerli imkanlarla elektronik ana kart üretti. Borku, amaçlarının tamamen Türkiye'de bir yerli ana kart markası oluşturmak olduğunu söyledi.
AA
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Gündem
Okuldaki başarısızlık çocuk işçilere sebep oluyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk işçiliği konusunda kentte yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Anketle çocuk işçilerin yüzde 61'inin eğitime devam etmek istemedikleri, yüzde 60'ının eğitimlerinde başarısız oldukları için, yüzde 40'ının ise ailevi ve ekonomik nedenlerle okulu bıraktıklarını belirlendi. Sosyolog İsmail Büyükbörklü, okulda başarısız olan çocukların yeteneklerine göre meslek okullarına yönlendirilerek çocuk işçilerin engellenmesi gerektiğini söyledi.
IHA
Teröristin mezarına  giderken yakalandı
Gündem
Teröristin mezarına giderken yakalandı
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristlerden Şafak Yayla'nın mezarını ziyaret etmek için İstanbul'dan yola çıkan grup içerisinden cinayet zanlısı çıktı.
Yeni Şafak
Şota savaşan takım istiyor
Spor
Şota savaşan takım istiyor
Oyuncularını sürekli “Mücadele etmek zorundayız” sözleriyle uyaran Trabzonspor Teknik Direkötrü Şota Arveladze, performansını beğenmediği futbolculardan 5'ini Hollanda, 3'ünü ise Almanya kampı sonrası kadro dışı bıraktı.
Yeni Şafak
Şehitlere en zor veda
Gündem
Şehitlere en zor veda
İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Hakan ​Tanrıkulu, Sinop'ta toprağa verilirken, şehit polisler Mehmet Atıcı ile Adem Oğuz için Adana'da, Osman Börklüoğlu ile Yasin İke için Kayseri Emniyet Müdürlüğünde, Enes Çiçek ile Mehmet Taş için de Şanlıurfa'da tören düzenlendi.
AA
Diriliş Ertuğrul sayesinde satışlar arttı
Hayat
Diriliş Ertuğrul sayesinde satışlar arttı
TRT'nin reyting kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'un kostümleri yabancılar tarafından büyük ilgi görüyor. Kostüm firması, tarihi diziler sayesinde Bilecik'in Sögüt ilçesinde ürettiği kostümleri yurt dışına ihraç ettiğini belirtti. Geleneksel kostüm tasarımcısı Orhan Kocaoğlu, dizilerin insanların geçmişe olan ilgilerini artırdığını bildirerek, "Börk'ün tasarımı Diriliş Ertuğrul dizisi ile günümüze geldi ve milyon sattı" dedi.
AA
300 yıılık teneke minareli cami yenilendi
Hayat
300 yıılık teneke minareli cami yenilendi
Erzurum’da 300 yıllık tarihi teneke minareli Aşağı Habib Efendi Camisi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilerek yeniden ibadete açıldı.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.