Vişne suyu yerine kara havuç suyu
Hayat
Vişne suyu yerine kara havuç suyu
7'den 70'e herkesin tükettiği hazır içecek ve yiyecekler, insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor. Masum gibi görünen vişne sularının da sağlık açısından zararlı olduğunu söyleyen gıda mühendisleri, birçok hile ile piyasaya sürülen vişne sularının, kara havuç suyuna vişne aroması katılarak tüketiciye sunulduğunu belirtiyor. Bilim adamları da son yaptıkları araştırmalarda hazır paket halinde satılan vişne sularının bol katkı maddesi, früktoz ve kimyasallar olduğunu açıkladı. Früktoz, kan şekerini çok hızlı yükselten ve pankreası, böbrekleri yoran bir madde. Bu madde ile çeşitli kimyasalların birleşmesi meyvemsi bir tat , kanser başta pek çok hastalığa karşı bizi savunmasız bırakıyor.
Yeni Şafak
Saçını boyadı yüzü tanınmaz hale geldi
Hayat
Saçını boyadı yüzü tanınmaz hale geldi
Fransa'da 19 yaşındaki genç kız marketten aldığı saç boyasıyla saçını boyadıktan sonra kafası şişerek tanınmaz hale geldi. Genç kızın kafası alerji nedeniyle aşırı şişerek, 56'dan 63 santime ulaştı.
Diğer
Saç boyası bu hale getirdi
Hayat
Saç boyası bu hale getirdi
30 yaşındaki İngiliz vatandaşı Ann-Marie Hyde saçındaki beyazları kapatmak için saç boyası kullanmaya karar verdi. Saçını boyadıktan birkaç saat sonra yüzü o kadar şişmişti ki çocukları ve eşi kadını tanımakta zorlandılar. En şaşırtıcı olansa Hyde’ın 10 yıldır aynı saç boyasını kullanmasıydı.
Diğer
Polisan Boya'nın adı değişti
Ekonomi
Polisan Boya'nın adı değişti
Polisan Boya'nın yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak tescil edildiği açıklandı.
Yeni Şafak
Filli Boya satılıyor
Ekonomi
Filli Boya satılıyor
Boya sektörünün başlıca şirketlerinden olan ve Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya’nın hissedarları, şirketin yüzde 100’üne kadar satış opsiyonlarının değerlendirilmesi için Ünlü&Co’yu yetkilendirdi.
Reuters
Ottan boya üretti
Ekonomi
Ottan boya üretti
Giresun'da bir firma, yörede fındık bahçeleri, tarla gibi birçok yerde yetişebilen ısırgan otundan tekstil sektöründe kullanılabilen boya üretti.
AA
Balık ağlarındaki boya tedavi için kullanılacak
Hayat
Balık ağlarındaki boya tedavi için kullanılacak
Balık ağlarında oluşan yosunları önlemek amacıyla geliştirilen antibakteriyel boyanın, yoğun bakım üniteleri başta olmak üzere hastanelerde de kullanılması için çalışma başlatıldı. Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat Akarsu boyanın hastanelerdeki mikrop ve virüslerin temizlenmesinde kullanılacağını söyledi.
AA
Saç boyası hayatını kararttı
Hayat
Saç boyası hayatını kararttı
Saçını boyayan 18 yaşındaki genç kızın vücudu alerjik reaksiyon gösterdi ve tanınmaz hale geldi. The Sun'ın haberine göre, ailesinde daha önce böyle bir şeyin yaşanmadığını ve aynı boya markasını defalarca kullandığını söyleyen Georgina Paraskeva, hayatta kaldığı için kendini şanslı hissettiğini ifade etti.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.