Vişne suyu yerine kara havuç suyu
Hayat
Vişne suyu yerine kara havuç suyu
7'den 70'e herkesin tükettiği hazır içecek ve yiyecekler, insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor. Masum gibi görünen vişne sularının da sağlık açısından zararlı olduğunu söyleyen gıda mühendisleri, birçok hile ile piyasaya sürülen vişne sularının, kara havuç suyuna vişne aroması katılarak tüketiciye sunulduğunu belirtiyor. Bilim adamları da son yaptıkları araştırmalarda hazır paket halinde satılan vişne sularının bol katkı maddesi, früktoz ve kimyasallar olduğunu açıkladı. Früktoz, kan şekerini çok hızlı yükselten ve pankreası, böbrekleri yoran bir madde. Bu madde ile çeşitli kimyasalların birleşmesi meyvemsi bir tat , kanser başta pek çok hastalığa karşı bizi savunmasız bırakıyor.
Yeni Şafak
Ottan boya üretti
Ekonomi
Ottan boya üretti
Giresun'da bir firma, yörede fındık bahçeleri, tarla gibi birçok yerde yetişebilen ısırgan otundan tekstil sektöründe kullanılabilen boya üretti.
AA
Saç boyası bu hale getirdi
Hayat
Saç boyası bu hale getirdi
30 yaşındaki İngiliz vatandaşı Ann-Marie Hyde saçındaki beyazları kapatmak için saç boyası kullanmaya karar verdi. Saçını boyadıktan birkaç saat sonra yüzü o kadar şişmişti ki çocukları ve eşi kadını tanımakta zorlandılar. En şaşırtıcı olansa Hyde’ın 10 yıldır aynı saç boyasını kullanmasıydı.
Diğer
Polisan Boya'nın adı değişti
Ekonomi
Polisan Boya'nın adı değişti
Polisan Boya'nın yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak tescil edildiği açıklandı.
Yeni Şafak
Balık ağlarındaki boya tedavi için kullanılacak
Hayat
Balık ağlarındaki boya tedavi için kullanılacak
Balık ağlarında oluşan yosunları önlemek amacıyla geliştirilen antibakteriyel boyanın, yoğun bakım üniteleri başta olmak üzere hastanelerde de kullanılması için çalışma başlatıldı. Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat Akarsu boyanın hastanelerdeki mikrop ve virüslerin temizlenmesinde kullanılacağını söyledi.
AA
Filli Boya'dan Balıkesir'e 120 milyon liralık yatırım
Ekonomi
Filli Boya'dan Balıkesir'e 120 milyon liralık yatırım
Betek Boya Kimya ve Sanayi AŞ Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, "Balıkesir'de gerçekleştireceğimiz yatırımla mantolama konusundaki Avrupa'nın en büyüğü olma unvanımızı, dünya çapında örnek oluşturma mertebesine yükseltmek arzusundayız" dedi.
AA
Bir rüya ile köy okulları renklendi
Gündem
Bir rüya ile köy okulları renklendi
Rüyasında okul boyadığını gören üniversite öğrencisi, İstanbul'dan Mardin'e gelerek rüyasını gerçeğe dönüştürdü. Düşüncesini sosyal medyada paylaşan üniversite öğrencisi Gülcan Kandemir Sağan, kendisine gönderilen fotoğrafları inceledikten sonra kilometrelerce yol katederek geldiği Mardin'de bir haftada 3 köy okulu boyadı.
AA
Ramazanın renkleri Gazze'yi donattı
Ramazan
Ramazanın renkleri Gazze'yi donattı
İsrail'in geçen yıl Ramazan ayında düzenlediği saldırılar nedeniyle bu yıl acıları tazelenen Gazzeliler, evlerini ve sokaklarını renk renk boyayarak gözlerdeki hüzünleri neşeye dönüştürdü. Fikrin sahibi ressam Saidi: "Kullandığımız bu canlı renklerle üzüntü ve kederleri gidermeyi, hayatın ve umudun izini sürmeyi, Gazze'nin güzel yüzünü görünür hale getirmeyi amaçlıyoruz" dedi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.