Ayasofya'daki tarihi sanılan kağıtların gizemi çözüldü
Gündem
Ayasofya'daki tarihi sanılan kağıtların gizemi çözüldü
Ayasofya Camii'nde cemaat tarafından kırık bir taşın arkasında 5 parça yazı bulunmuş ve yazıların tarihi olduğu iddia edilmişti. Yapılan incelemeler sonucu gerçeğe ulaşıldı.
Diğer
Gençlere  güvenen kazanır
Gençlere güvenen kazanır
“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” demişti Atatürk.Siyasetçiler, devlet adamları her zaman gençliğe güven duyar.Bazıları da öyle görünme gayretine girebilir.Gençlerden korkanlar ise…İşte onların durumu vahim.Çünkü apaçık bellidir ki gençlerden korkanlar, sonu hüsran olan bir yolculuktadır.‘Vah’lar ‘eyvah’lar içinde geçer o yolculuk.Kıt azık ve yanlış istikamet ile nereye başka varılır?*Yalnız devlet adamları değil, büyük fikir adamları da gençlik hakkında öyl...
Mardin'de bir garip yapı: Altı mezarlık üstü cami
Hayat
Mardin'de bir garip yapı: Altı mezarlık üstü cami
Mardin'de asırlık cami olduğu tahmin edilen Şeyh Lübban Camii'nin duvarında bulunan mezar taşları dikkat çekiyor.
IHA
Bir kartal uçtu
Bir kartal uçtu
Üstad Sezai Karakoç’u dâr-ı bekâya uğurladık. Dünyayı bir sürgün yeri olarak görüyordu. ‹Uzatma benim dünya sürgünümü’ demişti.NECİP FAZIL DİRENİŞİN, SEZAİ KARAKOÇ DİRİLİŞİN TOHUMLARINI EKTİBurada sadece ölümlü dünya hayatından bir an önce kurtuluş değildi kastettiği. Ölümle değil dirilişle ilgiliydi onun derdi burada. Ölü gibi yaşayan insanlığın hakikatle buluşması ve dirilmesiyle, aynı zamanda. Belki de asıl kastettiği anlam buydu gerçekte. Metinlerine ve hayatına baktığımızda bunun böyle oldu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını Hz. Ali Camii'nde kıldı
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını Hz. Ali Camii'nde kıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Hz. Ali Camii'nde kıldı. Erdoğan daha sonra çalışmalarını sürdüreceği Vahdettin Köşkü'ne geçti.
DHA
Üstadı
Diriliş Nesli
yolcu etti
Gündem
Üstadı Diriliş Nesli yolcu etti
Diriliş şairi Sezai Karakoç, Şehzadebaşı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedildi. Karakoç’un naaşı dün saat 13.00’te tekbir ve dualarla evinden çıkarılıp cenaze aracına konuldu. Saraçhane’de omuzlara alınarak Şehzadebaşı Camii’ne getirildi. Üstad’ı son yolculuğuna dostları, okurları ve binlerce genç uğurladı.
Yeni Şafak
Sezai Karakoç son yolculuğuna uğurlandı
Hayat
Sezai Karakoç son yolculuğuna uğurlandı
Diriliş fikrinin mimarı, şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, Şehzadebaşı Camii'sinde kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı. Karakoç'un naaşı Şehzadebaşı Camii'nin haziresine defnedildi.
Yeni Şafak
Sezai Karakoç'un naaşı Şehzadebaşı Camisine götürülüyor
Hayat
Sezai Karakoç'un naaşı Şehzadebaşı Camisine götürülüyor
Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un naaşı Fındıkzade'deki evinden çıkarıldı, Şehzadebaşı Camisine götürülüyor. Karakoç'un cenazesi, ikindi namazını müteakip Şehzadebaşı Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedilecek.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.