Gemilere kritik mesaj
Gündem
Gemilere kritik mesaj
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi sırasında krizi İstanbul'dan yönettiği ve tüm gemileri 16 Temmuz sabahı itibarıyla bağlı bulunduğu üslere döndürdüğü öğrenildi.
Diğer
Otoparkta saklandım
Gündem
Otoparkta saklandım
Oramiral Bülent Bostanoğlu 15 Temmuz gecesi davetli olduğu düğünden botla ayrılmayı planladığını ancak bot komutanının ‘Ben misafirin emrine girdim’ mesajı gönderince vazgeçtiğini söyledi. 9 saat boyunca otoparklarda ve sokak aralarında saklandığını söyleyen Bostanoğlu verdiği direktiflerle darbecileri engellemeye çalıştığını anlattı.
Yeni Şafak
Komutanlar bölgede
Gündem
Komutanlar bölgede
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar kuvvet komutanları ile birlikte sürpriz bir şekilde Suriye sınırına gitti. Şanlıurfa Valiliğini ziyaret eden komutanlar, bölgedeki birlikleri denetledi. Olası harekat öncesi son brifingleri aldı. Suriye ve Irak sınırında yaşanan hareketlilik son bir haftada zirveye çıktı. Bir yandan sevkiyatların sürdüğü bölgeye dün komutanlar sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
Yeni Şafak
Komutanların gezisinde dikkat çeken detay
Gündem
Komutanların gezisinde dikkat çeken detay
Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca 3 yılı aşkın süredir devam eden proje kapsamında, personelin gemilerde kullandığı eğitim üniformaları değiştirildi. "İşbaşı" olarak adlandırılan ve bej rengi eski üniformanın yerine "bahriye mavisi" yeni üniforma tasarlandı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bostanoğlu, yeni üniformayı ilk kez Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve diğer komutanlarla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne yaptığı ziyaret sırasında giydi.
AA
Deniz Kuvvetleri Komutanı darbe gecesi neler yaptı
Gündem
Deniz Kuvvetleri Komutanı darbe gecesi neler yaptı
Deniz Kuvvetleri Komutanı Bostanoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde kuvvet komutanları arasında rehin alınamayan tek komutandı. Bu nedenle ortaya çıkan bir müşteki ifadesi de olmadı. Bostanoğlu darbe girişimini saat 22.23'te öğrendiği ortaya çıktı. Eşinin ve emir subayının telefonlarıyla krizi yönetmeye Karargah Harekat Merkezini darbecilerden kurtarmaya çalıştı. Resmi kayıtlara göre, Oramiral Bostanoğlu, emir subayı telefonundan 77 dakika süren 78 adet resmi telefon görüşmesi yaptı. Kendi telefonundan da 80 dakika süren 62 adet görüşme yaptı.​
Diğer
Kritik YAŞ’ta ilk gün
Gündem
Kritik YAŞ’ta ilk gün
Komuta kademesinin değişeceği YAŞ, Davutoğlu başkanlığında toplandı. Şura'nın ilk gününde, TSK'daki atama ve terfiler ele alındı. Paralel yapıyla ilişkili olduğu şüphesiyle incelenen çok sayıda personel emekliye sevkedilecek. Terörle mücadele ve bölgesel gelişmeler de masaya yatırıldı​.
Yeni Şafak
Kuvvet Komutanları oylarını kullandı
Kuvvet Komutanları oylarını kullandı
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bostanoğlu, anayasa değişikliği halk oylaması için oyunu kullandı.
AA
Komutanlardan Bakan Canikli'ye veda ziyareti
Gündem
Komutanlardan Bakan Canikli'ye veda ziyareti
Görev süresi dolan kuvvet komutanları, Milli Savunma Bakanı Canikli'yi ziyaret etti.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.