Suriye’de sıcak çatışma riski
Suriye’de sıcak çatışma riski
Türkiye'nin 2016 yıl Temmuz ayından başlayarak yurt içinde, Kuzey Irak'ta, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında yaklaşık 10 bine yakın PKK/PYD-YPG 'lı teröristi etkisiz hale getirmesi sonrasında yönünü Fırat'ın doğusuna çevirmesi Washington'u aşırı rahatsız etmişti. ABD'nin Fırat'ın doğusunda 20 civarında askeri üssü bulunuyor. 50-70 bin civarında PKK/PYD-YPG'li terörist bu bölgede ABD askerleri ile birlikte konuşlanmış durumda. Başkan Erdoğan'ın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' söylemi karşısında paniğe kapılan teröristler kendilerine mezar olacak hendek ve barikatları kazmaya devam ediyorlar. Suriye'de kendilerinin kara ordusu olarak lanse ettikleri PYD/YPG terör örgütü ile birlikte DEAŞ ile mücadele ediyor görüntüsü içinde bu bölgede kalmaya yönelik meşruiyet sağlayan Amerika'nın Suriye'den ayrılmaya niyeti yok. Suriye'nin toprak bütünlüğü gibi bir derdi de yok?
Yeni Şafak
Fırat’ın doğusu Türkiye için milli güvenlik sorunu
Fırat’ın doğusu Türkiye için milli güvenlik sorunu
4 Nisan 2017 tarihinde Irak sınırları içindeki Sincar Dağı bölgesi ile Suriye sınırlarındaki Karaçok dağında PKK/YPG terör örgütünün kamp ve önemli karargahları hava operasyonuna katılan 20 civarında F-4 ve F16 savaş uçaklarımız tarafından vurulmuştu. Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre tam anlamıyla birer terör yuvasına dönüşmüş Sincar'da 40, Karaçok'ta 30 olmak üzere 70 terörist etkisiz hale getirilmişti.
Yeni Şafak
MHP’nin hazırladığı af teklifi 28 Şubat mağdurlarını da kapsıyor
MHP’nin hazırladığı af teklifi 28 Şubat mağdurlarını da kapsıyor
Esasen af konusu medya ve siyaset mekanizmalarında çok tartışılması ve araştırılması gereken genişlemeye çok müsait derin bir konu olarak karşımızda duruyor. Toplum vicdanını kanatacak af istekleri olduğu gibi toplum vicdanını rahatlatacak ve adaletin tecelli etmesini sağlayabilecek af istekleri de var. Mesela MİT TIR'ları ihanet davasında ceza almış CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun çıkarılacak affa dahil edilmesini isteyenler nerdeyse Berberoğlu'na özel af isteyecekler. Berberoğlu'nu vatansever olarak niteleyen bu zihniyet neden ceza aldığını ve FETÖ ile ilişkilerini göz ardı etmiş görünüyor.
Yeni Şafak
CIA Başkanı’nın Türkiye’ye  gelmesinin asıl nedeni?
CIA Başkanı’nın Türkiye’ye gelmesinin asıl nedeni?
Cinayet var itiraf var. Katiller ortada ama ceset yok. Vahşi cinayetin planlı ve organize olarak Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda işlendiğine yönelik Suudi Başsavcılığının açıklaması var ama emri veren üst düzey yetkiliyi neredeyse tüm dünya bildiği halde bu isim özellikle açıklanmıyor veya açıklanamıyor. Ancak bu önemli isim hem Suudi Arabistan kralı hem de ABD Başkanı TRUMP tarafından koruma altına alınmaya çalışılıyor.
Yeni Şafak
Kaşıkçı cinayetini tezgâhlayanlar örtme peşinde
Kaşıkçı cinayetini tezgâhlayanlar örtme peşinde
Suudi Arabistan Başsavcılığı Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu içinde hayatını kaybettiğini açıkladı. Sözde yapılan soruşturmaya göre Kaşıkçı'yı ''başka Suudi vatandaşlar tartışma sırasında öldürmüşler.'' Olayla ilgili 18 Suudi vatandaşı gözaltına alınmış. Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini duyuran savcılığın, “ulaştığı tüm gerçekleri paylaşacağı ve sorumluları adalet karşısına çıkarma” hazırlığında olduğu ifade edilmiş.
Yeni Şafak
'Yaşayacaksak adam gibi yaşayalım; öleceksek de adam gibi ölelim'
Gündem
'Yaşayacaksak adam gibi yaşayalım; öleceksek de adam gibi ölelim'
Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Aydın Ünal 1919'da Erzurum Kongresi'nde yaşananları hatırlattı. Yusuf Kaplan, Mehmet Acet, Erdal Tanas Karagöl ve Bülent Orakoğlu da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Şafak
'DİTİB'e mensup görevlilere karşı yürütülen karanlık senaryo'
Gündem
'DİTİB'e mensup görevlilere karşı yürütülen karanlık senaryo'
Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Bülent Orakoğlu köşesinde Almanya'daki DİTİB soruşturmalarına ışık tuttu. Aydın Ünal, Mehmet Acet, Yusuf Kaplan ve Ahmet Ünlü de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Şafak
'MİT tırları meselesi pis bir işti diyoruz'
Gündem
'MİT tırları meselesi pis bir işti diyoruz'
Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Mehmet Acet köşesine Erdoğan için Lahey hayali kuranların hüsranlarını taşıdı. Bülent Orakoğlu, Fatma Barbarosoğlu, Aydın Ünal ve Süleyman Seyfi Öğün de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.