ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Rusya'ya ayakkabı ihracatı yüzde 120 arttı
Ekonomi
Rusya'ya ayakkabı ihracatı yüzde 120 arttı
Türkiye'nin Rusya'ya ayakkabı ihracatı ocak-temmuz döneminde yüzde 120 artarak 91 milyon 707 bin dolara ulaştı. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, "Rusya'ya bu yılın sonunda 250 milyon dolarlık bir ihracatı yakalamak istiyoruz. İki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin olumlu seyri ihracat rakamlarımıza yansıyacak" dedi.
AA
Yunanistan Kurtarma Programı sona erdi
Dünya
Yunanistan Kurtarma Programı sona erdi
Uzun yıllardır adı 'ekonomik kriz' ile birlikte anılan Yunanistan 3 yıllık ekonomik kurtarma programını tamamladı. Yunanistan bundan sonra kendi ayakları üzerinde durmaya çalışacak.
Diğer
İkinci çeyrekte konut satışları yüzde 12,6 arttı
Ekonomi
İkinci çeyrekte konut satışları yüzde 12,6 arttı
Konut satışları yılın ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe göre yüzde 12,6’lık artış göstererek 342 bin 155'e yükseldi. Mayıs ayında kamu bankaları tarafından başlatılan faiz kampanyasının etkisi ile konut kredisi hacmi 2017 yıl sonuna göre 4,4 milyar TL artarak 196 milyar TL’ye ulaştı.
AA
Brent petrolün varili 71 dolar seviyesinde
Ekonomi
Brent petrolün varili 71 dolar seviyesinde
Brent petrolün varili, haftanın ilk işlem gününde uluslar arası piyasalarda 71,72 dolardan işlem görüyor. Brent ve WTI ham petrol fiyatları, ticaret gerilimlerinin özellikle Asya'da talep büyümesi görünümünü zedelemesiyle geçen hafta gerilemişti.
AA
974 oto bayisi
devletin yanında
Ekonomi
974 oto bayisi devletin yanında
ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye karşı açtığı ekonomik savaşa karşı yetkili oto bayileri devletin yanında yer aldı. 974 bayiyi temsilen açıklama yapan Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, “Bu savaşı aşma yolunda devletimizin yanındayız” dedi.
Yeni Şafak
Yeni havalimanıyla
bilet fiyatı düşecek
Ekonomi
Yeni havalimanıyla bilet fiyatı düşecek
İstanbul Yeni Havalimanının rekabeti artırarak sefer sayılarını yükselteceğini aktaran THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Bu da bilet fiyatlarının göreceli düşmesini sağlayacak” dedi. Yeni havalimanıyla birlikte THY’nin uçak filosunu da artıracağını vurgulayan Ekşi, “Dolayısıyla büyümemiz yüzde 10’un üzerinde olacak” diye konuştu.
Yeni Şafak
ABD kendisine
tebaa arıyor
Dünya
ABD kendisine tebaa arıyor
Tunus’un eski Cumhurbaşkanı Merzuki, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan idaresinde ikinci bağımsızlığını kazandığını söyledi. Merzuki, Türkiye’ye karşı yürütülen spekülatif gelişmeler için de “ABD yönetimi, bölgede müttefik ya da dost değil bilakis kendisine tebaa ve uydu arıyor. Bu da Türkiye’de yok” dedi.
Yeni Şafak
Çanakkale'de otluk alanda yangın
Gündem
Çanakkale'de otluk alanda yangın
Çanakkale'de otluk alanda çıkan yangında bir dönüm arazi zarar gördü. Otluk alan yakınında bulunan bir evin çatısına sıçrayan çam kozalakları ise kaplama alana zarar verdi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.