Mustafa Cemil Efe’nin ‘Cevher’i
Mustafa Cemil Efe’nin ‘Cevher’i
Hattat Mustafa Cemil Efe’nin Nevmekan Sahil Galeri’de açılan 12. hat sergisinin adı, Cevher. Geçtiğimiz Cumartesi günü açıldı ve 9 Ocak 2022 tarihine kadar da açık olacak.Bir hattat, tema itibariyle cevhere, kelâmî, felsefî, daha genel bir söyleyişle ontik düzeyde, bunlarla ilgilenmeyi meslek edinenler kadar bakmayacağına, hatta bakmasına da gerek olmadığına göre, sergisine neden cevher adını verir?Bu sorunun asıl cevabını sergide yer alan eserlerle birlikte, o eserleri, kelimenin en geniş anlam...
Hastane önü 
açıkhava AVM’si
Ekonomi
Hastane önü açıkhava AVM’si
7/24 yaşayan hastane çevresi özellikle gündüz saatlerinde bir tür açıkhava AVM’sine dönüşüyor. Acil ameliyat olması gerekenin pijaması, tahlil için aç gelenin ilk lokması, hasta yakınının gece yarısı çayı buralardaki esnaf ve seyyar satıcılardan karşılanıyor. Günlük cirolar ise tavan yapıyor.
Yeni Şafak
Mehmed Ali Aynî de kim?
Mehmed Ali Aynî de kim?
Kargadan başka kuş, Cemil Meriç’ten başka mütefekkir, Tanpınar’dan başka edebiyatçı, Cahit Zarifoğlu’ndan başka şair tanımayanların dünyasında “Mehmed Ali Aynî de kim?” sorusunu yazıma başlık yapmamalıydım. enen birkaç kişiden, düşünme derdiyle hemhal olan üç beş okurdan başka kimsenin onu bilmediğini gösterirdi ki ütüphaneme dahil olan Ali Kemali Aksüt’e ait Kalemi Sayesinde Yaşamak – Profesör Mehmed Ali Ayni – Hayatı ve Eserleri adlı bir kitabın (Büyüyenay Yayınları, Haz.: Ahmet Yasin Çomoğlu)...
Kısa filmler
‘en güzeli’
anlatacak
Gündem
Kısa filmler ‘en güzeli’ anlatacak
7. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’nde (ARUFF) finale kalan isimler açıklandı. TVNET’in medya sponsoru olduğu festivalde, Hz. Muhammed’in hayatı ve güzel ahlakının işlendiği kısa filmler yarışacak.
Yeni Şafak
Hatay'da ilginç olay:  İddiaya girip nehre atlayan üç gençten biri boğuldu
Gündem
Hatay'da ilginç olay: İddiaya girip nehre atlayan üç gençten biri boğuldu
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da girdikleri iddia üzerine Asi Nehri'ne atladıkları ileri sürülen 3 gençten biri boğuldu. Yaklaşık 1 saatlik aramanın ardından Cemil Şerekioğlu'nun cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerine gelen gencin ailesi sinir krizi geçirdi.
IHA
Atakum Belediyesi'nin CHP'li başkanı Cemil Deveci'den itiraf: Tarihi geçmiş yiyecekleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz
Gündem
Atakum Belediyesi'nin CHP'li başkanı Cemil Deveci'den itiraf: Tarihi geçmiş yiyecekleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz
Samsun Atakum'un CHP'li belediye başkanı Cemil Deveci, marketlerden son kullanma tarihi geçmiş ürünleri alıp muhtaç vatandaşlara dağıttıklarını itiraf etti. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, skandal olayı 'Sözün bittiği yerdeyiz…' diyerek Twitter hesabından duyurdu.
Diğer
Atakum Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Cemil Deveci'den itiraf: Tarihi geçmiş yiyecekleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz
Gündem
Atakum Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Cemil Deveci'den itiraf: Tarihi geçmiş yiyecekleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz
Samsun Atakum'un CHP'li Belediye Başkanı Cemil Deveci, marketlerden son kullanma tarihi geçmiş ürünleri alıp muhtaç vatandaşlara dağıttıklarını itiraf etti. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, skandal olayı "Sözün bittiği yerdeyiz" diyerek Twitter hesabından duyurdu.
Yeni Şafak
Küstahlığa
cılız cevap
Gündem
Küstahlığa cılız cevap
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Siirt’te ziyaret ettiği esnafın “bulunduğun yer Kürdistan’dır” sözlerine cılız cevabı tepki toplarken gözaltına alınan esnafın, PKK/DGH üyesi olduğuna yönelik istihbari bilgi bulunduğu, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “terör örgütü propagandası yapmak”tan da suç kaydı olduğu ortaya çıktı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.