Yüzlerce Filistinli çocuk Harem-i Şerif'te marş söyledi
Dünya
Yüzlerce Filistinli çocuk Harem-i Şerif'te marş söyledi
Yaz kampındaki yüzlerce Filistinli kız öğrenci Harem-i Şerif'e geldi. Harem-i Şerif'in önünde toplanan kız öğrenciler, hep bir ağızdan coşkuyla; ''Cennet vatanım sen hep iyi ol'' marşını söylediler. O anlar etraftaki halk ve yaz kampı öğretmenleri tarafından kayda alındı. Yayınlanan video kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Yeni Şafak
'O Ses Türkiye' yarışmacısı iğne kurbanı oldu
Hayat
'O Ses Türkiye' yarışmacısı iğne kurbanı oldu
Katıldığı 'O Ses Türkiye' yarışmasıyla tanınan Nur Cennet Yanık, Mersin'de doğumunun ardından yapılan iğne sonrasında bacağının çürümeye başladığını söyledi.
DHA
Cennet nimetlerinin tarif edildiği 10 ayet
Hayat
Cennet nimetlerinin tarif edildiği 10 ayet
Kur’an-ı Kerim’de cenneti tasvir eden ayetler, Müslümanlara ölümden sonraki hayatın nimetleri hakkında bilgiler veriyor. Büyüklüğü, güvenilirliği, eşsiz lezzet ve güzellikleriyle cennetin müjdelendiği 10 ayet:
Yeni Şafak
Aras Kuş Cenneti misafirlerini ağırlıyor
Gündem
Aras Kuş Cenneti misafirlerini ağırlıyor
Iğdır'da kuşların göç yolu üzerinde bulunan ve Ramsar kriterlerine uygun olan Aras Kuş Cenneti, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Çıyrıklı köyünde bulunan 'Aras Kuş Cenneti', Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, Utah- Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu, Polonyalı kuş halkalayıcısı Tomasz Pıotr tarafından ziyaret edildi. Rusya, Litvanya, Estonya, Ukrayna, Finlandiya, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerden gelerek gruplar halinde yavrularıyla birlikte 'Aras Kuş Cenneti'nde konaklanan kuşlar, buradan da Afrika'ya doğru göçlerine devam ediyorlar. Iğdır ve Aras havzasına 2001 yılında kelebek araştırması yapmak için geldiğinde ve burayı keşfettiğini anlatan Utah- Koç Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu, bu şekilde kendisinin burada uzun süre yaban hayatı ve kuşları araştırma ve gözlemleme kararı aldığını ve 2003 yılında uzun vadeli çalışmalara başladığını söyledi. Bu kapsamda 2006 yılında kuş cenneti olan bu havzada kuş gözlem merkezini Kars Kafkas Üniversitesi'nin desteğiyle kurdukların anlatan Şekercioğlu, “Burası tabi kimse tarafından bilinmiyordu. Köylüler ve yerel halk biliyordu, ama ekolojik önemi açısında burayı hiçbir araştırmacı bilmiyordu. 2006 yılında ilkbaharda burada çalışmalar başlattık ve şimdi 10'nuncu yılımıza girdik" dedi.
IHA
Kuş cennetinin güzelliği bu karelerde
Hayat
Kuş cennetinin güzelliği bu karelerde
İzmir Kuş Cenneti'nin tanıtımı amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Foto Safari kapsamındaki fotoğraf yarışması sonuçlandı. Türkiye'nin farklı köşelerinden gelen doğa ve kuş fotoğrafçılarının objektiflerine yansıyan kareler 'cennetin' güzelliğini gözler önüne serdi.

AA
Kuyucuk Gölü tamamen kurudu
Hayat
Kuyucuk Gölü tamamen kurudu
Yapay adaya sahip, Doğu Anadolu’nun ilk Ramsar alanı, Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Doğu Anadolu’nun ilk Avrupa Seçkin Turizm Cenneti olan Kuyucuk Gölü Kuş Cenneti kurudu.
DHA
Kuş Cenneti sosyal medyadan takip edilebilecek
Hayat
Kuş Cenneti sosyal medyadan takip edilebilecek
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde bulunan göçmen kuşların yaşamlarını gizli kameralarla sosyal medya üzerinden tüm dünyaya izlettirmeyi planladıklarını söyledi.
IHA
"Beyaz Cennet" Pamukkale'de kış
Hayat
"Beyaz Cennet" Pamukkale'de kış

Yurtta etkili olan soğuk ve yağışlı hava Denizli'de etkisini sürdürürken, dünyada eşi ve benzeri olmayan ve UNESCO'nun ''Dünya Kültür Mirası'' listesinde yer alan Pamukkale'ye yağan kar göze hoş gelen görüntüler oluşturdu. Pamukkale'ye ziyarete gelen bazı turistler ise travertende yürüdü.

AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.