Aras Kuş Cenneti misafirlerini ağırlıyor
Gündem
Aras Kuş Cenneti misafirlerini ağırlıyor
Iğdır'da kuşların göç yolu üzerinde bulunan ve Ramsar kriterlerine uygun olan Aras Kuş Cenneti, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Çıyrıklı köyünde bulunan 'Aras Kuş Cenneti', Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, Utah- Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu, Polonyalı kuş halkalayıcısı Tomasz Pıotr tarafından ziyaret edildi. Rusya, Litvanya, Estonya, Ukrayna, Finlandiya, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerden gelerek gruplar halinde yavrularıyla birlikte 'Aras Kuş Cenneti'nde konaklanan kuşlar, buradan da Afrika'ya doğru göçlerine devam ediyorlar. Iğdır ve Aras havzasına 2001 yılında kelebek araştırması yapmak için geldiğinde ve burayı keşfettiğini anlatan Utah- Koç Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu, bu şekilde kendisinin burada uzun süre yaban hayatı ve kuşları araştırma ve gözlemleme kararı aldığını ve 2003 yılında uzun vadeli çalışmalara başladığını söyledi. Bu kapsamda 2006 yılında kuş cenneti olan bu havzada kuş gözlem merkezini Kars Kafkas Üniversitesi'nin desteğiyle kurdukların anlatan Şekercioğlu, “Burası tabi kimse tarafından bilinmiyordu. Köylüler ve yerel halk biliyordu, ama ekolojik önemi açısında burayı hiçbir araştırmacı bilmiyordu. 2006 yılında ilkbaharda burada çalışmalar başlattık ve şimdi 10'nuncu yılımıza girdik" dedi.
IHA
Kargo kutusu ele verdi: Cennet Koyu'nu çöplüğe çevirdiler, ekipler dedektif gibi iz sürdü
Gündem
Kargo kutusu ele verdi: Cennet Koyu'nu çöplüğe çevirdiler, ekipler dedektif gibi iz sürdü
Muğla'nın Bodrum ilçesinde Cennet Koyu ormanlık alana inşaat malzemesi ile çeşitli atıklar döküldü. Belediye ekipleri atık malzemeler içerisinde yer alan bir kargo kolisindeki adresten çevre kirliliğine yol açtığı belirlenen şüpheliyi belirleyerek 30 bin lira para cezası uyguladı.
DHA
Cennet koyunu cehenneme çevirmişlerdi: Kargo poşetleri ele verdi
Gündem
Cennet koyunu cehenneme çevirmişlerdi: Kargo poşetleri ele verdi
Bodrum'un en güzel koylarından biri olan Cennet koyu, kaçak hafriyat dökümleriyle cehenneme çevirdiler. Ekipler cennet koyuna kaçak hafriyat dökenlerin peşine düştü, dedektif gibi çalışan ekipler kargo poşetlerinden dökümü yapanlar ulaştı.
IHA
Sosyetenin gözde koyunda 85 çuval çöp çıktı
Gündem
Sosyetenin gözde koyunda 85 çuval çöp çıktı
Bodrum'a giden ünlülerin ve sosyetenin en uğrak mekanlarından biri olan Cennet Koyu'nda temizlik yapıldı. Yapılan temizlikte 85 çuval çöp çıktı. Türkiye'nin en temiz koyu olarak bilinen Cennet Koyu'ndan çıkan çöpler görenleri şoke etti.
IHA
Fahiş fiyatlarıyla dudak uçuklatan restoran
Gündem
Fahiş fiyatlarıyla dudak uçuklatan restoran
Muğla Bodrum'un en güzel koylarından biri olan Cennet koyunda bulunan lüks bir otelin restoranındaki fiyatlar dudak uçuklattı. Muhabirler fiyatlarıyla tartışma konusu olan restorana giderek menüyü yerinde inceledi. Bir kase mercimek çorbasının bile 107 liraya menüye konulduğu restoranda bir şişe su ise 53 liraya satılıyor. Önden rezervasyonlu giriş yapılan otelde yoğun güvenlik önlemleri altında otele giriş yapılıyor. Otelin giriş kapısında sizi karşılayan görevliler golf arabası ile gideceğiniz restorana götürüyor. Elektriğin, suyun Türk lirası olarak ödendiği otelde yiyecek içecekler ise euro üzerinden satılıyor.
IHA
İstanbul'un yanı başında saklı cennet: Ballıkayalar
İstanbul'un yanı başında saklı cennet: Ballıkayalar
Kocaeli'nin Gebze ilçesi Tavşanlı köyü yakınlarındaki birinci derece doğal sit alanı kabul edilen Ballıkayalar Tabiat Parkı, İstanbul'a yaklaşık bir saatlik mesafede yer alması, kanyonu, patikaları ve sunduğu doğal güzellikleriyle doğaseverlerin gözde mekanları arasında bulunuyor.
Diğer
Barış için  mücahede gerekir
Düşünce Günlüğü
Barış için mücahede gerekir
Dünyadaki haksız savaşlara yol açan, terbiye ve tezkiye olmamış nefislerin bitmeyen hükümranlık arzusudur. Nefis, afakta olan her şeyin kendisinin olmasını, gösterilmeyi, şöhret olmayı ve devamlı en üstte olmayı ister. Dolayısıyla kendi düzeni için başkalarının düzenini bozar. Kıskançlık ve kibir sebebiyle azgınlaşan bu nefis yüzbinlerce masumu öldürmekten çekinmeyen bir canavara dönüşebilmektedir.
Yeni Şafak
Keşfetmeye değer bir nokta, 10 milyon yıl önce oluştu: Adeta Mars yüzeyi
Hayat
Keşfetmeye değer bir nokta, 10 milyon yıl önce oluştu: Adeta Mars yüzeyi
Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki "kuş cenneti"nde baharın gelişiyle sayıları artan göçmen kuşların görsel şöleni ziyaretçilerden ilgi görüyor. 10 milyon yıl önce oluşmuş rengarenk tepeler, renk cümbüşüyle misafirlerinin gözünü kamaştırırken bölgenin turizm potansiyeline zenginlik katıyor.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.