Ömer Tuğrul İnançer vuslata erdi
Hayat
Ömer Tuğrul İnançer vuslata erdi
Hayatının her döneminde Peygamber’i rehber edinen, mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer vefat etti. “Ölüm dert değil vuslattır” diyen İstanbul Cerrahi Tarikatı’nın son postnişini, Batı Müziği eğitimini bizi bize anlatmadığı için bırakmış, Tasavvuf Musıkisi’ne yönelmişti. Ardından da tasavvufu keşfeden İnançer, gönüllere girmenin derdini bir ömür taşıdı.
Yeni Şafak
“İstersem dilim kurusun, verirler de almazsam elim kırılsın…”
Mehmet Şeker
“İstersem dilim kurusun, verirler de almazsam elim kırılsın…”
Yeni Şafak · MEHMET ŞEKER - “İstersem dilim kurusun, verirler de almazsam elim kırılsın...”Sevdiklerimiz çok kalmıyor burada. Çok sevdiklerimiz, daha çabuk gidiyor.Ömer Tuğrul Hoca, soyadı gibi, kelimenin tam anlamıyla “İnanç eri” idi.Vefat haberi ulaştığında, elimden bardağı düşürdüm.İbrahim Kalın’ın taziye mesajında belirttiği vasıfları iyi anlamak gerekir.Şöyle diyordu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü:“Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlâk, erdem, şefkat, mer...
Metabolik cerrahinin kitabı yazıldı
Hayat
Metabolik cerrahinin kitabı yazıldı
Özellikle tip 2 diyabet gibi kronik bir hastalığa yakalandığınızı öğrenince haklı olarak moraliniz bozulabilir. Bu durumda devreye bazı cerrahi yöntemlerin de girmesi gerekebilir. Türkiye Metabolik Vakfı Başkanı Doç. Dr. Alper Çelik, cerrahinin korkulan bir durum olmadığını söyleyerek, “Metabolik Cerrahi”nin kitabını yazdı. “Diyabet Tedavisinde Metabolik Cerrahi” kitabı hastalardaki korkuya son veriyor.
Yeni Şafak
Ömer Tuğrul İnançer ahiret yurduna uğurlandı
Gündem
Ömer Tuğrul İnançer ahiret yurduna uğurlandı
“Ahiret yurduna doğuş” olarak tanımladığı ölüme 76 yaşında kavuşan Cerrahi Tarikatı’nın son postnişini Ömer Tuğrul İnançer, ebedi aleme uğurlandı. İnançer için ikindi namazını müteakip Fatih Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenazede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ömer Tuğrul Hocamız ölümün bir yok oluş değil, ebedi aleme bir tedbili mekana yürüyüş olduğunu bilirdi. Rabbim sevgili Habib'ine hep birlikte komşu eylesin” dedi.
Yeni Şafak
Son çare obezite ameliyatı değil
Hayat
Son çare obezite ameliyatı değil
Dünyada en çok rastlanan sağlık sorunları arasında yer alan obeziteden kurtulmak için yapılan ameliyatlara son çare olarak başvurulması gerektiği bildirildi. Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Avtan, "Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. İnsanın kilo düzeyi çok aşırı olduysa bundan dolayı kalp, pankreas, akciğer zorlanıyorsa şekeri, tansiyonu varsa ve bunlar için hasta pek çok ilaç kullanıyorsa bu hastalarda baş edilmeyecek sorunları daha da azaltmak için araya giren bir yöntem" dedi.
AA
Tuğrul İnançer tasavvufu dünyaya sevdirdi
Hayat
Tuğrul İnançer tasavvufu dünyaya sevdirdi
Türk tasavvufunun önemli ismi Ömer Tuğrul İnançer’le yolu kesişen isimler anı fotoğraflar eşliğinde anlattı. Paris’ten Semerkant’a uzanan geniş bir coğrafyada İnançer ile birlikte aynı zamanda gönül yolculuğu da yapan Mahmut Erol Kılıç, M. Hakan Alvan, Serdar Tuncer, Bİlal Kemikli ve Kudsi Ergüner Yeni Şafak Pazar’a konuştu.
Yeni Şafak
Athena Gökhan: Hiçbir cemaate bağlı değilim
Hayat
Athena Gökhan: Hiçbir cemaate bağlı değilim
Gökhan Özoğuz, Nureddin Cerrahi Dergâhı’na yakın olmak için Fatih’teki binasının yanında bulunan eski bir taş evi alıp restore ettirdiği haberlerine yanıt verdi.
Diğer
Mikrocerrahide 'Robotik' dönem
Hayat
Mikrocerrahide 'Robotik' dönem
Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan, daha zor cerrahilerin yapılmasını teknolojiden destek alarak yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Robot da bunlardan bir tanesi. Robotik mikrocerrahi, şu an örneklendirme aşamasında" dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.