Check up neden yaptırmak gereklidir?
Özel
Check up neden yaptırmak gereklidir?
Sağlık taraması olan check up programları genel olarak 18 yaş üstü sağlıklı bireylere, bir hastalık geçirmiş ve etkilenmiş kişilere, ailesinde sağlık sorunları olanlara önerilmektedir.Check up nedir?Sağlık sorunu olmayan kişilerin olası hastalıkların
Diğer
4 kişiden 3’ü devlet hastanesini tercih ediyor
Hayat
4 kişiden 3’ü devlet hastanesini tercih ediyor
Siemens Healthineers Türkiye tarafından 26 ilde yapılan araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 78’i devlet ve üniversite hastanelerini tercih ediyor. Katılımcıların yüzde 71’i sağlıklı olduğuna inanırken, yüzde 55’lik dilim e-nabız kullandığını belirtiyor. Katılımcıların yüzde 56’sı kanser tedavileri hakkında bilgi sahibi olmadığını söylerken, yüzde 44’ü ise kemoterapi aşamasından haberdar değil.
Yeni Şafak
Alerji Testi
Özel
Alerji Testi
Deri alerji testi, esas olarak kimyasal alerjileri araştırmak için yapılır ve hızlı ve etkili sonuçlar verir. Alerji testinde kullanılan bir diğer yöntem olan kan testi, hastadan alınan kan örneği ile vücuttaki alerjenlere karşı gelişen IgE antikorla
Diğer
Check-up gerçekten faydalı mı?
Hayat
Check-up gerçekten faydalı mı?
Günümüzde hekimlerden çok, yoğun teknolojinin kullanıldığı inceleme yöntemlerine güvenir hale geldik. Hastalıkların erken tespitinde faydalı olan check-up'lar, ucuz olsun derken riskleri tespit edecek tetkikleri içermemekle eleştiriliyor.
Yeni Şafak
Kalp Check-Up’ı belli bir yaştan sonra önemli
Hayat
Kalp Check-Up’ı belli bir yaştan sonra önemli
Uzmanlar, kişilerde kalp ve damar hastalığı gelişimine yönelik tarama testlerinin önem taşıdığını belirterek, özellikle 30 yaş üzeri erkek ve 40 yaş üzeri kadınların yılda bir kez mutlaka kalp sağlığı kontrolünden geçmesi gerektiğine dikkat çektiler.
IHA
4 dakikada check-up
Hayat
4 dakikada check-up
Bir girişimci tarafından hayata geçirilen "Mobil Sağlık Ölçüm ve Tarama Sistemi" ile 4 dakikada check-up yapılıp, sonuçları anında vatandaşın cebine yollanıyor.
AA
Sağlık ocaklarında
check-up dönemi
Hayat
Sağlık ocaklarında check-up dönemi
Vatandaşlar bu yıl başlatılan risk tarama programıyla aile sağlığı merkezlerinde check-up yaptırabilecekler. Aile Hekimlerinden randevu alınarak yapılacak check-up’lar ücretsiz olacak.
Yeni Şafak
Aile hekimliklerinde check-up yapılacak
Hayat
Aile hekimliklerinde check-up yapılacak
Aile sağlığı merkezlerinde vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemek için check-up uygulaması devreye girdi. Kan basıncı, kan şekeri, kolesterol ve yağ düzeyleri, EKG (kalp grafisi), idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetlerinin sağlanacağı uygulama için aile hekiminden randevu alınacak.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.