Kılıçdaroğlu’nun ‘çatışkı’sı…
Kılıçdaroğlu’nun ‘çatışkı’sı…
Çatışkı… Az kullanılan bir kelime… Ama anlamına gayet hâkimiz… İki yasanın gerçekte ya da görünüşte birbirleriyle uyuşmazlığı olarak açıklanıyor. Mantık ve epistemolojide bir paradoksu ya da ‘çözümsüz çelişki’yi tanımlamak için kullanılıyormuş…Çözümsüz Çelişki Teorisi ise, antropolog Gregory Bateson ve Kaliforniya Palo Alto’daki araştırma ekibi (1956) tarafından geliştirilmiş. Bateson’a göre, çözümsüz çelişki, en az iki mesaj arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklanan bir iletişim ikilemi… Böyle durum...
Yoldan çıkmak an meselesi
Yoldan çıkmak an meselesi
Gece vakti, gelip geçen vasıtanın tek tük olduğu bir yolda, farı yanmayan bir motosiklet ilerliyor. Sokak aydınlatması da yok. Direklerdeki ışıklar sönmüş. Motosikletin yalnızca farı değil, hiçbir ışığı yanmıyor. Üstünde iki kişi var. Karanlıkta yolu görebilmek için, arkada oturan kişi, cep telefonunun ışığını açmış, elini öne doğru uzatmış. Telefonun cılız ışığında gürültüyle yol almaya çalışıyorlar. *Onları görünce, gülesim geldi. Hayır, onların hâli pek gülünesi değil. Hatta acınacak hâldeler...
Hadis-i Şerifi üzerinden Prof. Erbaş'ı hedef alan CHP'li vekile tepki: Asıl Ordu
senden utanıyor
Gündem
Hadis-i Şerifi üzerinden Prof. Erbaş'ı hedef alan CHP'li vekile tepki: Asıl Ordu senden utanıyor
Hadis-i Şerif okuduğu için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a “Hemşehrin olmaktan utanıyorum” diyen CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’yu ayağa kaldırdı. Erbaş’a destek için basın açıklaması yapan Ordulular, Adıgüzel’e “Asıl biz senden utanıyoruz” diye tepki gösterdi.
Yeni Şafak
Bursa Şehir Hastanesi’nin
yolu tamamlanıyor
Gündem
Bursa Şehir Hastanesi’nin yolu tamamlanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi’ne sorunsuz ulaşımın sağlanması amacıyla projelendirilen İzmir yolu ile hastane arasındaki 6,5 kilometrelik yolun kamulaştırması tamamlanan ikinci etabında da çalışmalara hız verildi.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon nerelere
düşecek
Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon nerelere düşecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin “faiz sebep, enflasyon neticedir” dediğini, bugün de aynı tezi savunduğunu söyledi. Erdoğan, “Tayyip Erdoğan, en başından beri ‘Bu faiz inecek’ diyor. Asla bu konudan taviz vermem. Göreceksiniz enflasyon inşallah seçim öncesi nerelere düşecek” diye konuştu.
Yeni Şafak
Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için CHP'den ihraç edilen Sevigen: Onları sokağa çıkamaz hale getireceğim
Gündem
Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için CHP'den ihraç edilen Sevigen: Onları sokağa çıkamaz hale getireceğim
CHP Eski Milletvekili Mehmet Sevigen, Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları nedeniyle sevk edildiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi. Gelişme sonrası açıklama yapan Sevigen, "Onları sokağa çıkamaz hale getireceğim. PKK'ya terör örgütü diyemeyenlere, partiden FETÖ'yü temizlemeyenlere Atatürk'ün partisini teslim etmeyeceğiz." dedi.
Diğer
AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı
Gündem
AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı
CHP eski milletvekili ve parti üyesi Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için partiden ihraç edildi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "FETÖ söylemine sarılanlara, Atatürk demekten imtina edenlere dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı" diyerek CHP yönetimini eleştirdi.

Yeni Şafak
Mustafa Cengiz son yolculuğuna uğurlandı
Spor
Mustafa Cengiz son yolculuğuna uğurlandı
Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz son yolculuğuna uğurlandı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedilen Cengiz’in cenazesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra spor, siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.