ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Suriyelilerin ülkelerine dönüşleri sürüyor
Gündem
Suriyelilerin ülkelerine dönüşleri sürüyor
Hatay'da bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'deki güvenli bölgelere bir ayda geçenlerin sayısı 5 bini geçti. Yanlarına birkaç parça eşya alan aileler, işlemlerinin ardından güvenli bölgelere geçiyorlar.
AA
İdlib’de muhaliflerin eli tetikte
Dünya
İdlib’de muhaliflerin eli tetikte
Rusya ve Esed rejiminin hedefinde olan İdlib'de muhaliflerin eli tetikte. Rejim askerlerinin konuşlandığı bölgelerin etrafındaki sığınaklarda mevzilenen muhalifler birkaç farklı grubun tek çatıda toplanmasıyla İdlib'de ortak hareket ediyor.
DHA
İdlib'e bomba yağıyor
Dünya
İdlib'e bomba yağıyor
Rusya ve Suriye jetleri İdlib'i vuruyor. Reuters'e konuşan görgü tanıkları bir düzine uçağın İdlib'in güneyi ve Hama'nın kuzeyini vurmaya başladığını belirtti.
Diğer
İdlib Dera
olmayacak
Dünya
İdlib Dera olmayacak
Suriye’deki kaynaklar, Rusya’nın İdlib’i 5 ayrı bölgeye ayırıp bağlantı kanallarını kesme planı yaptığını belirtiyor. “Rusya, Dera modelini İdlib’e uygulamak istiyor” diyen Hür İdlib Ordusu Komutanı İbrahim Mecbur, “Ancak İdlib, Dera olmayacak. Bizim de rejim ve müttefiklerine hazırladığımız sürprizler olacak” ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Saldırılar sonrası İdlib halkı evlerini terk ediyor
Gündem
Saldırılar sonrası İdlib halkı evlerini terk ediyor
Son günlerde, Rusya ve Esed'in saldırılarını artırması nedeniyle zor günler geçiren İdlib halkı evlerini terk etmeye başladı. Son olarak bayram nedeniyle İdlib'e geçen yüzlerce Suriyeli, Aralık ayına kadar izinleri olmasına rağmen bölgeye yönelik bombardıman nedeniyle otobüslerle Cilvegözü Sınır Kapısı'na geldi. O anlar TVNET kamerasına böyle yansıdı.
Tvnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.