Davutoğlu üç dönem kuralıyla ilgili konuştu
Davutoğlu üç dönem kuralıyla ilgili konuştu
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: "(3 dönem kuralı) Felsefi yaklaşım itibarıyla doğru bir ilke olduğunu hep kabullendik ama bu sefer özel bir durum hasıl oldu. Çok kısa bir sürede 2 ayda, 3-4 ayda bir dönem bitmiş oldu. Bunu dönem olarak saymak, bazı arkadaşların tam da siyasete girmiş ve 2 dönemdir tecrübe edinmiş arkadaşların birikimlerini kullanmak bakımından zorluklar doğurur. Dönem olarak saymamak da bu sefer 3 dönemi doldurmuş olan arkadaşların hakları bakımından yanlışlık olur. Bir heyet oluşturduk, bir tüzük heyeti, son MYK'da. Tüzük heyetinde bu konuda çalışma talimatı verdim ama tüzüğümüzde sadece bu değil, başka değişikliklerin olmasını da planlıyoruz" dedi.
AA
Çin hükümeti Esed rejimiyle görüştü
Dünya
Çin hükümeti Esed rejimiyle görüştü
Çin Dışişleri Bakanı Pekin'de Esed'in danışmanıyla görüştü. Çin Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yayımlanan bildiriye göre, Bakan Wang, görüşmede Çin'in Suriye krizi konusundaki tutumunu vurguladı.
DHA
DAEŞ'in Çinli rehineyi öldürdüğü doğrulandı
Dünya
DAEŞ'in Çinli rehineyi öldürdüğü doğrulandı
Çin, vatandaşının DAEŞ tarafından öldürüldüğünü doğrulayarak, kınadı. Sözcü Hong, Fan'ın ailesine başsağlığı dileyerek acılarını paylaştıklarını ifade etti,
AA
Everest’i delecekler
Dünya
Everest’i delecekler
Nepal'e ulaşımını kolaylaştırmak isteyen Çin hükümeti, dünyanın zirvesi olarak bilinen Everest'in altını delip raylı sistem döşeyeceğini açıkladı. China Daily'de yer alan haberde, Çin Mühendislik Akademisi'den bir demiryolu uzmanı, Qinghai-Tibet demi
Yeni Şafak
Çinlilerden Türkiye atağı: 35 basamak birden yükseldiler
Ekonomi
Çinlilerden Türkiye atağı: 35 basamak birden yükseldiler
Geçtiğimiz yıl 40 bin rakamını aşarak rekor kıran yabancıya konut satışındaki ilgi artarak devam ederken ilginç bir gelişme de yaşandı. Son dönemlerde karşılıklı atılan adımlarla 1 milyon turist hedefinin de konulduğu Çin tarafında yatırımcıların Türkiye'de gayrimenkul alımına geçtiği ortaya çıktı. 2019 yılının ilk 3 ayında m2 bazında alımlarda Çinli yatırımcılar geçtiğimiz yıla göre 35 basamak birden yükselerek ikinci sıraya yükseldi.
Yeni Şafak
Bahçeli: Baktı ki ikisi de çekik göz
Gündem
Bahçeli: Baktı ki ikisi de çekik göz
MHP lideri Devlet Bahçeli, "Çin'in Uygur Türklerine zulmü" gerekçesiyle yapılan ve bazı yerlerde Çin lokantalarına ve 'çekik gözlü' turistlere fiili saldırılara dönüşen gösteriler için, "Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir?" dedi. Bahçeli, koalisyon ile ilgili ise 3 şartlarının olduğunu belirtt.
Diğer
'Türkiye ile güçlerimizi birleştirelim'
Ekonomi
'Türkiye ile güçlerimizi birleştirelim'
ABD'nin başlattığı ekonomik savaşta ek vergilerle en ağır yükümlülükleri yüklediği Çin'den Türkiye'ye yönelik güç birliği mesajı geldi. Çin hükümetince yayımlanan "Çin ve Dünya Ticaret Örgütü" başlıklı beyaz kitapta Türkiye ile el ele verilerek daha kapsamlı ve kazanca dayalı ticaretin geliştirilmesinin hedeflendiği yazdı.
AA
Çin’de bitmeyen zulüm
Dünya
Çin’de bitmeyen zulüm
İnsan hakları savunucularının yoğun tepkilerine rağmen Çin'de Müslümanlara uygulanan baskılar her yıl giderek artıyor. Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde memurlar, öğrenciler ve çocukların oruç tutması bu yıl da Çin hükümeti tarafından yasaklandı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.