ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
ABD mülteci kotasını üçte bir azaltıyor
Dünya
ABD mülteci kotasını üçte bir azaltıyor
2018 mali yılında toplam 45 bin mülteciyi kabul eden ABD, gelecek mali yıl içinde bu sayıyı 15 bin kişi daha azaltarak 30 bine indirecek. Yeni kota, ABD'nin 1980 yılından bu yana kabul edeceği en düşük mülteci sayısı olacak.
AA
Clinton: ABD demokrasisi krizde
Dünya
Clinton: ABD demokrasisi krizde
ABD'de 2016'daki seçimlerde Donald Trump'ın rakibi olan Hillary Clinton, Atlantic dergisi için 'ABD Demokrasisi Krizde' başlıklı bir makale kaleme aldı. Clinton, "Kriz kelimesini hafife almıyorum. Sokaklarda tanklar yok ama demokratik kurumlarımız ve geleneğimiz kuşatma altında. Bununla mücadele için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Kaybedecek vaktimiz yok" ifadelerini kullandı.
AA
Trump'ın Yüksek Mahkeme adayına 'taciz' suçlaması
Dünya
Trump'ın Yüksek Mahkeme adayına 'taciz' suçlaması
ABD Yüksek Mahkemesi üyeliği için aday gösterilen Yargıç Brett Kavanaugh'ın bir kadın tarafından cinsel tacizle suçlanması ABD'de tartışma yarattı. Yargıç Kavanaugh, "Böyle bir şey yaşanmadığı için dün kendisini tanıtana kadar bu suçlamayı kimin yaptığını bilmiyordum" dedi.
AA
Trump ve medyanın savaşı: İki taraf da kaybediyor
Dünya
Trump ve medyanın savaşı: İki taraf da kaybediyor
ABD Başkanı Trump ile ülkenin köklü medya kuruluşları arasında neredeyse açık bir savaşa dönüşen restleşmeler, hem başkanlık kurumunun hem de medyanın hızla itibar kaybetmesine yol açıyor. Gazetecileri 'halkın düşmanları' olarak nitelendiren Trump, basın mensupları için bir 'güvenlik' sorunu haline gelirken, temel gazetecilik ilkelerinden hızla uzaklaşan ABD medyası da toplum nezdinde güven kaybediyor. Bu durumdan zararlı çıkacak olan sadece ABD Başkanı Donald Trump değil. Varlığının gerçek sebebini unutan ABD basını da bu savaştan bir o kadar zararlı çıkabilir.
AA
Kamerunlu golcüyü Fatih Terim istememiş
Spor
Kamerunlu golcüyü Fatih Terim istememiş
Olympique Marsilya'nın yaz transfer döneminde Galatasaray'a önerdiği Kamerunlu golcü Clinton N'Jie'yi Fatih Terim'in veto ettiği iddia edildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.