ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Trump durumu
anladı
Gündem
Trump durumu anladı
İngiltere’de bulunan Başbakan Binali Yıldırım, BBC World’de ABD’nin YPG’ye silah vermeyi durdurmasına ilişkin, “ABD lideri Trump, Türkiye için neyin önemli olduğunu anladı” dedi. Yıldırım, başbakanlık binasında mevkidaşı Theresa May tarafından karşılandı. May, “Türkiye ile ilişkimiz bizim için çok önemli. Teröre karşı birlikte mücadele ediyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Başbakan Yıldırım Londra'da iş dünyasıyla bir araya geldi
Dünya
Başbakan Yıldırım Londra'da iş dünyasıyla bir araya geldi
Başbakan Yıldırım, Birleşik Krallık siyaset ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.
AA
Havayolu şirketleri batıyor THY yükseliyor
Ekonomi
Havayolu şirketleri batıyor THY yükseliyor
2008 krizi sonrasında yükselen maliyetler ve düşen yolcu sayıları, 9 yıl içinde havayolu şirketlerinin büyük kısmını göklerden sildi. Dün iflasını açıklayan İngiliz Monarch ise, 2017 yılı içinde batan dördüncü firma oldu
Diğer
Guinness'e
bisikletiyle
girdi
Hayat
Guinness'e bisikletiyle girdi
Dünyanın çevresini bisikletle en kısa sürede dolaşan ilk kadın Juliana Buhring, kırdığı Guinness Rekoru ile adından söz ettiriyor. Sevdiği adamı kaybedince yaşadığı üzüntüyü bisikletle atlatmaya çalışan Buhring, “Yolculuğum boyunca bitiş çizgisine değil yolculuğa odaklandım. Bisiklet beni hayata bağladı” diyor.
Yeni Şafak
Sürücüsüz otomobiller artık hayatımızda
Teknoloji
Sürücüsüz otomobiller artık hayatımızda
1980 yılında bilim kurgu filmlerine konu olan sürücüsüz araç teknolojisi, gelişen teknoloji ile günümüzde gerçeğe dönüştü. Donanım ve yazılım alanında yapılan gelişmelerle birlikte ortaya çıkarılan ürünler, yakın gelecekte yaygın bir şekilde insanlar tarafında kullanılması bekleniyor. Bir zamanların hayali olan otonom araçların doğuşunu ve çalışma prensibini sizin için derledik.
Yeni Şafak
Harvey Kasırgası'nda maddi bilançoda artıyor
Dünya
Harvey Kasırgası'nda maddi bilançoda artıyor
ABD'yi etkisi altına alan Harvey Kasırgası şu ana kadar 5 can aldı. Binlerce Amerikalının evsiz kalmasına neden olan kasırganın ülke ekonomisine 100 milyar dolara mal olabileceği öngörülüyor.
AA
Akıllı lastikler geliyor
Teknoloji
Akıllı lastikler geliyor
Sensörlerle "akıllı" hale gelecek lastikler, yolla ilgili bilgileri hem araçtaki diğer ekipmanlara aktaracak hem de arkadan gelen diğer araçlarla paylaşarak risklere karşı tedbir alınmasını sağlayacak.
AA
Araç park etme tarih oluyor
Teknoloji
Araç park etme tarih oluyor
Yakın zamanda araçlara rutin park görevleri öğretilip, tek tuşla aracın kendi kendine park etmesi sağlanabilecek. Otoyollardaki sürüşlerde araç yönetimi otomatik "Seyir Şoförü"ne devredilebilecek.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.