En güzel ve anlamlı cuma mesajları
Hayat
En güzel ve anlamlı cuma mesajları
Müslüman alemi için büyük bir öneme sahip mübarek cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine cuma mesajı atarak aralarındaki bağı daha da güçlendiriyor. Vatandaşların birbirlerine attıkları en güzel, resimli cuma mesajları haberimizde bulabilirsiniz. Hem yazılı hem de görsel olarak hazırladığımız cuma mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Güncel, anlamlı, resimli güzel cuma mesajları ve dualarını sizler için derledik. 5 Mart 2021 Cuma günü SMS olarak gönderebileceğiniz, Facebook, Twitter, sosyal medyada paylaşabileceğiniz en güzel Cuma mesajları burada.
Yeni Şafak
Cuma hutbesi: İsra ve Miraç
Hayat
Cuma hutbesi: İsra ve Miraç
Her hafta büyük bir katılım eda edilen Cuma namazı için bu hafta Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen hutbe konusu "İsra ve Miraç" başlığı oldu. 5 Mart 2021 tarihli cuma hutbesinin tamamını haberimizde okuyabilirsiniz.
Yeni Şafak
BES Emeklilik İptali Şartları Nelerdir?
BES Emeklilik İptali Şartları Nelerdir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali için yönetmeliğin sistemden ayrılmaya ilişkin hükümlerini dikkate alarak ayrıldığı takdirde kendisine o ana kadar yapılan tüm kesintiler geri ödenir. Peki, BES iptali nasıl yapılır, BES iptal şartları nelerdir, BES iptal kesintileri ne kadar? İşte tüm bu soruların yanıtları.

Yeni Şafak
Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Emeklilik Başvurusunda Hangi Evraklar Gerekir?
Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Emeklilik Başvurusunda Hangi Evraklar Gerekir?

Emekli maaşı alabilmek için başvuru ilk olarak emeklilik başvurusu ile başlar. Sosyal güvenlik kurumuna emeklilik başvuruları için gerekli belgeleri sağlamak gerekir. Emeklilik tahsis ve talep formundaki bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Belgeler, kişinin ait olduğu sosyal güvenlik koluna göre değişiklik göstermektedir. Sigorta kollarının talep ettiği belgeler doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Peki, emeklilik başvurusu nasıl yapılır, emeklilik başvurusunda gerekli evraklar nelerdir, erken emeklilik şartları nelerdir? İşte tüm bu soruların yanıtları yazımızda.

Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Ne ana muhalefet ne İBB anlar
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Ne ana muhalefet ne İBB anlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kanal İstanbul projesine karşı çıkan muhalefeti eleştiren Erdoğan, "Hala ana muhalefet yaptırmayız diyor. Bu projeyi ne ana muhalefet, ne İBB başkanı anlar. Neyi yaptınız ki siz? İnadına ifadesini ben İstanbul'umuza bir güzellik kazandıracağız ve bu yeni değil, 'Çılgın Proje' diye ifade ettiğim projedir. Dünya bu projeyi de hayran hayran yerinde gelip izleyecek. Diğer projelerimizi izlediği gibi." ifadelerini kullandı.
AA
SGK Ne Zaman Emekli Olurum? İşte SGK Prim Gün Sayısı Sorgulama
SGK Ne Zaman Emekli Olurum? İşte SGK Prim Gün Sayısı Sorgulama

SGK emeklilik yaşı kademeli olarak artmakta olup, 1 Ocak 2048 tarihi itibariyle 65 olarak belirlenmiştir. Emeklilik süresi vatandaşın sigorta seçeneğine, hizmet süresine ve prim gün sayısına göre değişmektedir. Farklı statüde bulunan kişiler için emeklilik süresi, maaşı ve sosyal olanakları birbirinden farklı koşullara göre kanunla belirlenmiştir. SGK emeklilik sürelerinde 1 yıl 365 gün olarak değil her ay 30 tam gün olarak hesaplanmıştır. 4A - 4B - 4C SGK emeklilik tarihi sorgulama, prim gün sayısı kaç? SGK emekli sandığından nasıl emekli olunur? İşte ayrıntılar.

Yeni Şafak
Cuma Mesajları Resimli Seçenekler - Bugün Cuma Mesajı Gönderin! İşte Anlamlı, Kısa, Yazılı Cuma Mesajları
Cuma Mesajları Resimli Seçenekler - Bugün Cuma Mesajı Gönderin! İşte Anlamlı, Kısa, Yazılı Cuma Mesajları
Cuma mesajları ile sevdiklerine sevgisini iletmek isteyen Müslümanlar, 26 şubat 2021 cuma günü araştırmalara başladı. Ayetli, hadisli, ağlatan cuma mesajları, Peygamberimizin (s.a.v) cuma sözleri ve güzel sözlü cuma mesajı en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Haberimizde derlediğimiz resimli, anlamlı, kısa, yazılı, değişik hayırlı cumalar mesajları ile sözlerini sevdiklerinize iletebilirsiniz. SMS, Whatsapp ya da herhangi bir iletişim aracını kullanarak yüzlerce en güzel cuma mesajı ve sözleri arasından seçim yapabilirsiniz. İşte, resimli, anlamlı, kısa, yazılı, değişik hayırlı cumalar mesajları ve 2021’in en güncel cuma mesajları...
Yeni Şafak
Cuma namazı nasıl kılınır kaç rekattır?
Hayat
Cuma namazı nasıl kılınır kaç rekattır?

Cuma namazı kaç rekattır, cuma namazı nasıl kılınır, cuma namazı farz mı sünnet midir? sorularının yanıtı haberimizde. Kur'an-ı Kerim'de ve Peygamber Efendimiz'den (s.a.v.) gelen hadislerde cuma gününün önemine, bereketin ve cuma namazının önemine çok kez vurgu yapılmaktadır. Cuma günü, muma namazı vaktinde alış veriş yapmak ve geçerli bir gerekçe olmadan namaza gitmemek günah olarak kabul edilmektedir. Cuma namazına erken vakitte gitmek ise faziletli amellerdendir. Müslüman alemi için büyük bir öneme sahip olan cuma gününde bazı önemli ibadetler bulunuyor. Bunların en başında da cuma namazı gelmektedir. Peki, cuma namazı kılmanın hükmü nedir, cuma namazı en az kaç kişiyle kılınır? İşte cuma namazı rekat sayısı, hükmü ve kılınışı.

Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.