Ara Güler'in gözünden Türk siyasiler
Hayat
Ara Güler'in gözünden Türk siyasiler
Duayen fotoğraf sanatçısı Ara Güler, 90 yaşında hayatını kaybetti. Dün tedavi gördüğü hastanede kalp krizi sonrası yeniden yoğun bakıma alınan usta sanatçı aramızdan ayrıldı. Güler, 1970'lerde eski başbakan Ecevit, 2015'te ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özel çalıştı. İşte Güler gözünden Erdoğan, Ecevit ve diğer Türk devlet liderleri...
Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ara Güler mesajı: Hayatımıza derin izler bıraktı
Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ara Güler mesajı: Hayatımıza derin izler bıraktı
Duayen foto muhabiri Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan duayen sanatçı Ara Güler'in vefatı için taziye mesajı yayımladı. Erdoğan, "Hayatımıza bıraktığı derin izlerle Ara Güler ustayı her daim saygıyla hatırlayacağız" dedi.
Yeni Şafak
Dünya Yeni Şafak’ı konuştu
Gündem
Dünya Yeni Şafak’ı konuştu
Yeni Şafak'ın, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin haberi dünyanın gündemine oturdu. Haber, dünya medyasında geniş yankı bulurken uluslararası ajanslar AFP ve AP, Yeni Şafak'ın ulaştığı ses kayıtlarını son dakika olarak geçti. Deutsche Welle, Sky News ve Al Jazeera televizyonları haberi canlı yayınlarına taşıdı. Kaşıkçı'nın yazılarının yayınlandığı Washington Post gazetesi de haberi son dakika olarak paylaştı.
Yeni Şafak
FETÖ’cü silah şirketi
hızla büyüyor
Gündem
FETÖ’cü silah şirketi hızla büyüyor
FETÖ’nün üs olarak kullandığı ülkelerden Güney Afrika kıtasındaki etkinliği halen sürüyor. FETÖ’cü Vuslat Bayoğlu’na ait MİLKOR adlı silah fabrikası ülkede hızla büyüyen silah şirketlerinden biri oldu. Yakın zamana kadar yalnızca mermi üretimi yapan şirket, İHA, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları savaş sistemleri geliştirip satıyor.
Yeni Şafak
Hantal bürokrasi
tarihe karışacak
Gündem
Hantal bürokrasi tarihe karışacak
CİMER üzerinden bürokrasiye ilişkin vatandaştan gelen şikayetler üzerine daha önce de bürokratik hantallık ve oligarşiden yakınan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan harekete geçti.
Yeni Şafak
Sizin için zorsa biz temizleriz
Gündem
Sizin için zorsa biz temizleriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayeti için gittiği S. Arabistan’dan Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’yu Esenboğa Havalimanı’nda kabul etti. Münbiç’in de ele alındığı görüşmede Erdoğan’ın “Sizin burada zorluklarınız varsa Türkiye olarak biz bu teröristleri (PKK) temizleriz, hem de kolay temizleriz” dediği öğrenildi.
Yeni Şafak
AK Parti ‘ma’şeri
vicdan’ı çalışıyor
Gündem
AK Parti ‘ma’şeri vicdan’ı çalışıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'vicdana uygun af' talimatının ardından bu konuda MHP'nin teklifi hem bakanlık hem de partide inceleniyor. Geçmiş afları da mercek altına alan AK Parti'de en önemli çekince düzenlemenin genişlemesi.
Yeni Şafak
Moldova’ya
FETÖ uyarısı
Gündem
Moldova’ya FETÖ uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ, devletimizin bütün kademelerine sızmış bir terör örgütüdür. Bu terör örgütü, aynı çalışmalarını şu anda Moldova'da da yapmak, devletin kademelerine sızmak suretiyle burada da aynı adımları atabilir" uyarısında bulundu. Erdoğan, Ziraat Bankası ile Halk Bankası'nın bu ülkede şube açacağını söyledi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.