19 kurul yeni makamlara devredildi
Gündem
19 kurul yeni makamlara devredildi
KHK ile kaldırılan kurul, komisyon ve komitelere mevzuatta verilen görev ve yetkilerin hangi kurum ve makamlar tarafından kullanılacağı belirlendi. Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle, 21 Başbakanlık genelgesi de yürürlükten kaldırıldı. Buna göre 19 kurul, komisyon ve komiteye tanımlanan görev ve yetkiler bazı kurum ve makamlara devredildi.
AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İSEDAK genelgesi
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İSEDAK genelgesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İSEDAK kapsamındaki proje ve faaliyetlerin etkili bir şekilde yürütülmesine ilişkin genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı genelgede "Başkanlığı tarafımca deruhte edilen ve uluslararası sekretarya hizmetleri ülkemiz uhdesinde bulunan İSEDAK, önümüzdeki dönemde çalışmalarını daha etkin bir biçimde sürdürecektir" ifadeleri yer aldı.
AA
KİT genelgesi Resmi Gazete'de
Ekonomi
KİT genelgesi Resmi Gazete'de
Kamu iktisadi teşebbüslerinin görevlendirilmelerine ilişkin karar taleplerinin Cumhurbaşkanlığına sevkini Hazine ve Maliye Bakanlığı yapacak.
AA
Cuma müjdesi
Gündem
Cuma müjdesi
Başbakan Davutoğlu, ibadet hürriyetine yönelik müjdeyi verdi. Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesi için Başbakanlık Genelgesi taslağı hazırladıklarını belirten Davutoğlu, “Bu, hepimizin bütün hayatı boyunca yaşadığı bir zorluktu. Artık isteyen huzur içinde cuma namazına gidecek” dedi.
Yeni Şafak
Kamuda atamalar durduruldu
Ekonomi
Kamuda atamalar durduruldu
Tüm kamu kuruluşlarında bazı istisnalar haricindeki naklen veya açıktan atamalar durduruldu. Atamaların durdurulduğuna dair Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
AA
Memurlar için son iki gün
Ekonomi
Memurlar için son iki gün
Kamu personeli için yaz kıyafet uygulaması 15 Mayıs'ta başlıyor. Çıkan genelgeye göre, kıyafet zorunluluğu şu şekilde olacak.
Diğer
Hastaneler bayrama hazır
Hayat
Hastaneler bayrama hazır
Sağlık Bakanlığı, 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatilinde sağlık hizmetlerinin aksamaması için genelge yayımladı. Genelgeye göre, Kurban Bayramı tatilinde hastaların mağdur olmaması için sağlık merkezlerinde nöbet düzenlemesi yapılacak, radyo terapi hizmetleri planlanan tedavi protokollerine uygun olarak sürdürülecek, diyaliz hizmetleri aksatılmayacak ve evde sağlık hizmetleri devam edecek.
AA
Bugün başladı! 625 lira cezası var
Ekonomi
Bugün başladı! 625 lira cezası var
Zorunlu kış lastiği uygulaması bugünden itibaren başladı. 1 Nisan'a kadar devam edecek zorunlu kış lastiği uygulamasına uymayan şoförler hakkında 625 TL'lik ceza uygulanacak.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.