Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Myanmar’da darbecileri 'Fransız şirket finanse ediyor' iddiası
Dünya
Myanmar’da darbecileri 'Fransız şirket finanse ediyor' iddiası
Fransız petrol şirketi Total'ini Myanmar'da cuntaya finansman sağladığı iddia edildi. Fransız Le Monde gazetesinin haberine göre, Total'in en büyük hissedar olduğu ülkedeki doğal gaz boru hattıyla, gaz satışından elde edilen milyon dolarların, Myanmar hükümetinin aracılığıyla askerler ve cunta tarafından kontrol edilen Myanmar Petrol ve Gaz İşletmesi'ne gidiyor.
AA
İtibar silinince, taşınmak çare olabilir
İtibar silinince, taşınmak çare olabilir
Uykusuzluk çok fena. Yaş ilerledikçe, uyku saatleri azalıyor mecburen. Eski alışkanlıkla yatağa girmek bir işe yaramaz. Sağa dön, sola dön… Nafile. Sırt üstü yatsan da gelmez. Uyku tutmayınca ne yapacaksın? Kaç seçenek var ki elde? Koyun saymayı tavsiye ederler ama o da beyhude bir çaba. Çoban olmayan niye koyun saysın? Bankacı para sayar, öğretmen öğrenci sayar, Prof. Kemal Sayar. *Askerler ne yapar uyku kaçtığında? Muvazzaf ise ve niyeti bozmuşsa, fazla bir alternatif bulunmaz. Mecbur darbe ya...
On emekli amiralin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı
Gündem
On emekli amiralin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin soruşturmasında 10 şüphelinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı. Gözaltındaki 10 şüpheli, bu işlemin ardından tekrar emniyete götürüldü.
AA
Skandal bildirinin arkasından CHP çıktı: İmza atan emekli amirallerden dördü CHP üyesi!
Gündem
Skandal bildirinin arkasından CHP çıktı: İmza atan emekli amirallerden dördü CHP üyesi!
Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan ve Türkiye'yi ayağa kaldıran bildirinin ardından CHP çıktı. Bildiriye imza atan emekli amirallerden dördünün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olduğu belirtildi. Gözaltına alınan isimlerden olan emekli amiral Ergun Mengi'nin ise İYİ Parti Uluslararası Siyasi Kuruluşlar ve Jeo Stratejik Analizlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olduğu ifade edildi.
Diğer
Orduevi cuntası
Orduevi cuntası
Cuntacılık bir virüstür, bulaştığı bünyeyi teneşire kadar terk etmez. Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde bu coğrafyaya gelen cuntacı virüs, Cumhuriyet döneminde ilk ölümcül sonucunu 1960’ta gösterdi. 27 Mayıs cuntasının oluşturduğu bataklıktan beslenen bu virüse bir aşı bulmak mümkün mü bilemiyoruz, ama yaşadıklarımızdan bunun mümkün olmadığını görebiliyoruz.15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin hâlâ sıcaklığını koruduğu bir ortamda, 104 emekli amiral, gece yarısı bildirisi yayımladı. Bildirini...
Biz sizi biliyoruz!
Gündem
Biz sizi biliyoruz!
İmzacılar arasında bulunan Türker Ertürk’ün Reyhanlı katliamının emrini veren THKP/C Acilciler Grubu elebaşı Mihraç Ural’la fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Işık Biren de 12 Eylül darbesini meşru gören isimlerden biri. Metin Poyrazlar’ın adı 2005 yılında yolsuzluk haberleri ile gündem oldu. İlker Güven ise eşi tarafından Donanma içindeki FETÖ “köstebeği” olarak suçlanmıştı. Adı listenin başında olduğu için “cuntacıların başı” olarak nitelenen Ergun Mengi’nin NATO’cu amiraller arasında olduğu iddia ediliyor.
Yeni Şafak
Darbe zihniyeti hortladı: Hangi donanmanın amiralisiniz?
Gündem
Darbe zihniyeti hortladı: Hangi donanmanın amiralisiniz?
Türkiye, Doğu Akdeniz’de büyük bir mücadele verirken 104 emekli amiral, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan bir bildiri yayınladı. “Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama riskiyle karşılaşabilecektir” gibi tehdit ve darbe imalarıyla dolu cunta bildirisi Türkiye’yi ayağa kaldırdı.
Yeni Şafak
28 Şubat Cuntası’na tankları yürütmek için 4 ev verdiğini iddia eden iş adamı kim?
28 Şubat Cuntası’na tankları yürütmek için 4 ev verdiğini iddia eden iş adamı kim?
TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu raporunda, 28 Şubat Darbesi’nin ülkeye verdiği ekonomik zarara dikkat çekilerek, 2001 krizine de uzanan sürecin finansal maliyetinin ülkeye 381 milyar dolara mal olduğu açıklanmıştı. 28 Şubat’ta Türkiye’nin, ‘’cambaza bak stratejisiyle’’ küresel bir finans operasyonu (faiz lobisi) ile ekonomisi diz çöktürülürken, diğer taraftan ülke ‘’irticai kalkışma’’ senaryoları ile içe kapatılıp başta bankalar olmak üzere, Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunları gerçekleşt...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.