'Ay yıldız uğruna Türkiye aşkına': 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni İstanbul'a geldi
Hayat
'Ay yıldız uğruna Türkiye aşkına': 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni İstanbul'a geldi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni, İstanbul'a geldi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni'nin üzerinde "Ay yıldız uğruna... Türkiye aşkına" ifadelerine yer verildi.
AA
15 Temmuz milli bayramımız
Gündem
15 Temmuz milli bayramımız
Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Günü. FETÖ darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da, TBMM tarafından 25 Ekim 2016’da resmi tatil kabul edildi. 240’ı aşkın sivil, polis ve askeri anmak ve 15 Temmuz gazilerini anmak için ilan edilen “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” bu yıl 6. kez kutlanıyor.
Yeni Şafak
Dinleyelim ve gereğini yapalım, yeter!
Mehmet Metiner
Dinleyelim ve gereğini yapalım, yeter!
Siyaset millet için yapılır.Milletle yapılır.Millete rağmen bir siyaset, son kertede hezimetle neticelenir.“Millete rağmen” ne demektir?Şu demektir:Birincisi: Milletin istemediği işleri yapmak.İkincisi: Milletin istemediği kişileri milletin başına geçirmek.Ne yazık ki Türkiye’de “partiler demokrasisi” marifetiyle herhangi bir parti güç ve kuvvet kazanınca bir süre sonra gücünü milletten aldığını unutarak millete rağmen bir siyasete yönelebiliyor.“Yeter, söz milletin!” demek, siyaseten güçlü ve d...
Albayrak Medya'nın şanlı 15 Temmuz direnişi
Gündem
Albayrak Medya'nın şanlı 15 Temmuz direnişi
15 Temmuz darbe girişimini ilk duyuran televizyon kanalı olarak tarihe geçen TVNET, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6. yıl dönümüne özel kısa bir belgesel hazırladı.Albayrak Medya'nın amiral gemisi Yeni Şafak'ın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından darbe girişiminin ilk anlarından itibaren demokrasiye sahip çıkan ve hainleri deşifre eden yayınlarının anlatıldığı belgeselde, TVNET'in darbeciler teslim olana kadar yaptığı kesintisiz yayınlara yer verildi.
Diğer
Osmangazi Köprüsü kırmızı-beyaza büründü
Gündem
Osmangazi Köprüsü kırmızı-beyaza büründü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle Osmangazi Köprüsü'nün ışıkları kırmızı ve beyaz yandı. Vatandaşlar köprüyü gören noktalardan fotoğraflar çekti. Köprüden geçen araç sürücüleri, o anları kaydetmeyi ihmal etmedi.
IHA
Ne Dodurga imiş ama!
Ali Saydam
Ne Dodurga imiş ama!
Şanslı bir beldemiz Dodurga… Türkiye’de adını duymayan kalmamıştır herhâlde.Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga’da 3 Temmuz’da yapılan seçimlerin kesinleşen sonuçlarına göre, AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkcı 1125 geçerli oydan 979’unu alarak belediye başkanı seçildi.Demokrasi ve Atılım Partisi’nden (DEVA) Şerafettin Kaplan 23, Yeniden Refah Partisi’nden Hakan Kuşcu 47, Saadet Partisi’nden İbrahim Çolak 16, Memleket Partisi’nden Osman Dede 22, Adalet Partisi’nden Emine Yayla 24, Türkiye D...
Demokrasi kültürünün militarizme karşı  zaferi açısından 15 Temmuz’a bakmak
Gündem
Demokrasi kültürünün militarizme karşı zaferi açısından 15 Temmuz’a bakmak
Artık ülkemizde bir siyaset teorisi ve sosyolojik paradigma olarak oturan, ‘Merkez Demokrat Alan Hakimiyeti’ teorisini kimsenin göz ardı edemeyeceği de bir gerçektir. Şüphesiz, bugün nasıl bir Demirel misyonu varsa, yakın gelecekte de bir Erdoğan misyonu olacaktır.
Yeni Şafak
Bakan Kirişci'den '15 Temmuz' mesajı
Gündem
Bakan Kirişci'den '15 Temmuz' mesajı
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yayımladığı mesajında, "99 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 27 Mayıs 1960'da başlayıp 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine kadarki süreç, milletimize ve demokrasimize yönelen suikastlardır" dedi.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.