Yeni vergi düzenlemesi ile vergi cezalarına yüzde 50 indirim
Ekonomi
Yeni vergi düzenlemesi ile vergi cezalarına yüzde 50 indirim
AK Parti tarafından Meclis'e getirilen vergi düzenlemesi kanun teklifi, kabul edildi. Teklifle vergi cezalarına da indirim geldi. Vergisini ödemeyenlere kesilen cezalarda, ilk kez işlenip işlenmediğine bakılmaksızın indirim oranı yüzde 50 olarak belirlenecek. Cezalarda, uzlaşma halinde ödenecek vergi gecikme cezası için yüzde 25 indirimden yararlanılmasına imkan sağlanacak.
DHA
İran tankeri yönünü Türkiye’ye çevirdi
Ekonomi
İran tankeri yönünü Türkiye’ye çevirdi
ABD ile İran arasındaki çatışmanın merkezinde bulunan Cebelitarık’ın el koyduğu İranlı petrol tankeri, serbest bırakıldıktan sonra yardım almak için Yunanistan’a yönelmişti. Ancak Yunanistan hükümeti yeni ismi “Adrian Darya” olan İran bandıralı gemiye yardım etmeyeceklerini duyurmuştu. Kamuya açık yayınlanan gemi radarlarına göre, İran bandıralı gemi rotasını bu sefer Türkiye’ye doğru çevirdi.
IHA
MEB'den lise son sınıf öğrencilerine 'devamsızlık' affı
Gündem
MEB'den lise son sınıf öğrencilerine 'devamsızlık' affı
Milli Eğitim Bakanlığınca, yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumundaki 12. sınıf öğrencilerinin 2018-2019 eğitim öğretim yılındaki devamsızlıklarının affedilmesine ilişkin yazı tüm illere gönderildi. Buna göre, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, tüm örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden; ders kesimi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşanlar, devamlı öğrenciler gibi değerlendirilecek.
AA
Lojmanı imar affıyla üzerine geçirmek isteyen öğretmenler yakalandı
Gündem
Lojmanı imar affıyla üzerine geçirmek isteyen öğretmenler yakalandı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, konaklamaları için kendilerine tahsis edilen hazine arazisindeki prefabrik yapıyı, imar affından yararlanarak, üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen iki öğretmen geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı.
AA
Köprü geçişlerine ceza affı
Ekonomi
Köprü geçişlerine ceza affı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen sürücülere uygulanan cezalara af getiren 'Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un Resmi Gazete'de yayımlandığını belirtti. Söz konusu cezalar kapsamında bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan tahsilatların 28 Şubat 2019 tarihine kadar başvurulması halinde 29 Mart 2019 tarihine kadar ret ve iade edileceğini, bu maddenin 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe gireceğini bildirdi.
IHA
Trump hindileri affetti
Dünya
Trump hindileri affetti
ABD Başkanı Trump, 'Şükran Günü' öncesinde iki hindiyi de affetti. Kennedy döneminden kalma 'hindi affı' geleneğinde Trump, yaptığı ankette iki hindiden birini affedeceğini söylemişti ancak sürpriz yaparak ikisini de affettiğini söyledi. Beyaz Saray'ın bahçesindeki törenden renkli kareler yansıdı.
Yeni Şafak
Takdir ve teşekkür
devamsızlık yapmayana
Gündem
Takdir ve teşekkür devamsızlık yapmayana
Yeni öğretim yılı öncesi öğrencileri yakından ilgilendiren değişiklikler hayata geçirildi. Öğrencileri devamsızlık yapmamaya teşvik etmek için takdir ve teşekkür belgesi alacaklara 5 günden az devamsızlık yapma şartı getirildi. Ayrıca merkezi sınav puanıyla öğrenci alan okullara nakil ve geçişlerde taban puan uygulaması getirildi. O okula en düşük puanla giren öğrencinin puanı taban puan olarak kabul edilecek.
Yeni Şafak
İsrail'in 'özgürlüğe' tahammülü yok
Dünya
İsrail'in 'özgürlüğe' tahammülü yok
İşgalci İsrail, Ayrım Duvarı'na 'Filistinli cesur kız' Ahed et-Temimi'nin resmini çizen 2 İtalyan graffiti sanatçısını sınır dışı etti. Sanatçıların 10 yıl boyunca ülkeye girişlerinin yasaklandığı belirtildi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.