En güzel Mevlid şerhi: Gülzâr-ı Aşk
En güzel Mevlid şerhi: Gülzâr-ı Aşk
Türkçe’mizin en güzel kelimelerinden biri de “eşref”tir. Bilindiği üzere, insan eşref-i mahlukattır, yani yaratılmışların en şereflisidir. İnsanların da en değerlileri hiç şüphesiz peygamberlerdir. Peygamberlerin en kıymetlisine, en büyüğüne gelince o da Kâinatın Efendisi, Peygamberler Peygamberi kabul edilen ve ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Resul-i Ekrem Aleyhisselam’dır.Mevlid-i Nebi Haftası’nın başladığı bu pazar günü (17 Ekim 2021), kutlu ve mutlu bir gündür. Çünkü bize Efendimiz’in bundan...
Bu üç yalana kanmayın
Ekonomi
Bu üç yalana kanmayın
İkinci el oto piyasasında, bazı kurnaz satıcıların kazalı araçları değerinden yüksek fiyata satmak için sıklıkla başvurduğu 3 yalan var: 1-Kaskodan fazla para alabilmek için hasar kaydı şişirilmiş. 2-Suçlu bendim. Karşı tarafın hasarı da benim araca işlendi. 3-Kayıtlarda kaza var ancak hasar bedeli yok.
Yeni Şafak
200 bin genç
proje getirdi
Gündem
200 bin genç proje getirdi
Bu yılki Teknofest, proje başvurusunda kendi rekorunu kırdı. Geçen yıl 100 bin bireysel proje başvurusu yapılırken, bu yıl sayı 200 binin üstüne çıktı. T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kökçam, “Gençlerimizin tüm bu çabaları ne kadar sahiplendiğinin göstergesi” dedi.
Yeni Şafak
Sosyal medyanın işçileriyiz
Teknoloji
Sosyal medyanın işçileriyiz
Sosyal medyadaki paylaşımlarımız, beğeniler ve tıklamalar dev şirketler tarafından saklanıp yine bize pazarlanıyor. Ürün ve hizmetlere yorum yaparak, küresel tüketici haritasının oluşmasına yardım ediyoruz.
Yeni Şafak
Liderlik randevusu
Spor
Liderlik randevusu
Süper Lig’de ilk sırayı alan Fenerbahçe ile Trabzonspor bugün karşı karşıya geliyor. Ligde 20 maçtır kaybetmeyen bordo-mavililer rakibini yenip liderliği ele geçirmenin mücadelesini verecek.
Yeni Şafak
İnşaat sektörü
istihdamı
yükleniyor
Ekonomi
İnşaat sektörü istihdamı yükleniyor
Ertelenmiş talebi karşılamak için yatırım ve üretimi hızlandıran inşaat sektörü, istihdam artışıyla dikkat çekiyor. Sektör, yaklaşık altı aydır usta ve düz işçi bulmakta zorlanıyor. İnşaatçılar, yeni projeler geliştiren sektörün ilerleyen aylarda daha çok elemana ihtiyaç duyacağını belirtiyor.
Yeni Şafak
Filistinli çocuklara gözyaşı
Gündem
Filistinli çocuklara gözyaşı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Kudüs’ün Meryemleri Sönmeyen Kandillerdir” konferansında Filistinli çocukların dramını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Erdoğan, “Çocukların sesi en çok kahkahalara yakışır kardeşlerim, çığlıklara ve feryatlara değil. Onların gülmesini, parklarda oynamasını sağlamak boynumuzun borcudur” dedi
Yeni Şafak
20 dakikada kâbusa son
Hayat
20 dakikada kâbusa son
İdrar kaçırma, herhangi bir yaşta görülebilen ve hayatı tüm yönleriyle etkileyen önemli bir sağlık sorunu, ancak kader değil. Ürolog Prof. Dr. İhsan Karaman, “Yaklaşık 20 dakika süren ve ertesi gün eve çıkılabilen bir ameliyatla sorunu çözebiliyoruz” diyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.