Sabiha Gökçen'e Yılın Dijital Havalimanı ödülü
Ekonomi
Sabiha Gökçen'e Yılın Dijital Havalimanı ödülü
İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Uluslararası Havalimanı, Bluesky Awards 2022'nin Havacılık Başarı Ödülleri kategorisinde "Yılın Dijital Havalimanı" seçildi. İstanbul Sabiha Gökçen'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin önde gelen havacılık başarı ödülleri organizasyonu Bluesky Awards, "Havacılık Başarı Ödülleri" ve "Havacılık Proje Ödülleri" olarak iki farklı alanda düzenlendi.
AA
Genetik devrim ve çocukların istismarı
Ayşe Böhürler
Genetik devrim ve çocukların istismarı
Yeni Şafak · AYŞE BÖHÜRLER - Genetik devrim ve çocukların istismarıGenetiği bilgi teknolojileri gibi düşünen bilgi dünyasında DNA’nın çift sarmallı yapısının belirlendiği 1953’ten bu yana çok yol kat edildi. “Genetik okunabilir, yazılabilir, hacklenebilir. Son yarım yüzyılda kaydedilen bilimsel gelişmeler biyolojiyi, bilgi teknolojisinin bir türüne dönüştürdü. İnsan deşifre edilemez bir varlık olmaktan çıkıp yazılım kodunun biyolojik taşıyıcısı haline geldi.” Jamie Metzl bu genetik devrimin tam ...
Dijital dünyada güme giden çocuk hakları
Düşünce Günlüğü
Dijital dünyada güme giden çocuk hakları
Dijital medya ve çocuk ilişkisinde yer alan sorunlar çoğunlukla erişimde eşitsizlik, siber zorbalık ve dolandırıcılık gibi başlıklarla öne çıkarılıyor. Oysa çocukları etkileyen daha yıkıcı sorun ve riskler; kimlik ve kişilik gelişiminde, psikolojik açıdan ve kültürel bağlamda ortaya çıkıyor. İlerleyen yıllarda tsunami gibi üzerimize gelecek bir sorun dalgası, bugün adeta ilmek ilmek örülüyor.
Yeni Şafak
Zihnî işgal ve sosyal medya terörü!
Yusuf Kaplan
Zihnî işgal ve sosyal medya terörü!
Yeni Şafak · Yusuf Kaplan - Zihnî işgal ve sosyal medya terörü!Dijital uygarlık çağındayız. Dijital uygarlığı üreten teknolojiye de Batılılar hâkim olduğu için dijital medyayı kontrol ve kolonizasyon aracı olarak Batılılar veya egemen güçler kullanıyor yine.DİJİTAL SÖMÜRGECİLİK BİÇİMİGeçen haftaki yazılarımda da dikkat çekmiştim: Son yarım asırda akademide “devrim” yapan, sadece akademik hayata değil entelektüel hayata da soluk aldıran Kültürel İncelemeler Okulu’nun en parlak isimlerinden (ve be...
Dijital usta
Teknoloji
Dijital usta
Boya badanadan elektronik tadilatına, telefon tamirinden kombi bakımına kadar evdeki birçok işi tamamlayacak ustaları dijital platformlardan sağlayabilirsiniz. Birçok mobil uygulama, hizmet aldığınız süre boyunca evinizi sigortalarken telefondaki acil butonu gibi özelliklerle ihtiyaç duyduğunuz ustayı hemen çağırabilirsiniz.
Yeni Şafak
Doğumdan ölüme dijitalleşen sağlık
Hayat
Doğumdan ölüme dijitalleşen sağlık
Türkiye’nin sağlık alanında dijital dönüşümü hız kesmeden devam ediyor. 2004 yılında Türkiye Sağlık Bilgi Sistemi eylem planıyla başlayan sağlıkta dijitalleşme süreci, 2010’da Merkezi Hekim Randevu Sistemi’yle önemli bir eşik atladı. 2015’te e-nabız,
Yeni Şafak
Fahrettin Altun: Sistematik dezenformasyon dijital terörizmdir
Gündem
Fahrettin Altun: Sistematik dezenformasyon dijital terörizmdir
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Dijital Medya Paneli'nde konuştu. Altun "Sistematik dezenformasyon kitlesel silaha dönüştü, dijital terörizmdir" açıklamasında bulundu.
Yeni Şafak
Yeni Nesil Darphane Dijital Altını geliyor
Ekonomi
Yeni Nesil Darphane Dijital Altını geliyor
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yakın zamanda hayata geçirilecek Dijital Altın Projesi kapsamında Yeni Nesil Darphane Dijital Altını ile altın tasarruf sistemine ve altının ekonomideki işlevine önemli katkı sağlanacak.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.