Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Uzaktan müşteri edinme dönemi
Koronavirüs
Uzaktan müşteri edinme dönemi
Pandemi sürecinin hızlandırdığı dijitalleşme, bankacılık sektöründe de yeni düzenlemeleri beraberinde getirdi. Uzaktan müşteri edinimi sürecinin 1 Mayıs itibarıyla başlamasıyla birlikte bankacılık dünyasında yeni bir dönem başladı. Düzenleme kapsamında şubeye gitmeden, kurye süreçleri ve ıslak imza olmadan, tamamen dijital kanallar üzerinden banka müşterisi olabilmeyi mümkün hale getirdi.
Yeni Şafak
Altın standardına dönüş
Altın standardına dönüş
Önümüzdeki yılların en ilginç gelişmesi ABD Doları'na alternatif bulma girişimleri olacaktır. Mevcut kriz, “küresel rezerv para birimi olarak kağıt dolar” sisteminin sonunun geldiğini açık bir şekilde gösteriyor. Dijitalleştirilmiş, fiziksel altın alım satımına imkan veren (kripto olmayan) altın tabanlı finansal sistem ilk akla gelen güçlü bir alternatif olarak tartışılmaktadır. Bu sistem geleneksel para sistemine kıyasla daha adil bir servet depolama ve değişim aracı potansiyeli taşımaktadır. *...
Diyanet'ten 'fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir' tavsiyesi
Gündem
Diyanet'ten 'fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir' tavsiyesi
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahiplerine ulaşma imkanı kısıtlı olduğu için fitre veya zekatın internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda ödenebileceğini söyledi.
AA
Yeni hastalığımız ‘ego sörfü’
Gündem
Yeni hastalığımız ‘ego sörfü’
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin araştırmasına göre günümüzün yüzde 33’ü internette geçiyor. Hal böyle olunca e-hastalıklarımız da arttı. Bunlardan biri ‘ego sörfü’. Bu kişinin kendisi hakkında neler olduğunu merak edip sürekli kendi ismini aratması. “Photolurking” başkalarının fotoğraflarına bakarak vakit geçirmek. “Siberhondrik” internetten kendi hastalığına tanı koymaya çalışmak.
Yeni Şafak
Dünya dijital paraya koşuyor
Dünya dijital paraya koşuyor
Dijital para birimi, toplumun paraya bakışını tamamen değiştirme potansiyeline sahip. Dijital para banknot ve madeni paralar gibi fiziksel formda var olmayan, sadece elektronik ortamda işlem yapılan para birimidir.Şu anda piyasada dolaşımdaki fiziksel para toplam para arzının onda biri kadardır. Diğer para çeşitli banka mevduatlarında elektronik ortamda tutulmaktadır. Dijital parayı çoğu vatandaşın banka hesaplarında bulunan elektronik para biriminden ayıran özellik hiçbir zaman fiziksel varlığa...
Tam kapanma öncesi dikkat çeken uyarı: Bu mesaj ve sözlere kanmayın!
Ekonomi
Tam kapanma öncesi dikkat çeken uyarı: Bu mesaj ve sözlere kanmayın!
29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma uygulaması öncesinde dijital dolandırıcılığa karşı vatandaşlara dikkat çeken bir uyarı geldi. Evde kalınan süre boyunca siber hijyenin de çok önemli olduğuna vurgu yapan uzmanlar, ‘Para dağıtılıyor linki tıkla’, ‘aşı sırası sana geldi sıranı al’, ‘17 günü evden iş imkanı ile değerlendir’ gibi kimlik ve para hırsızlığı hedefli oltalama saldırılarına karşı dikkatli olunması yönünde çağrıda bulunuyor.
DHA
Şirketlerin kriz anahtarı dijital dönüşüm
Şirketlerin kriz anahtarı dijital dönüşüm
COVID-19’un küresel ekonomi ve günlük hayatımız üzerindeki benzeri görülmemiş etkisi hâlâ devam ederken normale dönme tartışmaları hızlandı. “Normal”e geri dönüldüğünde yaşam tarzımızda köklü değişimler ve belirsizlikler söz konusu olacaktır.Karşılaşılan zorlukların üstesinden gelinmesinde dijitalleşme anahtar rol oynayacaktır. Koronavirüs salgınıyla mücadeleye yönelik katı önlemler perakende alt sektörlerini farklı bir şekilde etkiledi. Tüketicilerin yönelimi gıda ve tıbbi malzeme gibi temel ü...
KOBİ’lere dijital dönüşüm
Teknoloji
KOBİ’lere dijital dönüşüm
Türk Telekom ve 430 bin işletmenin üye olduğu İstanbul Ticaret Odası (İTO), KOBİ’leri dijital dönüşümle rekabette öne çıkartacak işbirliğine imza attı. Proje “dijitalkobim.org” üzerinden yürütülüyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.