Yıldırım Belediyesi ruhsat işlemlerinde bürokrasiyi bitirdi: Hizmet bir 'tık' uzağınızda
Gündem
Yıldırım Belediyesi ruhsat işlemlerinde bürokrasiyi bitirdi: Hizmet bir 'tık' uzağınızda
Bursa Yıldırım Belediyesi, YETKİN (Yıldırım Belediyesi Yapı Ruhsat ve Denetim Sistemi) Dijital Onay Uygulaması ile ruhsat alma işlemlerini elektronik ortama taşırken, hem zamandan ve kâğıttan tasarruf sağlıyor hem de sosyal teması en aza indiriyor. Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Hem kağıt israfının hem de zaman kaybının önüne geçtiğimiz YETKİN uygulaması ile vatandaşlarımız imara dair tüm başvurularını bir tıkla gerçekleştirebiliyor” dedi.
Yeni Şafak
Türkiye'nin gücüne güç katacağız
Teknoloji
Türkiye'nin gücüne güç katacağız
AK Parti’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, başkanlığın hedeflerini, “partinin teknoloji kullanımı noktasında liderliğini pekiştirmek, genç nüfusla iletişim ve dijitalleşmenin getireceği toplumsal değişimlerle ilgili politika üretmek” olarak tanımladı. İleri, “Temel olarak dijitalleşme sürecinde Türkiye’nin önünü açacak, gücüne güç katacak politikaları belirlemek istiyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Uzaktan müşteri edinme dönemi
Koronavirüs
Uzaktan müşteri edinme dönemi
Pandemi sürecinin hızlandırdığı dijitalleşme, bankacılık sektöründe de yeni düzenlemeleri beraberinde getirdi. Uzaktan müşteri edinimi sürecinin 1 Mayıs itibarıyla başlamasıyla birlikte bankacılık dünyasında yeni bir dönem başladı. Düzenleme kapsamında şubeye gitmeden, kurye süreçleri ve ıslak imza olmadan, tamamen dijital kanallar üzerinden banka müşterisi olabilmeyi mümkün hale getirdi.
Yeni Şafak
Altın standardına dönüş
Altın standardına dönüş
Önümüzdeki yılların en ilginç gelişmesi ABD Doları'na alternatif bulma girişimleri olacaktır. Mevcut kriz, “küresel rezerv para birimi olarak kağıt dolar” sisteminin sonunun geldiğini açık bir şekilde gösteriyor. Dijitalleştirilmiş, fiziksel altın alım satımına imkan veren (kripto olmayan) altın tabanlı finansal sistem ilk akla gelen güçlü bir alternatif olarak tartışılmaktadır. Bu sistem geleneksel para sistemine kıyasla daha adil bir servet depolama ve değişim aracı potansiyeli taşımaktadır. *...
Diyanet'ten 'fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir' tavsiyesi
Gündem
Diyanet'ten 'fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir' tavsiyesi
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahiplerine ulaşma imkanı kısıtlı olduğu için fitre veya zekatın internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda ödenebileceğini söyledi.
AA
Yeni hastalığımız ‘ego sörfü’
Gündem
Yeni hastalığımız ‘ego sörfü’
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin araştırmasına göre günümüzün yüzde 33’ü internette geçiyor. Hal böyle olunca e-hastalıklarımız da arttı. Bunlardan biri ‘ego sörfü’. Bu kişinin kendisi hakkında neler olduğunu merak edip sürekli kendi ismini aratması. “Photolurking” başkalarının fotoğraflarına bakarak vakit geçirmek. “Siberhondrik” internetten kendi hastalığına tanı koymaya çalışmak.
Yeni Şafak
Dünya dijital paraya koşuyor
Dünya dijital paraya koşuyor
Dijital para birimi, toplumun paraya bakışını tamamen değiştirme potansiyeline sahip. Dijital para banknot ve madeni paralar gibi fiziksel formda var olmayan, sadece elektronik ortamda işlem yapılan para birimidir.Şu anda piyasada dolaşımdaki fiziksel para toplam para arzının onda biri kadardır. Diğer para çeşitli banka mevduatlarında elektronik ortamda tutulmaktadır. Dijital parayı çoğu vatandaşın banka hesaplarında bulunan elektronik para biriminden ayıran özellik hiçbir zaman fiziksel varlığa...
Tam kapanma öncesi dikkat çeken uyarı: Bu mesaj ve sözlere kanmayın!
Ekonomi
Tam kapanma öncesi dikkat çeken uyarı: Bu mesaj ve sözlere kanmayın!
29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma uygulaması öncesinde dijital dolandırıcılığa karşı vatandaşlara dikkat çeken bir uyarı geldi. Evde kalınan süre boyunca siber hijyenin de çok önemli olduğuna vurgu yapan uzmanlar, ‘Para dağıtılıyor linki tıkla’, ‘aşı sırası sana geldi sıranı al’, ‘17 günü evden iş imkanı ile değerlendir’ gibi kimlik ve para hırsızlığı hedefli oltalama saldırılarına karşı dikkatli olunması yönünde çağrıda bulunuyor.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.